Amazon Fire HD 8 İncelemesi: 8 İnçlik Tatlı Noktayı Vurmak


65

 

Tablet pazarı son birkaç yıldır kutuplaşmaya devam etti ve eğer  önemli bir meblağa yatırım yapmak istemiyorsanız Bir iPad ardından Amazon’un Fire tabletleri uygun fiyatlı bir seçimdir.

Fire HD 8, Amazon’un ürününün orta yerinde, HD 10’dan daha taşınabilir ve daha yetenekli Fire 7. İşe yarayan bir noktaya, işlevsellik ve karşılanabilirlik sunan bir şeye çarpıyor.

Parlak tasarım ve sağlam yapı

 • 215 x 128 x 9.7 mm; 363g
 • Siyah, mavi, kırmızı veya sarı renkli plastik kabuk
 • Eşleşen aksesuarlar

Üst seviye tabletler cam veya alüminyum kaplama sunarken, Amazon’un Fire tabletleri sırtın etrafındaki plastik plastiği tercih ediyor. Bu, basit ve biraz sade bir tasarıma sahip, ancak bu sağlam bir sonuç.

"

Plastikler sağlam hissediyorum kavrama sağlamak için yeterli miktarda dokuya sahip (Amazon, dayanıklılık açısından iPad’i geçtiğini söylemeye yetecek kadar güvendedir.) Ayrıca, yanlışlıkla kazara vurmaya ve silme işlemine yeterince dayanabilir, bu yüzden Fire HD 8 yapıştırıcıya doğru giderse Bir bebeğin elleri, kolayca temizleyecektir.

Ekranın etrafında 8 inçlik bir ekran bulunan bu tabletin büyüklüğünde, ekran çevresinde oldukça ağır bir çerçeve var. şeyler (özellikle akıllı telefonlarda tüm çerçeveler yok etmek için hareket göz önüne alındığında), ancak bu parmakları ve başparmak için bir yerde oturmak ve ekranda ne tıka basa engel değil, aynı zamanda ekran engelleyen olmadan koruyucu bir durumda koymak kolaylaştırır.

Taraflar bütün bağlantıyı sunuyor bir ucunda, geleneksel bir 3,5 mm kulaklık soketi de dahil olmak üzere, şarj için eski Micro-USB’yi korurken, kabloları ambalajlıyorsanız, bunun artık güncel akıllı telefonunuzla aynı olmayabilir.

Güç düğmesi ve ses kontrolleri aynı zamanda bir uçta yer alıyor ve microSD kart yuvasını yana bırakıyor, bir kapak ile düzgünce kapatılıyor.

"

Çok sayıda tablet, sombre renklerini seçerken – kaçınılmaz siyah veya gri – Amazon’un daha cesur yaklaşımını seviyoruz. Bu inceleme cihazının Kanarya Sarı özel bir favorisidir. Eğlenceli, canlı, ilginç ve size biraz farklı bir şey veriyor.

İyi bir performansı yeterli performansla birleştiren bir ekran

 • 8 inç, 16:10 oran IPS LCD ekran
 • 1280 x 800 piksel çözünürlük (189 ppi)

Tabletlerin hepsi sergileniyor. Amazon, tabletleri için 16:10 en boy oranına sürekli olarak sıkışmış durumda. 4: 3 – ki bu da başka yerlerde daha yaygın hale geliyor – bu da Amazon’un sunduğu birçok içeriğin keyfini çıkarmanın iyi bir yön olduğunu düşünüyor. Amazon Video.

Bu tabletin adındaki HD, 1280 x 800 piksel çözünürlüğe veya 720p’ye varan daha küçük Fire 7 tabletinden bir adım ötelemesi gerçeğine işaret ediyor ve daha büyük Fire HD 10 tabletinden (Full HD sunuyor) çözünürlük açısından bir adım attı.

Bu iyi bir uzlaşma. Orada en keskin tablet ekranı olmasa da – ve en son amiral gemisi akıllı telefonlar kadar keskin değil – özellikle bu fiyata endişelenecek bir şey yok. Önemli olan Netflix veya Amazon Video içeriğinizi buharlaştırmaya başladığınızda iyi görünmesi ve kullanıcıların mutlu olmalarını sağlamaktır.

"

Diğer bazı zayıflıklarını da ortaya koyuyor. Fire HD 8, bu tabletin önceki sürümüne kıyasla ekranda iyileştirmeler yapmasına rağmen, hala en parlakı değil. parlak koşullarda yansımalar ile uğraşmak için mücadele edebilir ve renkleri en iyilerinden alacağınız kadar yumruklu değildir.

Ama bunu bağlam içine koyalım: bu, teslim edilen 80 sterlinlik bir tablet Bu fiyata mükemmel bir şekilde kabul edilebilir görseller Eğer daha iyi bir ekran istiyorsanız ya da ekran mükemmelliğinden emin iseniz, o zaman birkaç yüz daha fazla öksürmeniz gerekecek.Yani bir iPad ile yan yana koyarsanız kuşkusuz, zayıf görünüyor.

Yangın HD 8 olduğu gibi, dokunmaya duyarlı ve kendini p oyun oynarken veya video oynatırken video oynatmak söz konusu olduğunda, bu tableti satın almak isteyeceğinizden muhtemelen bu kadar iyi.

Amazon Fire HD 8 incelemesi: Donanım ve performans

 • Dört çekirdekli 1.3GHz işlemci, 1,5GB RAM
 • 12 saat pil ömrü
 • 16 veya 32 GB RAM + microSD
 • Hızlı şarj yok

Amazon, tabletlerdeki donanım tedarikçilerini bize anlatan kasabaya gitmiyor, bu yüzden sadece 1.5GB RAM tarafından desteklenen dört çekirdekli bir çipset olduğunu kabul etmelisiniz. Yine, bu özellik, Yangın 7 ve Ateş HD 10 tabletleri arasındaki boşluğa spesifikasyon açısından giriyor.

Bu nedenle performans, fiyatına uyuyor. Önemli şeyler, videoların pürüzsüz akışı veya kitap çevirme gibi hızlı sayfalar gibi hızlı gerçekleşir. Evet, daha büyük uygulamalar açmak söz konusu olduğunda biraz gecikme olabilir ve Real Racing 3 gibi daha fazla zorlu oyun oynarken, işlemcinin Amazon logosunun hemen yukarısında ısındığını hissedeceksiniz. Bu beklenen ve beklenen bir şey. Aslında, yapmaya çalıştığınız şeyin yolunda gitmiyor.

"

En düşük yapılandırmada 16 GB depolama (uygulamalar ve indirmeler için yaklaşık 9.6GB kullanılabilir) ve microSD kart ile depolama alanını genişletme potansiyeli var.Gerçekte, 16GB’lık bir depolama alanı oldukça hızlı bir şekilde dolduracak, özellikle de bir yığın yüklemek istiyorsanız Örneğin, uzun bir uçuşta seyretmek için filmlerin, bu yüzden kullanacağınız buysa 32GB büyüklüğünü göz önünde bulundurmaya değer. Bu tablette yapılan 2018 değişiklikten biri, artık 400 GB’a kadar kartları destekleyeceğidir. – ve evet 400GB’lık bir microSD kart tabletin kendisinden daha pahalıya mal olacak .

Fire HD 8’in, batarya ömrü söz konusu olduğunda hem Fire 7 hem de Fire HD 10’a göre bir avantajı var. Amazon, tek bir ödemeden 12 saatlik kullanım alacağınızı ve bunun genellikle doğru olduğunu tespit ettiğimizi belirtiyor (bu, yaptığınız şeye ve ekranın ne kadar parlak olduğuna bağlıdır), ancak bu 2 saat daha 10 inçlik tabletten daha büyük.

Ayrıca HD 8’in bekleme modunda harika olduğunu ve uzun bir süre için şarjına asılabileceğini bulduk – saatlerden ziyade haftalar konuşuyoruz. Fire HD 8’i eğlence için uzun mesafeli uçuşlarda kullandık ve harika bir performans sergilediğini gördük.

Downside, hızlı şarj olmuyor. Birçok akıllı telefonun kullandığı hareketin aksine, bu Amazon’u tekrar kazanmak için 6 saatlik uzun bir şarj ücretine bakıyorsunuz. Çocuklara veriyorsanız sinir bozucu olabilir: Muhtemelen bu kadar uzun süre beklemek için sabırsızlanıyorlar.

Bununla birlikte, Show Mode Charging Dock’un kullanılabilirliği ile biraz tereddüt var. . Bu, kablosuz tableti şarj eden bir kılıfla birlikte Fire tablet için bir şarj standı sağlayan isteğe bağlı bir aksesuardır. Bu, tableti standın üzerine yerleştirebileceğiniz anlamına gelir ve bu, şarj edeceğimiz anlamına gelir – ayrıca aşağıda konuşacağımız bir dizi yeni özellik sunar.

Alexa ve içerik

 

 • Fire OS’lu Android
 • Eller serbest Alexa ses kontrolü
 • Amazon içeriğiyle entegre
 • Göster Modu

 

Fire HD 8, Amazon’un tabletidir, bu yüzden Amazon ekosistemine tamamen entegre olduğunu bulmak sürpriz değildir. Bu Amazon Müzik, Amazon Video ve Kindle Kitaplar Amazon’un Appstore gelen diğer uygulamalar ve hizmetler ile ilk ve en önemli olduğu anlamına gelir.

Tablet, Amazon’un Google’ın Android işletim sisteminin çatallı sürümü üzerinde çalışıyor. Bir Android kullanıcısıysanız, aynı temel gezinmeyle, uzmanlaşacak kadar kolay deneyimi bulacaksınız. Bununla birlikte, Amazon içeriğinizi sekmelerde sunmak için ana sayfaları kullanır, böylece alışveriş de dahil olmak üzere video, kitap, müzik ve benzeri yerlere geçiş yapabilirsiniz.

 

Amazon hesabınızla oturum açmanız ve yıllar boyunca satın almış olabileceğiniz Amazon içeriğinin yanı sıra abonelik içeriğine erişiminiz olacaktır. Başbakanlar Eğer hepiniz kaydolursanız, Amazon Video, Bosch ve The Grand Tour gibi serilere ve John Wick gibi filmlere erişim anlamına gelir.

Şeylerin kitap tarafında, Kindle’ınızla kusursuz bir şekilde eşleşir. Paperwhite’ınızda en yeni gişe rekorları kıran okuyorsanız, başka ne yaptığınızdan sıkıldığınızda tabletinizden alabilirsiniz.

Uygulamaların önünde Tam Google Play hizmeti yerine Amazon Appstore sunuluyor. Bu, en yeni oyun uygulamaları ve hizmetleriyle dolu – Spotify, Netflix, BBC iP katman, Instagram, Facebook ve daha pek çok şey – uygulama için Android uygulamasını yansıtmıyor olmasına rağmen. Bazen, mevcut olmayan veya bu sistemin kabul edilebilir bir dezavantajı olan son sürümü olmayan bir şey bulacaksınız. Ayrıca internette gezinmek için Amazon’un tarayıcısı da var.

Bu tabletin becerilerine ek olarak Alexa. Bu, daha önce Alexa ile kurmuş olabileceğiniz her şeye kusursuz entegrasyon ile Amazon Echo’da bulacağınız Alexa kontrol ve cevap asistanıdır. Bu tablette eller serbest olarak Alexa’ya erişebilirsiniz, yani istediğin buysa, ev kontrolüne başka bir giriş noktasıdır – ve bu, Show Mode Charging Dock’u kullanarak etkinleştirilen Show Mode ile el ele gider.

Birlikte, Fire HD 8’inizi temelde kullanılmadığında tabletinize bir yaşam alanı vererek, bir Echo Show’a (19459004) dönüştürdüler. Mutfakta zamanlayıcılar kullanmak veya yemek tariflerine erişmek için ya da evin herhangi bir yerinde gerçekten video çekmek için bir oyun odasına yerleştirebilirsiniz. Fire HD 8, Echo’nun kullandığı hoparlörler veya mikrofon becerileriyle donatılmıyor, bu yüzden kullanımları ve performansı biraz daha sınırlı – ancak size bir ekran ile Alexa veriyor, bu da hoş bir bonus.

 

Amazon Fire HD 8 inceleme: Ebeveyn denetimleri hakkında bir kelime

 • Sınırsız Çocuklar Ateşi
 • Harika ebeveyn kontrolleri

Normalde ebeveyn kontrolleri hakkında özel bir bölüm yazmıyorduk, ama Amazon’daki Fire tabletler çocuklar için birinci sınıf bir seçim. Sağlam yapı ve dayanıklı plastik kaplamadan ötürü değil, aynı zamanda yazılım size gerçekten iyi ebeveyn kontrolleri sağlamak için dikkate alınan seçenekler sunar.

Çocuğunuz için bir profil oluşturmanıza izin veren bir Ateş Etme seçeneği var. Bu, bir çocuğun yaşına uyarlanabilir, farklı seçenekler farklı şeyler yapmasına izin verir. Çocuklar İçin Ateşi Kullanma, çocuğunuzun kendi tablet uygulamalarının kendi uygulamaları, oyunları ve içeriğiyle senkronize edilmiş tüm tablet deneyimine sahip olduğu anlamına gelir. Bu sayede bir Fire tablet veya birden fazla Fire tablet üzerinde birden fazla çocuğa sahip olabilirsiniz.

Bu mantıklıdır Bunları tabletin ayarlarından ve denetimlerinden kilitlemek gibi şeyler ve tarayıcıdan veya mağazadan satın alma yeteneği aracılığıyla internete erişime izin vermez. Ayrıca, uygulamaların ve içeriğin yaşına uygun şekilde kısıtlanmasını sağlarken ebeveynin zaman sınırlarını belirlemesine ve ödüller içeren hedefleri okumasına izin verir (örneğin videoları izleyebilmeniz için 30 dakika önce okuyun).

Ayrıca, çocuğunuzun tabletlerini nasıl kullandığını görmenizi sağlayacak kendi Amazon hesabınızla erişebileceğiniz bir ana gösterge panosu da var – hepsi Minecraft oynuyor mu? Muhtemelen evet.

Ayrıca Çocuklar için Yangın – Çocuklar Sınırsız Yangın olarak adlandırılan bir abonelik tarafı var – ve bu, Amazon Prime gibi, abonelik yoluyla yaşa uygun içeriğe erişim sağlar. Bu, oyunları indirebilecekleri veya kendileri için uygun olan videoları izleyebilecekleri anlamına gelir. Her şey çitle çevrili, vetted ve güvenli, bu yüzden ebeveynler sürekli Fire tablet kullanımının her yönünü yönetmek zorunda kalmazlar. Bakmaya değer, sadece ayda 3.99 £ ya da Prime abonesiyse ayda 1,99 £.

Ayrıca fotoğraf makinesinden de bahsedeceğiz. ama oldukça basit. Çocuklar muhtemelen her zaman eğlenmek için kullanacaklar, ama gerçekte, güvenmek isteyeceğiniz bir şey değil. Bunun için işaretleri alamayız çünkü asla tablet kamera kullanmıyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

65
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes