Apple’in 2017 Sürprizleri


29

2017 tarihinde Apple için önemli özelliklerin buluştuğu bir dönem olarak bulunacak. iPhone serisinin on yaşını doldurmuş olması, yonga tasarımında 10nm sürecine geçmesi, zengin gerçeklik planları bu yıla gelebildi. 2016’da ilk olarak iPhone satışları düşen Apple firması için geçtiğimiz yıl kuşkusuz parlak bir sene olmadı. Bununla beraber Apple, 2017 teknoloji meraklılarını daha fazla sevindirebilir. Zira bu yıl iPhone’un 10’uncu yıl dönümü olması sebebi ile beklentiler bir hayli yüksek bulunuyor. Yıllardır tüketici elektroniği pazarı içerisinde en iyilerden birisi olmayı başarmaya devam eden ve pek çok alanda rekorlara imza atan şirket için asıl en iyi yıl 2017 olacağı düşünülüyor. Ürün portföyünde yer alan radikal değişiklikler firma tarihi içerisinde en büyük değişiklik olacak gibi görünüyor.

Flickr

Tamamen dışarıdan yapılan tedarik ile başladığı ticari hayatında önemli adımlar atmış olan firma şimdi yonga setini kendisi daha da geliştiriyor. Imagination ortaklığı ile beraber grafik biriminde istediği oynamaları kolayca yapabiliyor. Foxconn ortaklığı ile beraber gelecekte ekran teknolojileri de geliştirecek. Tüm önemli gelişmelerin bir araya bulunduğu tarih ise 2017 olacak.

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, bu yıl iPhone’un 10’uncu yılını kutluyor. Haliyle Apple’ın bu yılda radikal yeniliklerle yer alacağı sıklıkla dile getiriliyor.

İphone

Gelecek dönemde 10 yaşını dolduracak olan iPhone serisi için Apple özel sürprizler getiriyor. Örneğin ilk olarak bir iPhone modelinde OLED ekran olacak. Kaynaklar mevcut seri ile beraber OLED ekrana sahip bir özel versiyon olacağını düşündürüyor. Ortaya atılan yepyeni iddialara göre, yeni iPhone, çerçevesiz şekilde ekran, kablosuz şarj, tamamen cam tasarım ile beraber kavisli ekran ile gelebilir.

İpad

Şirkete yakın alınan kaynaklara dayandırılan yeni teorilere göre, Apple, Eylül 2017 tarihinde yeni bit iPad modeli tanıtıyor. Daha önce ilk olarak 9,7 ve 12.9 inçlik iPad Pro modellerini ile kullanıcıların karşısına çıkarmış olan şirket bu tarihte bir ara model ile gündeme gelecek. Son dönemde satış konusunda oldukça büyük bir gerileme yaşayan iPad ailesi 2017 tarihinde önemli gelişmelere sahne olabilir İlk olarak 10.5 inçlik özel bir bir iPad Pro modelinin piyasaya çıkacağı iddialarını sizlere tekrar hatırlatıyoruz. Daha ince ekran çerçeve özelliğine sahip olacak olan iPad Pro 10.5 ayrıca fiziksel Home butonunu yine ekran üzerine taşınacak. Ayrıca Apple’ın 10nm süreci içerisinde Apple A11 veya Apple A10X yonga setini ilk kez bu model üzerinde kullanacağı iddia ediliyor.

Diğer sürprizlerden bir tanesi ise iPad Mini modelinin geri dönüşü olabilir. Apple’ın gelecek yıl ile beraber beşinci nesil iPad Mini modelini tanıtmak üzere olduğu söyleniyor

Apple Watch

2016 yılında Apple Watch 2’yi tanıtmış olan şirket sağlık alanına daha da yoğunlaşmıştı. Apple’ın akıllı saatlerinde önemli bir değişiklik yapması beklenmese de bazı kaynaklar teknoloji devinin 4G bağlantısı ile çalışma eğilimi gösteren bir cihaz tanıtabileceğini belirtiyor.

Siri

Apple’ın dijital asistanı olarak bilinen Siri, rakiplerinin oldukça gerisinde kaldı. VocalIQ adlı İngiltere merkezli şirketi bünyesine katmış olan Apple’ın bu alanda bir dizi yenilik yapması düşünülüyor.

Macbook

MacBook cephesinde iMac ile beraber MacBook Pro‘ları kapsayacak bir dizi geliştirme işinin dışında şirketten radikal bir değişiklik düşünülmüyor.

Hata Giderimi

Yine Apple gelecek dönem 10nm FinFET sürecinde yeni yonga setlerini üretebilir. TSMC tarafından üstlenen üretim faaliyetleri Apple A11 yonga setini mobil dünya üzerinde en güçlüsü haline getirecek. Ayrıca OLED ekranlı versiyonlarında fiziksel Home butonunun ekran üstüne taşınması ve kablosuz şarj özelliği yine beklenen yenilikler arasında yer alıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

29
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle