2017 Galaxy A Serisi


21

Samsung Galaxy A serilerinin 2017 modellerini, yeni yılın ilk dönemlerinde resmen duyuracağına dair işaretleri daha önce açıklamıştı. Galaxy A3, Galaxy A5 ile beraber Galaxy A7’nin 2017 modelleri sonunda resmiyet kazanıyor. Her üç telefon modelinde de ilk olarak ocak ayı içinde Rusya’da satışa sunuluyor. Rusya’yı adım adım diğer pazarlar izliyor.

Samsung, üretmiş olduğu yeni akıllı telefonlarının satış fiyatı içeriğinde henüz resmi bir bilgi vermiş bulunmuyor. Fakat Galaxy A3’ün serinin en düşük fiyatlı telefon modeli olma özelliğinin 2017’de de değişmemesi düşünülüyor. Her üç model içerisinde de Altın Kum, Siyah Gök, Mavi Buğu ile beraber Şeftali Bulutu adını taşıyan renk skalası raflarda yerlerini alıyor.

Yeni Amoled Ekran

Galaxy A3 modeli 720p çözünürlük özellikli 4,7 inç Super AMOLED ekran yer alıyor. Parmak izi tarayıcısı ile beraber USB-C de yeni Galaxy A3 modelinin dikkat çeken bileşenleri arasında bulunuyor Akıllı cep telefonunun 1,6 GHz sekiz çekirdekli işlemci içerisine 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı yanında eşlik ediyor. Bu içerik microSD kart desteği ile beraber 256 GB’ye kadar çıkarılabiliyor. 2350 mAh kapasiteli yer alan pil, 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön taraf kamerası, 2017 model Galaxy A3’ün özellik içeriğinin üyeleri arasında bulunuyor.

Yeni Galaxy A5 modeli ise 1080p çözünürlük özellikli 5.2 inç Super AMOLED ekranla birlikte yer alıyor. Akıllı telefonun hem arkada tarafında hem de ön tarafında f/1.9 diyafram genişliğine sahip olan 16 megapiksel kameranın bulunması göze çarpıyor. 2017 model Galaxy A5 modeli 1.9 GHz sekiz çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ile beraber 32 GB dahili depolama alanı bulunduruyor. Depolama alanı bu telefon içerisinde 256 GB’ye kadar yükseliyor. 3000 mAh kapasite özellikli pile sahip olan yeni Galaxy A5’te de parmak izi tarayıcısı ile beraber USB-C girişi mevcut durumda. Galaxy A7 modeli ise üçlünün amiral gemisi olarak söylenebilir. 1080p çözünürlüklü 5.7 inç Super AMOLED ekran özelliğine sahip akıllı cihaz yeni Galaxy A5 modeli ile aynı kameraları taşıyor. İki akıllı telefonun teknik donanımları ise neredeyse aynı. Tek farkı ise yeni Galaxy A7’de 3600 mAh kapasiteli pil yer alıyor.

Samsung Galaxy A serisi 2017

2017 model Galaxy A5 modeli ile ve A7 modelinde, hızlı şarj özelliği yer alıyor Samsung Galaxy A serisinin en yeni üyelerinin hepsi suya ve toza dayanıklı olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Her üç telefon da metal çerçeve özelliğine ve 3D cam ile kaplı arka panele sahip olarak sunuluyor. Galaxy A serisinin yeni üyelerinin Android Marshmallow özelliği ile çıkacak olması insanlarda biraz hayal kırıklığı yaratsa da, Samsung her üç modelinde de Android Nougat güncellemesini alacağını şimdiden internet üzerinden açıkladı.

Samsung’un üst seviye modeleri olarak bulunan Galaxy S ve Galaxy Note serileri kadar olmasalar da dünya geneli üzerinde ciddi satış rakamları yakalamayı başaran Galaxy A modelinin 2017 versiyonlarıyla ilgili olarak detaylar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda su geçirmez olacaklarını öğrenebildiğimiz yeni Galaxy A serisi telefonların bugün ise tanıtım tarihleri gün yüzüne çıktı. Bunların yanı sıra Galaxy A3’ün parmak izi tarayıcısına sahip olan en uygun fiyatlı telefonlardan birisi olacağını öğrendik.

Galaxy A 2017 Serisinin Fiyatları

Malezya’dan elde edilen bilgilere göre yeni cihazların fiyat seçenekleri şu şekilde yer alacak.

Galaxy A3 (2017): 300 $

Galaxy A5 (2017): 378 $

Galaxy A7 (2017): 424 $


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

21
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle