5G cep telefonunuz varsa, New Ford teknolojisinin sizi ezmesini durdurabilir


77

Qualcomm, otomobillerin yalnızca birbirleriyle konuşamayacağı, yayaları ve bisikletlileri bir telefon taşıdıkları sürece görebilecek ve bunlardan kaçınabilecekleri bir gelecek görüyor. Dahası, Ford, Audi ve Ducati zaten gemidekiler arasındaydı.

Yeni teknolojiye C-V2X adı verildi ve otomobillerin, bisikletlerin, bisikletçilerin ve diğer bağlı taşıma cihazlarının birbirlerini görmesini ve konuşmasını sağlayacak. Bu, daha önce birçok kendi kendine sürüş otomobil prototipinde kullanılan Lidar sistemi gibi diğer teknolojilere güvenmek zorunda kalmadan çalışacak.

C-V2X, otomobillerle nasıl çalışacak?

doğrudan bağlantı kullanarak yoldaki diğer arabaları görmek ve konuşmak için. Bu, araçlar birbirinin kapsama alanına girdiğinde ortaya çıkar. Bu nedenle, kavşaklarda, yaya geçitlerinde veya yol çalışmalarında neler olduğunu anlayacaklar.

Qualcomm tarafından CES'te tanıtılan bir örnekte, C-V2X teknolojisinin en fazla dört aracın nasıl bir pazarlık hakkı için kullanılabileceğini gördük. görünür bir görüş hattı olmadığında dört yönlü, sinyalsiz bir kavşağa girme

İşin her aracına teknoloji kurulmalı. Sistem esas olarak 5G teknolojilerinden güç alırken, hala bir telefon sinyaline ihtiyaç duymadan çalışmaktadır.

Şu anda, otomobiller söz konusu olduğunda, daha gelişmiş bir çift göz gibi benzeyen karmaşık radar algılama sistemlerine güvenmek zorundalar. sürücü yardımı

Ancak C-V2X teknolojisi, trafik sinyallerinin zamanlanmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir, çünkü otomobillerin yaklaşmakta olduğunu kolayca görebilir ve trafik sistemlerini buna göre değiştirebilir. Diğer bir örnek, acil servisler tarafından ambulans veya polis arabasını şoförlerine yönlendiren sürücüleri uyarmak için de kullanılabileceğidir.

C-V2X ve yayalar

Teknolojinin daha da ilgi çekici hale gelmesi kazaları önlemeye yardımcı olmaktır. Yoldan geçen yayaları ya da yolu paylaşan bisikletlileri bulmak için akıllıca kullanılabilir.

"Bir kişinin, aniden görünüşte sokağa adım attığını ve aracın durduğunu hayal edin çünkü o kişinin akıllı telefonu tarafından uyarıldığını" açıkladı. Don Butler, Ford'un bağlı araç platformunun genel müdürü. “Bu, C-V2X'in akıllı araçları akıllı bir dünyaya nasıl bağlayabileceğinin sadece bir örneği.”

Qualcomm, teknolojinin taşıdıkları süre boyunca yakındaki yayaları veya bisikletlileri tespit edebilecek kadar akıllı olduğunu ekledi C-V2X teknolojisini de içeren bir telefon.

Otomobillerin insanların gece boyunca yoldan geçenleri ya da kötü hava koşullarında bisiklet kazalarını önlemelerini tespit etmelerine yardımcı olacak devasa sonuçları var.

Yol Güvenliği iyileştirmeleri

diğer insanları, arabaları veya bisikletleri görme hakkında. Qualcomm, teknolojinin uyarı sistemleri ve yol güvenliği için de kullanabileceğini açıkladı.

Sürücülere yol inşaatı işlerinde ileri düzeyde uyarıda bulunup güvenli bir şekilde manevra yapmalarını sağlayabilir.

V2X teknolojisi ve ne zaman geliyor?

Bir dizi otomobil üreticisi şimdiden dahil ve destek sözü veriyor. Audi, BMW, Daimler, Ford, Telsa, Toyota ve Ducati şu anda teknolojiyi filolarına entegre etmek için çalışıyorlar ve Ford'un 2022 yılına kadar otomobillerinde ortaya çıkacağını vaat ediyorlar.

Aynı şekilde, şehir altyapı firmaları da ortaya çıkmaya çalışıyor. Akıllı ulaşım altyapısı teknolojisinin lider sağlayıcısı olan Applied Information, LTE C-V2X ürünlerinin şu anda 500'den fazla ABD kentinde, ilçede, okul bölgesinde ve eyaletinde bulunduğunu söyledi.

19659002] Sonunda trafik sinyallerine, okul bölgesi yanıp sönen işaretçilere, acil durum araçlarına ve diğer trafik kontrol cihazlarına, bu yıl 5G'ye yükseltmeyi planlayan ek planlarla hücresel bağlantı sağlamayı planlıyor.

İnşallah gelecekte İngiltere gibi diğer ülkeler


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

77

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes