2016’da En Çok Satan Kitaplar


Acısıyla tatlısıyla bir seneyi daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Tatlısıyla diyoruz, belki kişisel olarak yaşanılan güzel anılar biriktirmiş olabilirsiniz ama

Türkiye için pek de hoş karşılanmayan, birçok ölüm ve bunun yanı sıra birçok kötü gün geçirdik. 2016’ya veda etmeye günler kala, 2016’da  olan enlerden bahsetmek pek bir zevkli olacaktır.

Bu zamanda da 2017 senesinden tem temennimiz bir an önce gelmesi ve aynı zamanda da 2016’dan çok daha güzel olması olacaktır. O halde 2016 senesinde en çok satan kitaplar nelerdir, bunlara ve içeriklerine bakalım.

kürk mantolu madonna 2016 en çok okunan kitaplarından

Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens / Yuval Noah Harari
Kırmızı Saçlı Kadın / Orhan Pamuk
Lontano / Jean-Christophe Grange
Kürk Mantolu Madonna / Sabahattin Ali
Küçük Prens / Antoine de Saint-Exupéry
Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseini
Bülbülü Öldürmek / Harper Lee
Yabancı / Albert Camus
Hayvan Çiftliği / George Orwell
Frida Kahlo – Aşk ve Acı / Rauda Jamis
Tutunamayanlar / Oğuz Atay

Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens / Yuval Noah Harari

Sorularınıza cevap aramak kimi zaman için sizleri kilit bir noktaya getirebilir. Bu kitapta ise aradığınız çoğu soruya yanı bulacaksınız. Geçmiş ve gelecek kaygısını her sayfada hissettiren bu kitap, tüm sorularınıza aynı anda cevap verecektir.

Kırmızı Saçlı Kadın / Orhan Pamuk

Bir aşk düşünün ki; her döneminizi etkileyen ve yaptığınız her harekette sizi eskilere götürebilecek güçte olan bir aşk. İşte tam olarak böyle bir aşkı konu alan bu kitap, geçmişin sarsıcı gücünü ortaya çıkarıyor, ki bu aşk lise zamanlarından kalan bir aşk ise; sonuçlara çok daha etkili olabiliyor.

Lontano / Jean-Christophe Grange

Belçika-Fransa ve Kango üçlüsünün ele alındığı bu kitap, intikam ile tutuşanların hikayesini gözler önüne seriyor diyebiliriz. Çoğu zaman için ölümsüzlüğü düşünen ve aynı zamanda da kötülüklerle kaplı bir bedeni betimleyen bu kitap, 2016’da en çok satılanların arasına girdi.

Kürk Mantolu Madonna / Sabahattin Ali

Bir aşk bir tutku diyebiliriz. Son senelerde, istikrarlı olarak her sene boyunca gündemden düşmeyen bu kitap, bir aşk hikayesini dramatize ederek ele alıyor ve ortaya bu şahane eser çıkıyor.

Küçük Prens / Antoine de Saint-Exupéry

Gerçeğin mayasının gözle görülmediğini bizlere en güzel şekilde anlatan bu kitap; 7’den 70’e kadar herkesin okuması gereken kitaplar listesinden hiçbir zaman yerini kaybetmiyor ve herkese gereken dersi en güzel şekilde veriyor diyebiliriz.

Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseini

Bir insan diğer bir insanı ne kadar sevebilir, bir arkadaş olarak bir dost olarak o samimiyeti ne kadar verebilir? İşte bu kitapta bu tür olguların somut halini görebiliyoruz, büyük bir dostluk ve üzerine kurulu bir dürü fedakarlık. Baba-oğul sevgisi, her şey tümüyle bu kitapta toplanmış

Bülbülü Öldürmek / Harper Lee
Bir çocuğun büyümesi üzerine ele alınan bu kitap 1960 senesinde yayımlanmış ve o zamandan beri tüm edebiyat severlerin gölünde taht kurmuş. Gerek ırkçılık olsun gerek ise de ayrımcılık olsun bu tarz konuların bir çocuk gözünden görülmesi; asıl can sıkan olayları tamamı ile kapatıyor diyebiliriz.

Yabancı / Albert Camus

Kimliği belirsiz birinin konu alan ve ölümle ilgili çetrefillerin sonuç bulamadığı bir kitap. Çoğu zaman için insanların ölüm olgusunu unuttuğu ama aynı zamanda her an karşılaştığı duygu, kitaptan sizlere geçiyor. 

Hayvan Çiftliği / George Orwell

Kitabın baş kahramanlarının hayvan olması, kitabı çok ilginç kılıyor. Özellikle de hayvanların insanlara karşı olan saldırısı kitabın konusunu çok daha fazla gözler önüne seriyor. Herkesin severek okuduğu bu kitap, 2016’da da en çok satanlar listesinde yerini alıyor.

Frida Kahlo – Aşk ve Acı / Rauda Jamis

Durmaksızın öteleştirilen bir hayat ve ne olursa olsun ne sanatını ne de hayatını bırakmayan bir kadın. Çeşitli tabirlerle resmedilen ve bunu pek de umursamayan bir hayatı ele alıyor ve bizlerde kitabı okurken duygu seline kapılıyoruz.

Tutunamayanlar / Oğuz Atay

Zeki bir şekilde burjuvari dünyayla alay eden Atay’ın Tutunamayanlar serisi, edebiyat dünyasında büyük ses uyandıran bir kitap oldu ve her sene, en çok satılan ve okunanlarda muhakkak bulunan bir eser olmaya hak kazandı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle