Apple MacBook Air (2018) incelemesi:


37

İlk MacBook Air piyasaya sürüldüğünden bu yana on yıldan fazla sürdü, ultra ince dizüstü bilgisayar çağında müjdeliyordu. Gerçekten, o zaman mevcut en ince oldu. Ama ne zaman hızlı hareket eder ve MacBook Air bir kalıntı haline geldi; Windows tabanlı rakipler tarafından çevrelenmiş bir dizüstü bilgisayar, daha ince ve daha hafif tasarımları ve daha güçlü özellikleri destekliyor.

Bu, 2018 modeliyle değişiyor. Daha küçük bir ayak izine sahip olan bu 13 inçlik dizüstü bilgisayar, bir facelift’ten çok daha fazlası: Havalandırıldı, 12 inç MacBook ve mevcut MacBook Pro ürününün özelliklerini daha modern ve çekici bir şekilde ele aldı. Hangi soru soruyor: 2018 MacBook Air çevredeki MacBook seçenekleri ve kayda değer fiyat yumruları göz önüne alındığında anlamlıdır?


Tasarım: MacBook?

  • 13 inç Retina ekranı (2650 x 1600 çözünürlük)
  • Dokunma parmak izi girişi (yüz kimliği yok)
  • Bitirmeler: Boşluk Gri, Altın, Gümüş
  • 2x USB-C / Thunderbolt 3 bağlantı noktası
  • 3,5 mm kulaklık girişi
  • 15.6 mm kalınlık

Önceki üç kuşak için MacBook Air kullanıcıları olarak, 2018 modelini kurduktan sonra, çok daha küçüktür. 13 inçlik ekranın etrafındaki çerçeve, bu Havaya bir ‘vay’ havası vererek ve daha küçük ayak izinin mümkün olmasına izin vererek, eskisinden çok daha az. Bu, tipik Apple modası, bu bir catch-up oyunudur: Dell XPS 13 de dahil olmak üzere, daha az dış kenar çerçevesi sunan Windows 10 makinelerini gördük.

Çözünürlük şartları, 2018 Hava, piksel sayısında büyük bir şişlik olarak karşımıza çıkıyor, çünkü bu artık Retina tarafından belirlenen bir ekran. Bunun anlamı, bir örneği olarak, videoyu çevreleyen araçlarla piksel piksel piksel oranında bir Full HD projesinde çalışmak için yeterli piksel var.

Lenovo 920 gibi bazı makinelerde gördüğümüz gibi, 4K’lık bir panel değil, ancak pili genellikle büyük bir vuruşla karşılaştığımızdan önce Ultra-HD dizüstü bilgisayarları kullandık – Apple buradaki hassas tatlı noktayı vurdu. En iyi dizüstü bilgisayar: En iyi notebooklar, 2’si 1 aradalar ve ultra taşınabilirler

Ekran, parlak, canlı ve temiz, MacBook’ların eskiden rahatsız edici yansıtıcı kaplamalarını önlerken. Elimizdeki tek gerçek şikayet, bazı yazılımların bu çözünürlüğü çözme biçimidir: tüm iş hayatımızı 2017’den bu 2018 modeline aktarmış olmamız, giriş simgesinin fazladan pikselli kalması gibi aptalca küçük şeyler veya bazı uygulamalardaki açılan menüleri pürüzsüzce düşük çözünürlükte gösteriliyor. Küçük bir keder, ama bazen bir arada (bir yıl önce MacBook Pro’daki Retina ekranlarının piyasaya sürülmesinden beri ütülendiğini düşündük.)

2018 ile, teknolojilerin güncellenmesiyle her zaman bir miktar indirim söz konusu. Limanlara gelince hava çok az gidiyor.

İki adet USB-C bağlantı noktası vardır (Thunderbolt 3’ü okuyun) – bir tanesi şarj etmek için kullanılır ancak geleneksel bir bağlantı noktası olarak ikiye katlanabilir – bir 3,5 mm kulaklık jakı. Ve bu senin partin. Tam boyutlu

USB’nin olmaması bugünlerde, özellikle de ultra ince bir cihaz için affedilebilir, ancak gerçekte bize sahip olan SD kartın yokluğu – iş amaçları için çok kullandığımız bir şey ve teorik olarak büyük bir eksiklik. , bu cihaza uyum sağlamışlardır (bir süre için bir Air staple olmuştur).

 

Ek bir bonus olarak, küçük tarayıcıyı sağ üst köşede kullanarak giriş yapmak için Touch ID parmak izi taraması var. klavye. Apple Pay’iniz varsa, bu da ödemeleri çok daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmak için bir yol olacaktır. En son iPhone’larda karşılaştığınız gibi Face ID yüz tanıma girişi yok, ancak şirketin ekosistemi dikkate alındığında bir ihmal gibi hissediliyor.


Klavye ve trackpad: Yüksek ve alçak

Klavye ve trackpad
  • Üçüncü nesil kelebek mekanizma klavyesi, tam arka ışık Force Touch’lı geniş izleme paneli (çift seviye kontrolü)

2018 MacBook Air ayrıca yeni bir klavyeye de merhaba diyor. İlk bakışta harika gözüküyor: arkadan aydınlatmanın düzgün ve iyi uygulanmış olmasına rağmen, büyük boy, karanlık tuşların dokunma yazarken yerini bulması kolay.

 

Ancak kullanımda sorunlar ortaya çıkıyor. Bu, Apple’ın üçüncü nesil ‘kelebek’ klavyesidir ve ikinci kuşak yerine cevap vermeyen anahtarlarla ilgili her türlü soruna cevap vermiştir. Bu yeni nesil bunu düzeltmeli, ancak ‘t’ ve ‘n’ tuşları ile kullanımda mizaç olduğunu kanıtlayan tekrarlayan sorunlar yaşadık (eğer gözden geçirdikten sonra, iyi, özür dilerim)

Her şeye rağmen değil: bu kısa-seyahat tuşlarından önemli ölçüde ‘clack’ olan yüksek sesli bir klavyedir. Daha az iddialı bir şekilde deneyin ve yazın ve yanıtsızlık daha büyük bir sorun haline gelir, bu yüzden bu anahtarları güçlü bir şekilde vurmanız gerekir. Starbucks romancı meslektaşlarınız artık arkadaşlarınız olmayabilirler.

Hepimiz değişime gidiyoruz ve bu klavyenin potansiyelini görebiliyoruz. Özellikle de önceki Havamızın anahtarları düştüğü için sorun yaşadığından, bu yeni klavye sistemi Apple’ın tercihidir. Fakat daha az gürültü ve daha iyi tepki verebilen dördüncü nesil bir versiyona ihtiyaç duyuyor.

 

Sonraki hava, giden Air modellerine göre büyük olan trackpad. Bu ölçeği seviyoruz, ki bu da Güç dokunuşunu da ekliyor – Apple’ın ‘iki katmanlı’ sistemi – böylece sığ ve derin baskılardan çoklu kullanım elde edebilirsiniz. Eğer kullanmadıysanız, o zaman ilk olarak küçük bir ay olabilir, ve çoğu zaman ikinci ‘katmanı’ sık sık kullanacağından emin değiliz, ancak bazı yeni hileler öğrenirseniz, o zaman kullanışlı bir özelliktir.

Trackpad’ler gittikçe, bu büyük ölçekli cam tepeli ürünler parmaklarda harika hissediyor ve kullanım kolaylığı için merkezi olarak konumlandırılıyor. Son gen Hava’nun daha küçük olanı üzerinde kesin bir gelişme var.


Performans ve pil ömrü

Performans ve pil ömrü
  • 8. Nesil Intel Core i5 işlemci (1.6GHz çift çekirdekli)
  • 8GB RAM standart olarak (16GB yükseltme olanağı var) 128GB SSD (yükseltmeler olarak 256 / 512GB / 1.5TB)

Şimdi, Hava hiçbir zaman bir güç makinesi olmadı. Uzun ömürlülüğün sağlanamamasını sağlarken, taşınabilirlik için daha fazla üretkenlik, daha fazla üretkenlik ile tasarlanmıştır. O zaman bütün ‘fahişeler’. Intel Core i5 işlemci, çift çekirdekli 1,6 GHz’de olduğu gibi, bu denge de 2018 Air’de korunmuştur ve bazı kullanıcılar üretkenlik söz konusu olduğunda bunu hissedebilirler.

 

Bizim için 2017 modelimiz gibi olmak üzere 2018 Havasını bulduk. Photoshop toplu işlerini aynı zaman dilimi içinde ve çevresinde sunacak, gündüz aktiviteleri için asılmayacak veya duraklamayacak ve yaklaşık 10 saatlik pil ömrüne sahip olacaksınız.

USB-C şarj bağlantı noktası Aynı zamanda MagSafe’den çok daha çok yönlüdür (kablodaki kazara tugların otomatik olarak serbest bırakılmayacağı, bu da dizüstü bilgisayarın uçmasına neden olabilir), çünkü basit bir nedenle şarj etmediğinizde işlevsel bir bağlantı noktası olarak kullanabilirsiniz.

bu Air’in ömrünü uzatmak için taşınabilir bir şarj cihazı eklemek mümkün. Seyahat ederken çantamızda tipik olarak 4.000mAh’lik bir pil paketine sahibiz, yolculuktan önce tamamlamayı unuttuğunuzda uzun mesafeli uçuşların bile bir sorun olmayacağını garanti ederiz. Not: Güç seviyeleri nedeniyle, bu tür şarj cihazları şarj edilemez sadece genişletilmiş kullanımı kolaylaştırır.

Bu, Air’in büyük gücüne geri geliyor – bir MacBook Pro’nun teklifinin ötesinde, devam edecek çoğu Bu fiziksel ölçeğe sahip Windows 10 makineleri de (Dell XPS 13 ile daha iyi bir örnek olsa da, hepsi değil).

Bu boyuttaki bir kabukta çok fazla uyarlanamaz. RAM’i 8GB’dan 16GB’a (180 £ maliyet) ikiye katlama seçeneğiniz varken, 128 GB’lık SSD’nin iki katına çıkarılabilir (200 sterlin ekstra; 512 GB ve 1,5 TB seçenekleri de daha fazla kullanılabilir). Daha fazla depolama alanı ekledikten sonra, özellikler anakart üzerinde bir destek alamıyor. Burada görülmesi gereken bir Intel Core i7 var, Air’in uzun ömürlü kutusunu işaretlemesi sağlanıyor.

Core i5 fansız değil. Ancak, çalkalamak için mekanik soğutma gerektirir. Tipik olarak almos sessizliği noktasında sessizdir, ama eğer o zaman tekmelemeye karar verirse şaşırtıcı derecede gürültülüdür – bir baskı belgesinin Firefox’a asıldığını, dizüstü bilgisayarı üzen ve fanın aşırı yüklenmesine neden olan bir dezavantajı vardı. kulaklarımızdaki (Bu uygulamadaki Force Quit, yakında tekrar düzüşen şeyleri düzeltmiştir.)


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

37
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle