Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz


Dışarıya çıktığınız zaman en çok ne zaman düşündünüz, elbette kıyafet seçeceğimiz zaman. Her ne kadar çoğu zaman için akşamdan düşünüyor olsak bile; muhakkak dolabın karşına geçtiğimiz zaman ne giysek diye düşünüyoruz. Sadece kıyafet olarak düşünmemiz gerekiyor aslında, çünkü kıyafetin tamamlayıcısı olarak düşünebileceğimiz diğer tamamlayıcılar da aksesuarlardır. Gerek ayakkabı olsun gerek ise de çanta veya kolyeler olsun kıyafetimize çok daha farklı bir hava katıyor. Ama yanlış yaptığımız yerlerinden olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, çünkü bazı konuları çok abartıyoruz özellikle de konu aksesuar olduğu zaman ne buluyorsak takıyoruz ve bu yüzden de kıyafetlerimiz dayanılmaz bir hal alıyor. Aksesuar seçerken dikkat etmemiz gereken kısımlar var; sizlere o kısımlardan bahsedeceğiz.

Aksesuarda Önemli Kısımlar

O gün çok şık olduğunuzu düşünün, kıyafetinizi çok beğenerek giydiğinizi ama karşınıza çıkan o manzarayı bozan bir şeyler var; elbette aksesuarlar. Bir tane takmak isterken hepsini beğeniyorsunuz ve hepsini boynunuzda veya kolunuzda görüyorsunuz; yanlış. Büyük aksesuarlar kullanırken en fazla 4 adet olmasına özen göstermelisiniz, bir tane daha olsun derken bile kıyafetinizin önüne geçtiğini göreceksiniz ve kendinizi beğenmeyeceksiniz.

Geniş Yaka ve Şal İkilisine Dikkat

Kışın modası denildiği zaman sizin de aklınıza battaniye tarzında ki atkılar geliyor mu? Geçen sezondan beri en çok kullanılan ve bu sezonda boyunlardan çıkmayan atkılar hem oldukça sıcak tutuyor hem de şık duruyorlar amam her zaman kullanılmaması gerektiğini de bilmek gerekiyor. Mesela geniş yakalı kabanlarda kesinlikle kullanmayarak kabanınızın yakasını göstermelisiniz. Eğer çok üşüyorsanız; küçük bir şalı içinize takabilirsiniz.

İri Takı Setleri seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar

İri Takı Setleri

Takı setleri herkesin çok fazla kullandığı aksesuarlar arasındadır. Ama takıların boyutları oldukça önemlidir. Kimi setlere baktığımız zaman hep küpesi hem kolyesi hem de bilekliği oldukça fazla ama kimi setler ufak ve oldukça şık gözüküyor. Takı setlerine küçük ama daha şık olan setleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Ayakkabı ve Çanta Rengi

Eskilerden kalan ve maalesef herkesin bir türlü vazgeçemediği noktalardan bir tanesi; ayakkabı ve çantanın renginin aynı olma durumu. Her ne kadar eski zamanlarda bu gerçek ortaya epeyce yayılmış olsa bile; artık bu demode akıldan vazgeçmeliyiz. Bunun yerine dokusu aynı ama renklerinin farklı olması çok daha fazla dikkat çekecektir.

Vurgunuz Nerede?

Kıyafetinize mi yoksa aksesuarlarınıza mı dikkat çekmek istiyorsunuz, öncelikle buna karar vermelisiniz. İkisinin ağır basması, sizleri oldukça fazla gösterecektir, bu bakımdan dolayı da bir yerde dikkat çekmenizi öneririz.

Saat Farkı

Saati en çok ne zaman kullanıyoruz, bu oldukça aşikar. Günlük yaşantımızda veya ciddi stillerimiz olduğu zaman kullanıyoruz. O halde bırakın saat aksesuar olarak en güzel durduğu yerde dursun. O zaman gece kıyafetlerinizden saati çıkarı ve sadece güzelliğiniz ve şıklığınız la gözler önünde bulunun.

Yüzüklere Dikkat

Son zamanlarda en çok kullanılan yüzüklerden bir tanesi de şüphesiz ki; eklem yüzükleri dir. Ama kalın eklem yüzükleri maalesef herkeste güzel durmayacaktır bunun yerine ince eklem yüzüklerini tercih ederek; parmaklarınızı ince gösterebilirsiniz. 

Eldivenler Yalnız Kalmasın

Eldiven kullanmak oldukça göze hoş gelen bir detay olmaya başladı. Eskiden pek kullanılmıyor olsa bile; artık o kadar çok kullanılıyor ki gözümüze hoş geliyor hatta. Ama dikkat edilmesi gerekilen bir yer var ki; eğer eldiveniniz ile aynı renk bir şeyler barındırmıyor sanız üzerinizde; pek de hoş görünmüyor.

Sert Geçişlerden Kaçının

O kadar pastel bir tondan gitmişsiniz ki; ayakkabıya gelindiği zaman oldukça sert bir görüntü var ve bu pek de hoş durmayan bu görüntüden sıyırmalısınız kendinizi. Özellikle de pembe tonlarından gittikten sonra; siyah ayakkabı giymeyin; kıyafetinizi de pek hoş göstermeyecektir.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
Mehmet

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Yorumlar 0

Daha Fazla Moda

Bunlarda var

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin