5G telefonlar CES 2019’daydı, ancak akıllı telefonlar gündeme gelmiyordu


79

2018'in sonlarında herhangi bir teknoloji yorumcusuna, her yıl Las Vegas, Nevada'da düzenlenen CES 2019 – Tüketici Elektroniği Şovunda ne görmeyi beklediklerini sorun – ve bu sorunun cevabı kesinlikle 5G içeriyordu.

-genel kablosuz bağlantı, Qualcomm gibi şirketlerin birkaç yıldır bahsettiği, ancak bir ay önce Snapdragon 855 platformunu başlattığını ve X50 modemini 2016 yılına kadar duyurduğunu açıkladı. otomotiv ortaklıkları ve diğer gelişim alanları

Elbette, Las Vegas Kongre Merkezi salonlarında 5G hakkında çok fazla konuşma yapıldı, ancak 5G cihazlarının başlatılması gündemi belirlemedi. 5G cihazlarıyla ilk pazarlanan şirketlerden biri olan Qualcomm için, 5G'nin potansiyelini sergileyen demoların yanı sıra, bu cihazların yer aldığı şirketin standının sessiz bir parçasıydı.

CES’teki 5G cep telefonları, daha önce China Mobile tarafından, Oppo Find X, Vivo NEX ve Xiaomi Mi Mix 3’ün de dahil olduğu vitrinlerdeydi. Başka bir yerde, Samsung, 5G’yi de söyleyip dans etmedi, ancak 5G’sini de koydu. Bir kutudaki prototip, birçoğunun, muhtemelen farkına bile varmadan geçebileceği şekilde yürüdü.

samsung 5g telefon

Samsung’un CES gündeminde yeni TV teknolojisini sergilemek üzereyken – Micro LED, 8K QLED ve Apple ile bu şaşırtıcı anlaşma – şirket hızla ilerlemeye başladı Yakında çıkacak olan Galaxy S10 cep telefonunun şubatın sonlarında

2019 – Mobile World Congress'teki bir sonraki büyük teknoloji fuarına girerken 5G'deki dikkatin yüksek olması bekleniyor. CES sadece Royole FlexPai'yi görücüye çıkardı – ve daha önce de duyuruldu – akıllı telefonun manzarası değiştiğinde ve bir sonraki genin kapısı açıldığında Şubat ayının sonlarında olacak.

Samsung için gerçek bir 5G sürümü var, değil Exynos Modem 5100 veya Qualcomm's X50 ile güçlendirilen Galaxy S10'un sadece 5GE modelinin söylentileri alındı; San Francisco’daki telefonun piyasaya sürülmesi AT & T’nin kentte 5G’yi piyasaya sürmeyi planladığına bağlanabilir – ve taşıyıcı daha önce 2019’ın ilk yarısında teklifine 5G Samsung cihazı ekleyeceğini onaylamıştı.

Tabii ki 5G'nin asıl önemli kısmı altyapı. Her 4G kullanıcısı, kapsamın karma bir deneyim olduğunu bilir ve bir şehirde 5G ağına geçiş yapmak, kullanıcılar için garantili bir deneyim sağlamak için yeterli kapsamı olan bir ağa sahip olmaktan çok farklıdır. Birçok yönden, 5G devrimine bir müşteri olarak katılırsanız, deneyim o kadar iyi olur.

Samsung gibi şirketler ve bu Çinli markalar için – Oppo, Vivo, Xiaomi gibi – müşterilere sunmak için 5G akıllı telefona sahip olmak önemlidir. Bu sizin yetkinliğinizi göstermek ve teknolojinin en ileri noktasında olduğunuzu kanıtlamakla ilgilidir. İlk başlarda evlat edinmek için ürünlerini piyasaya süren bu şirketler tarafından manşetler hâkim olacak.

Apple için hikaye farklı – iPhone'un 2020 yılına kadar 5G'ye geçmesi beklenmiyor. 5G cihazı, ABD ve Avrupa pazarlarındaki yerleşik hayranları için ağların gelişmesi, tarifelerin düşmesi ve daha da önemlisi, daha tutarlı olması için deneyim kazanması için bir gözetimdir.

2019’a girerken Bu 5G devriminin zirvesinde. Birkaç yıl süren 5G duyurularının öfkeli olacağı ve Şubat ayında ciddi bir şekilde başlamasını bekliyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

79

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes