7 Anahtar Kelime Araştırma Hataları Kaçınmalısınız


59

Web sitenizi optimize etmeye yönelik çabalarınızın başarısız olması oldukça utanç verici. SEO’nuzun neden doğru gitmediğine dair çeşitli nedenler varken, anahtar kelime araştırmalarındaki hatalar önde gelen nedenlerden biri olabilir.

Anahtar kelime araştırması yapmak çok kolay, ancak şirketlerin çoğunun yaptığı varsayımlar korkunç sonuçlara neden oluyor. süreçteki hatalar. Öyleyse, anahtar kelime araştırması konusunda hangi fişleri yapıyor olabilirsiniz? Şu andan itibaren kaçınmak için ihtiyaç duyduğunuz yedi anahtar kelime araştırma hatasına bir bakın:


Anahtar kelimelerin önemine bakış

Anahtar kelimelerin önemine bakış

Anahtar kelime araştırmasının önemi, SEO alanında patlıyor Bazı web sitesi sahipleri, uygulamaya koymak için uygulamada hala yeterli öneme sahip değildir.

Çevrimiçi olarak var olan web sitelerinin önemli bir kısmı, anahtar kelime araştırması için zaman veya çaba sarf etmekten ve bu tür şartların gerekliliğini anlamamasından dolayı, sitelerini optimize etme girişimleri sakatlanmaktadır.

İdeal olarak, bir anahtar kelime Bir web sayfasının veya sitenin amacını ve içeriğini yakalayan bir ifade veya terim. Buradaki önem, Google kullanıcılarının bu sözlerle sorunlarına çözüm aradıkları gerçeğidir. Esasen, sitenizle, bilgi gerektiren kullanıcıya eşleştirmeye yardımcı olan anahtar kelimelerdir.


Şirket hedeflerine göre popülerlik peşinde

Markanızın başlangıcını çevrimiçi kullanıma sunmasından bu yana, markanızın amacının tamamen farkındasınız. . Bununla birlikte, zamanla, sektörünüzdeki trend titreşimleri karşılamak için birincil hedeflerinizi saptırmaya başlarsınız.

Neden bu?

İnternet kullanıcıları belirli bir bilgi için her şeyden haberdar olabilirler çünkü trend haberleri vardır, fakat bu sizin yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Anahtar kelime araştırmanız yalnızca popüler terimlere odaklanmışsa, şöhreti kovalarken şirket hedefinizi kaçırmanız çok olasıdır.

Alternatif olarak, anahtar kelimelerin kullanımına geçmeden önce, anahtar kelime kullanım araçlarını kullanmadan önce endüstrinize ve markanıza olan popülerlik ve alaka düzeyi arasında tartışın.


Anahtar kelime araştırma araçlarının yararlılığının farkına varın

Çevrimiçi, sohbetler de dahil olmak üzere, mükemmel anahtar kelimelerin yerini belirlemek için çeşitli yollar zahmetlidir. diğerleri arasında medya hashtagleri ve trend konuları. Bununla birlikte, anahtar kelime araştırma araçları bir sebepten dolayı pazardadır. Daha iyi ve daha yapılandırılmış bir araştırma sonucunu onlar olmadan çalışmanıza yardımcı olurlar.

Anahtar kelime araştırma araçlarıyla ilgili en iyi şey, çeşitli olmalarıdır ve eğer burayı kontrol ediyorsanız bazılarının farkına varacaksınız. hatta ücretsizdir. Bunlardan birkaçını belirtmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Google eğilimleri, Serpbook, kullanmak için farklı araçlar bulun.

2018 için 100+ Bloglama Araçları, Kategorilere ayrılmış (+ Uzman İpuçları)


Bir anahtar kelime kümesini kullanma

Diyelim ki yukarıda bahsedilen sorunlardan hiçbirinde başarısız olmamanız gerekir. anahtar kelime araştırmasında hala başarısız oluyor. Bu durumda, seçtiğiniz terimlere yaklaşımınız sorun olabilir. İdeal olarak, kullanabileceğiniz farklı arama terimleri vardır, örneğin, tek kelimelik terimler, diğer kısa kuyruk ifadeleri veya uzun vadeli ifadeler.

En iyi yaklaşım, onları karıştırmak, ancak genellikle 4 veya daha fazla kelime olan uzun kuyruklu anahtar kelimeler üzerinde daha fazla durmaktır. Uzun kuyruk terimleri, kullanıcıların amacını yakalamak için daha az rekabetçi, daha açıklayıcı ve daha iyi. Ayrıca, anahtar kelime sıralamasında hızlı değişikliklere ayak uydurabilmeniz için birincil terimlerinizi güncellemeye devam ettiğinizden emin olun.


Düşük anahtar kelime miktarı

Düşük anahtar kelime miktarı

Yüksek kaliteli anahtar kelimeler belirlediyseniz, sözgelimi popüler uzun kuyruk ifadeleri  bir sonraki şey, kopyanızın ve web sitenizin kaliteli anahtar kelimeler bakımından zengin olmasını sağlamaktır.

Sadece bir veya iki anahtar kelimeniz varsa, arama sıralamalarındaki performansınız hala zayıf olacaktır. Bir anahtar kelimenin birden çok anlamı olabileceğinden, daha fazla terim tanımlayın ve bu şekilde, elde ettiğiniz sonuçlarda daha hedefli, spesifik ve anlaşılır olacaksınız. İzleyicileri mümkün olduğunca belirli sonuçlara ulaştırmak için hazırlanın ve bu şekilde, rekabeti daraltın.


Kitlenizi okuma ve anlama Başarısızlığı

Anahtar kelime araştırması ve tüm SEO süreci hedef kitlenize odaklanmalıdır. . Hedef kitlenizin neye ihtiyacı olduğunu bilmiyorsanız, onları memnun etmenin bir yolu yoktur. Arama motorları, mutlu bir kitleye ilgi duyuyor ve sektörünüzde içerik sağlayan çeşitli web siteleri bulunduğundan, kötü sıralamalar yaşamak zorunda kalacaksınız.

Web sitenizde, fiziksel konumunuzda, sosyal medyada ve herhangi bir yerde geri bildirim toplayın. İnsanların markanızdan ne istediğini ve talep ettiğini anlamanıza yardımcı olan diğer kanallar. Buradan, hedeflediğiniz arama terimlerini ve nihayetinde oluşturduğunuz içerik türlerini yönlendirmek için bilgileri kullanabilirsiniz.


Jargon’lar ve karmaşık terminolojileri kullanma

Sektörünüzde uzman olduğunuzdan emin olun, ancak jargonları zırvalık haline getirin trafik oranlarınız için fazla bir şey yapmayacak. İnsanlar belirli bir sektör hakkında bilgi edinmekle ilgilenebilir, ancak karmaşık terimleri değil.

Anahtar kelimeleriniz iletişim kurmalı ve markanızı zorladığınız kişilerle ilişki kurmalı. Daha iyi, eğer kelimeler kolayca konuşulmuyorsa, öncelikle sesli aramanın yükselişinden dolayı onları önleyin. Mümkün olduğu kadar basit ve anlaşılır bir şekilde tutun.

Cehaletin dışında ya da dışarı çıkma sürecinde olsun, burada bahsedilen bu hatalar sadece iyiden daha fazla zarar verir ve bundan kaçınılmalıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

59
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle