2016’ya Damgasını Vuran Filmler


0

2016’nın son demlerini yaşıyoruz. Hayatımızda yaşadığımız ve yaşayabileceğimiz en uzun senelerden bir tanesiydi sanırım. Bu bakımdan dolayı bir an önce bitme temennisi içerisindeyiz. Ama güzel şeylerde olmadı değil aslında. Birçok güzel filmler bu senede vizyona girdi ve birçok filmi ağız tadıyla izledik. 2016’ya damgasına vuran filmler neler onlara bakalım.

Dağ 2

Dağ 2 filmi
Dağ 2 filmi IMDB’de 10/10 alan bu film, herkesi oldukça derinden etkiledi ve de etkilemeye devam ediyor

IMDB’de 10/10 alan bu film, herkesi oldukça derinden etkiledi ve de etkilemeye devam ediyor. Gerek ülke olsun gerek ise de Ortadoğu sorunları olsun hepsini bambaşka bir çerçeveden inceleyen yönetmen Alper Çağlar, herkesin içinde ki vatan sevgisini bir kez daha uyandırmayı başardı.

Geliş (Arrival)

Tokat yemenin sadece gerçek hayatta olmadığını bu filmi izledikten sonra anlıyorsunuz. Uzaylı filmi olarak adlandırılıyor olsa dahi; kusursuz bir kurgu ve senaryo herkesin gözlerine çarpmış ki; bu kadar izlenme oranı oluşmuş.

DeadPool

Hiç beklemediğimiz şekilde karşımıza çıkan Marvel karakteri, vizyonu iyice yerinden salladı. Anti süper kahraman bakış açısıyla ele alan bu film; 2016’da en çok ses getiren filmlerden birisi unvanını alarak listemizde bulunuyor.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri (Zootopia)

Bir şehir düşünün tüm hayvanlar ve insanlar iç içe sevgi ve şefkat çerçevesi içerisinde yaşıyor. İşte mevzusu geçen film bu, her ne kadar hayvanların daha çok insanlara benzemeleri yönünde bir durum ile karşılaşsak bile, hayvanların teknolojiyi kullanması gibi, oldukça eğlenceli ve her göze hitap eden bir film olmuştu.

Spotlight

Muhabirlerin işleri oldukça zordur. Yıllar önce yaşanan Katolik Kilise’sinde olan çocuklara taciz eden kişilerin, bu olayı kapatmaları daha sonra ortaya çıkıyor. Muhabirler ise bu olayın ortaya çıkmasında görevliler. Gerek fiziksel olsun gerek ise de psikolojik olsun her şekilde gücünü kullanan muhabirler, sonunda çözüme yaklaşıyorlar.

Diriliş (The Revenant)

The Revenant filmi onardo DiCaprio’yu Oscar’a uzatan muazzam film bu filmde Dicaprio neredeyse filmi tek başına omuzladı

İntikam ve hayatta kalma mücadelesi birleştiği zaman muazzam bir durum ortaya çıkıyor. Leonardo DiCaprio’yu Oscar’a uzatan muazzam film; avcı Hugh’ın bir boz ayı tarafından saldırıya maruz kalması üzerine şekillenmiş. Olayın sonunda hayatta kalan ama intikam almak isteyen bir avcı ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı: (Captain America: Civil War)

2016 senesinde oldukça kaliteli süper kahraman filmlerine tanık olduk ki bunlardan birisi de Kahramanların Savaşı oldu. Bahsi geçen kahramanlar hükümetin yanında mı olmalı yoksa hükümetten bağımsız olarak mı çalışmalı soruları yine beyin yaktı ama muazzam bir süper kahraman filmi ortaya çıkarttı. 

Kaptan Fantastik (Captain Fantastic)

Yaşadığımız hayat ne kadar doğru veya bizim yaşam standartımız diğer insanlar açısından nasıl karşılanıyor, kafalarda büyük bir soru işareti yaratıyor. Şehir hayatı ile karşı karşıya kalmamız gerek duygularımızı gerek ise de düşüncelerimizi köreltiyor. Bu tatta bir film olan Kaptan Fantastik, gerçekleri yüzümüze vuruyor.

Doctor Strange 

Doctor Strange kendine has mizacı olan bir kahraman her süper kahraman gibi biraz kibirli

Kibirli Doctor Strange’nin inanılmaz değişik bir mizahı var ve bu mizah kimi zaman can yalarken kimi zamanda güldürebiliyor. Uzun zamandan beri herkesin beklediği güzel bir 3 boyutlu film tadını bizlere yaşattı.

Büyük Açık (The Big Short)

Ya her şeyinizi kaybedeceksiniz ya da çok büyük kazanacaksınız ama ortada büyük bir ekonomik kriz ve aynı zamanda krizin getirdiği risk var, kabul eder misiniz? Bu durumu kabul etmiş 4 adam gözlerin var karşımızda. Gözleri aç ve hırs küpü durumundalar. En iyi uyarlamada Oscar’a layık görülen film izlenmeye değerdi.

Sully

2009 senesinde New York eyaletinde gerçekleşmiş olan bir uçak kazasından uyarlanan bu film oldukça etkileyici. Bir kaz sürüsüne çarpan uçağın iki motoru da kullanılmaz haldedir ama Pilot Sully, kimsenin burnu bile kanamadan uçağı bir nehir kıyısına indirmeyi başarmıştır. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
1
Öfkeli
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
Zekice Zekice
0
Zekice
love love
0
love
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
lol lol
0
lol
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
omg omg
0
omg
Havalı Havalı
0
Havalı
win win
0
win
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir