Android Telefonunuzu Aşırı Isınmadan Nasıl Önlersiniz?


61

Telefonunuz aşırı ısınıyor. Ama her şey kendi başına mı gerçekleşiyor ya da bildiğiniz arka planda çalışan uygulamalarınız var mı? Bir ton video akışı mı yoksa hava çok sıcak mı? Akıllı telefonunuzun neden aşırı ısındığını anlamak zor.

Belki de cihaz sıcakken yavaşlar, ya da soğuyana kadar söner. Her iki durumda da, bu durmak zorunda.

Telefonunuzun neden aşırı ısındığını ve nasıl düzelteceğinizi inceleyelim.

Telefonunuzun Aşırı Isınması Nedeni Sebepleri


Genellikle telefonunuzun aşırı ısınması yaygın bir nedenden kaynaklanır. Bunlar aşırı kullanım veya çok uzun süre Bluetooth hoparlörüne bağlı kalmayı içerir.

Şanslar, birkaç uygulamayı kapatmış olabileceğiniz veya sorun giderme girişimi sırasında cihazınızı yeniden başlatmış olabileceğinizdir. Belki de gördüğünüz hata mesajlarına dayanarak birkaç kelime öbeğiniz bile var.

Hemen hemen her zaman, telefonunuzun aşırı ısınması için aynı eski nedenlerden oluşan bir koleksiyona rastlarsınız:

 • Ekran parlaklığınız çok yüksek.
 • Kablosuz bağlantınız çok uzun süredir bağlı.
 • Çok fazla oyun oynuyorsunuz (çoğu zaman “oyun konsolu değil” tavsiyesi ile).

Şimdiye kadar, piyasadaki hiçbir akıllı telefon bu nedenlerden dolayı aşırı ısınmamalıdır. Diğer nedenlere bakalım.

Telefonunuz Gerçekten Sıcak mı?


Devam etmeden önce, neyin sıcak olduğunu ve neyin olmadığını incelemek için zaman ayırmaya değer. Telefonunuz normal kullanımda sıcak olmamalıdır. Eğer varsa, bir problemin var.

Ancak, sıcak olarak sıcak yorumlamayın. 15 dakika boyunca oyun oynadıktan sonra biraz daha sıcak bir his normaldir. Ancak telefonunuzda aşırı ısınma uyarısı varsa veya cihazı şaşırtıcı derecede dokunuşlu bulduysanız, araştırmanız gerekir.

Yoğun Kamera Kullanımı, Telefonları Aşırı Isınabilir


En kaliteli video kameralı telefonlar aşırı ısınmaya neden olabilir. Bu her durumda olmaz ve tipik olarak diğer bazı faktörlere bağlıdır:

 • Seçilen çözünürlük ve kare hızı
 • Ekran parlaklığı
 • Çevre sıcaklığı

Uzun kamera kullanımı telefonunuzu aşırı ısınabilir


telefonun ısınma nedenleri

Örneğin, kısa bir süre önce ön taraftaki kamerayı kullanarak bir video kaydettim ve telefonumun çok yakında ısındığını gördüm. Bu, telefonun güvenli bir şekilde çalıştırılmasıyla ilgili bir uyarıydı ve bir uyarı mesajı verdi.

Bu senaryoda, telefonum, temel bir sürtünme standına sahip olan kapaklı sahte deri kılıfındaydı. Telefon aynı zamanda doğrudan güneş ışığında da bulunuyordu;

Fotoğraf makinesindeki en yüksek kalite ayarlarını kullanırken ve videonun yaklaşık 20 dakika sürdüğü sırada, telefonun aşırı ısınma nedeniyle kapanacağını gösteren bir uyarı almak yine de sürpriz oldu.

Bağlantı seçenekleri, yüksek ekran parlaklığı ve düzenli oyun, telefonunuzun sıcaklığını etkileyebilirken, bulunduğu yer ve kamera ayarlarınız da bir parça oynayabilir.

Yavaş ve Aşırı Isınma? Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etme


Android cihazınızdaki kötü amaçlı yazılımlar aşırı ısınmaya neden olabilir. Sonuçta, kötü amaçlı yazılım geliştiricilerinin cihazınızın sağlığıyla tam olarak ilgilenmedikleri; sadece verilerinizi istiyorlar.

Bizim akıllı telefon kötü amaçlı yazılım bakmak bu başa çıkmak için iyi bir başlangıç noktasıdır. Eğer ettiyseniz bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme işlemlerine asla , ayağa pis bir şey almış muhtemel.

Durumunuz Telefonunuzu Isıtıyor mu?


Durumunuz Telefonunuzu Isıtıyor mu

Durumunuz, birçok akıllı telefon sahibinin göz ardı ettiği ortak bir ısı faktörüdür.

Birçok vaka plastikten yapılmış veya çok miktarda plastikten yapılmıştır. Deri ile yapılanlar bile aynı soruna sahip: telefon ısı yalıtımlı ve soğuk tutuyor.

Telefonunuzun kasası aşırı ısınmaya neden oluyor mu?

Güvenlik nedeniyle, telefonun ısınmasıyla (özellikle yüksek performanslı görevlerde), ısıyı dışarıya yayar ve yalıtılmış bir malzemeden yapılmış bir kasanın varlığı bunu engeller. Duffel paltoda egzersiz yapmak gibi.

Bununla birlikte, buradaki seçenekleriniz harika değildir. Telefonunuzu kasadan çıkarmak iyi bir başlangıçtır, ancak bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız (belki de yeniden satış değerini korumak için ekstra özen göstererek), uzun vadede geçerli bir seçenek değildir.

Pil ve Şarj Kablosunu Kontrol Edin


Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir husus, pilinizin ve chraging kablosunun durumudur.

Daha eski bir telefona sahipseniz, birçok kez fazla şarj ederseniz (yardımcı olabiliyorsanız% 100 şarj olmamanız gerekir; pili sağlıklı tutmak için düzenli olarak% 80-90 şarj edin ), daha sonra akıllı telefonun aşırı ısınması meydana gelebilir. Bizim akıllı telefon pil ömrü iyileştirilmesi ipuçları burada yardımcı olmalıdır.

Telefonlar şarj olurken sorunlara neden olacak kadar ısınmamalıdır. Bu meydana gelirse, hasarlı bir batarya, düşük kaliteli bir şarj kablosu veya bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun olabilir.

Önce kabloyu değiştirmeyi deneyin. Bu yardımcı olmazsa, pilin değiştirilmesi hakkında bir düşünün.

Bu mümkün değilse (tekil telefonlar için artan bir eğilim) telefon üreticinizle değiştirme hakkında bağlantı kurmayı düşünebilirsiniz.

Wi-Fi Telefonunuzun Aşırı Isınıyor mu?


Aşırı ısınma varsa çıkarılabilir pili değiştirin

Peki hayır. Ancak akıllı telefonunuz Wi-Fi aşırı kullanımından dolayı aşırı ısınabilir.

Android kullanıcıları arka planda çalışan uygulamalara ve CPU, Kablosuz veya mobil internet gibi kaynaklardan yararlanmaya duyarlı. Uygulamalar bu şekilde çalışırsa, cihazınız ısınabilir.

Android’in eski sürümlerinde Greenify uygulaması , kaynak sülüklerini tanımlamanıza ve kötü amaçlı uygulamaları hazırda bekletme durumuna almanıza olanak tanır. Ancak, akü optimizasyonu özellikleri sayesinde benzer işlevler Android’e dahil edilmiştir.

Ayrıca arka plan mobil veri kullanımını kapatabilirsiniz. Açık Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamalar ve istediğiniz uygulamayı seçin. Etkinliğini görmek için Veri kullanımı’na dokunun ve İnternet erişimini devre dışı bırakmak için Arka plan veri geçişini kapatın.

Uygulamayı hemen kapatmak için Force Stop düğmesini de kullanabilirsiniz .

Bu, arka plan işlevini hizmet dışı bıraksa da, aynı zamanda azaltılmış kaynak kullanımı anlamına da gelebilir. Bu, akıllı telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Telefonunuzu Soğutmanın ve Verimli Tutmanın Yolları


Akıllı telefonunuzun çok ısınıyor ve ısınıyor mu? Ya da daha kötüsü, kapatılıyor mu? Öyleyse, telefonunuzu tekrar soğutmak için aşağıdaki adımları deneyin:

 • Telefonun kasasını çıkar
 • Tüm bağlantıyı devre dışı bırakmak için uçak modunu aç
 • Direkt güneş ışığından uzaklaştırın
 • Telefonunuza bir fan yönlendirin (ancak buzdolabına, dondurucuya veya soğutucusuna koymayın)
 • Ekran parlaklığını azaltın

Bunu yaptıktan sonra, daha fazla aşırı ısınmadan kaçınmak için aşağıdakileri deneyin:

 • Pil Tasarrufu modunu kullan
 • Önemsiz dosyaları kaldırmak için telefonunuzu temizleyin
 • Gerekmedikçe Wi-Fi, Bluetooth ve GPS kullanımını azaltın

Telefonunuz sadece tekrar ısınmakla kalmaz, aynı zamanda pil daha uzun süre dayanmalıdır!

Güvenlik özelliği olarak, telefonlar ve tabletler aşırı sıcaklıklarda kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Yukarıdakileri uygulamaya koymak için yüksek sıcaklıklardan kurtulmak için beklemeniz gerekecek. Bu arada, telefonunuz veya tabletiniz açılmıyorsa yapmanız gerekenler .


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

61
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle