Aksesuar Seçimi ve Nelere Dikkat Etmeliyiz


44

Dışarıya çıktığınız zaman en çok ne zaman düşündünüz, Aksesuar seçimi yaptığımız zaman. Her ne kadar çoğu zaman için akşamdan düşünüyor olsak bile; muhakkak dolabın karşına geçtiğimiz zaman ne giysek diye düşünüyoruz.

Sadece kıyafet olarak düşünmemiz gerekiyor aslında, çünkü kıyafetin tamamlayıcısı olarak düşünebileceğimiz diğer tamamlayıcılar da aksesuarlardır.

Gerek ayakkabı olsun gerek ise de çanta veya kolyeler olsun kıyafetimize çok daha farklı bir hava katıyor.

Ama yanlış yaptığımız yerlerinden olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, çünkü bazı konuları çok abartıyoruz özellikle de konu aksesuar olduğu zaman ne buluyorsak takıyoruz ve bu yüzden de kıyafetlerimiz dayanılmaz bir hal alıyor.

Aksesuar seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken kısımlar var; sizlere o kısımlardan bahsedeceğiz.

Aksesuar seçimi ve Önemli Kısımlar

O gün çok şık olduğunuzu düşünün, kıyafetinizi çok beğenerek giydiğinizi ama karşınıza çıkan o manzarayı bozan bir şeyler var; elbette aksesuarlar.

Bir tane takmak isterken hepsini beğeniyorsunuz ve hepsini boynunuzda veya kolunuzda görüyorsunuz yanlış.

Büyük aksesuarlar kullanırken en fazla 4 adet olmasına özen göstermelisiniz. Bir tane daha olsun derken bile kıyafetinizin önüne geçtiğini göreceksiniz ve kendinizi beğenmeyeceksiniz.

Geniş Yaka ve Şal İkilisine Dikkat

geniş yaka ve şallara dikkat
geniş yaka ve şallara dikkat

Kışın modası denildiği zaman sizin de aklınıza battaniye tarzında ki atkılar geliyor mu?

Geçen sezondan beri en çok kullanılan ve bu sezonda boyunlardan çıkmayan atkılar hem oldukça sıcak tutuyor hem de şık duruyorlar. Tamam her zaman kullanılmaması gerektiğini de bilmek gerekiyor.

Mesela geniş yakalı kabanlarda kesinlikle kullanmayarak kabanınızın yakasını göstermelisiniz.

Eğer çok üşüyorsanız; küçük bir şalı içinize takabilirsiniz.

İri Takı Setleri seçerken dikkat etmeniz gereken hususlarİri Takı Setleri

Takı setleri herkesin çok fazla kullandığı aksesuarlar arasındadır. Ama takıların boyutları oldukça önemlidir.

Kimi setlere baktığımız zaman hep küpesi hem kolyesi hem de bilekliği oldukça fazla. Kimi setler ufak ve oldukça şık gözüküyor.

Takı setlerine küçük ama daha şık olan setleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Ayakkabı ve Çanta Rengi

Eskilerden kalan ve maalesef herkesin bir türlü vazgeçemediği noktalardan bir tanesi ayakkabı ve çantanın renginin aynı olma durumu. Aksesuar seçimi durumunda bu küçük ayrıntılara mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.

Her ne kadar eski zamanlarda bu gerçek ortaya epeyce yayılmış olsa bile; artık bu demode akıldan vazgeçmeliyiz. Bunun yerine dokusu aynı ama renklerinin farklı olması çok daha fazla dikkat çekecektir.

Vurgunuz Nerede?

Kıyafetinize mi yoksa aksesuarlarınıza mı dikkat çekmek istiyorsunuz, öncelikle buna karar vermelisiniz. İkisinin ağır basması, sizleri oldukça fazla gösterecektir, bu bakımdan dolayı da bir yerde dikkat çekmenizi öneririz.

Saat Farkı

Saati en çok ne zaman kullanıyoruz, bu oldukça aşikar. Günlük yaşantımızda veya ciddi stillerimiz olduğu zaman kullanıyoruz.

O halde bırakın saat aksesuar olarak en güzel durduğu yerde dursun. O zaman aksesuar seçimi yaparken gece kıyafetlerinizden saati çıkarı ve sadece güzelliğiniz ve şıklığınız la gözler önünde bulunun.

Yüzüklere Dikkat

Son zamanlarda en çok kullanılan yüzüklerden bir tanesi de şüphesiz ki; eklem yüzükleridir. Ama kalın eklem yüzükleri maalesef herkeste güzel durmayacaktır bunun yerine ince eklem yüzüklerini tercih ederek; parmaklarınızı ince gösterebilirsiniz.

Eldivenler Yalnız Kalmasın

Eldiven kullanmak oldukça göze hoş gelen bir detay olmaya başladı. Eskiden pek kullanılmıyor olsa bile; artık o kadar çok kullanılıyor ki gözümüze hoş geliyor hatta.

Ama dikkat edilmesi gerekilen bir yer var ki eğer eldiveniniz ile aynı renk bir şeyler barındırmıyor sanız üzerinizde; pek de hoş görünmüyor.

Sert Geçişlerden Kaçının

O kadar pastel bir tondan gitmişsiniz ki ayakkabıya gelindiği zaman oldukça sert bir görüntü var ve bu pek de hoş durmayan bu görüntüden sıyırmalısınız kendinizi.

Özellikle de pembe tonlarından gittikten sonra; siyah ayakkabı giymeyin; kıyafetinizi de pek hoş göstermeyecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

44
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes