Bermuda Şeytan Üçgeninin Ardındaki Sır Çözülmüş Olabilir


Bermuda Şeytan üçgeni diye adlandırılan coğrafi bölge adının hakkını veriyor. Yıllardan beri adını kötü bir şöhret ile duyuran bu yer sık sık ve nedeni bilinemeyen uçak gemi kazalarına sahne oldu. Nedeni bilinmiyor ve bir sır gibi gizemini koruyor ta ki Colorado Üniversitesinde ki bilim adamlarının yaptığı çalışmaya kadar. Bu çalışma ile Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözülmüş olabilir.

bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir
bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir

Bilim adamları bu bölgenin sırrını çözmek için günümüz teknolojisinden yararlanıyor. Uydudan bu gölgenin anlık fotoğrafını çeken araştırmacılar ilginç bir bulut kümesine rastladı. Resimde işaretlenen altıgen bulut kümeleri ilginç bir şekilde tamda Bermuda şeytan üçgeni diye adlandırılan bölgeye denk geliyor.

Bu bölgelerde saatte 170 km aşan fırtınalar olduğunu ifade eden bilim adamları bölgede tam bir hava bombası etkisi yarattığını ifade ediyorlar ayrıca yüksekliği 45 metreye ulaşan dalgaların oluşabileceğini de söylediler.

bermuda-ucgeni-neden-bu-kadar-onemli

Hiç bir gemi yada uçak böyle bir fırtınaya dayanamaz. Bulutların bu şekilde altıgen bir şekil alması anomalinin dünyada tüm araştırmacılarının dikkatini çekmiş ve bölgeyi daha derinden araştırmaya başlamışlar.

Kayıtlara gecen vakalar öncesine dayansa da özellikle 1945 te bölgeye gönderilen 5 torpido bombardıman uçağı gizemli bir şekilde kayıp olmuş 75 uçak ve yüzlerce gemi de aynı bilinmezlik içinde kayıp olmuştur. Bu durum araştırmacıların olayı daha da ciddiye almasına neden oldu umarım bu gizem çözülür. İnsan her ne yaparsa yapsın doğa son noktayı koyuyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle