Betondan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?


43

Evinizi çevreleyen beton ya da özellikle araba yolunuzda ve garajınızda bulunan bir şey varsa, göze çarpan yağ lekeleriyle doluysa – umutsuzluğa gerek yok! Bunun nedeni, onlardan iyilikten kurtulmanın aslında çoğu insanın beklediğinden çok daha kolay olmasıdır. Temizleme işleminin nasıl çalıştığını öğrenmek ister misiniz? Bu sayfada ilerlemeye devam edin ve kendiniz öğrenin.


Garajdan Yağ Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Petrol sızıntıları

Garaj tabanındaki betondan yağ lekeleri almak için sadece birkaç basit malzemeye ihtiyacınız var:

• Toz çamaşır deterjanı
Sıcak su
• Sert fırça
• Kova
• Bahçe hortumu

Kağıt havlu ile yüzeyde olabilecek herhangi bir ağır yağ kalıntısını kurutmaya başlayın. Leke ve çevresindeki alanı önceden ıslatın. Bu, tüm süreçler sırasında açığa çıkan yağın, garaj tabanının diğer alanlarına taşınabilmesi nedeniyle çok önemlidir.

Deterjanı sıcak suyla karıştırmak için kepçenizi kullanın ve tamamen birleştirmek için karıştırın. Her şeyi doğrudan etkilenen alana dökün ve daha sonra lekeye daha fazla deterjan serpin. Sert kıllı bir fırça kullanarak, alanı iyice ovalamaya başlayın. Betonun tüm gözeneklerine nüfuz ettiğinden emin olmak için birkaç dakika bekletin. Son olarak, tüm pisliği temizlemek için yüksek basınçlı bir ağızlık ile donatılmış bahçe hortumu kullanın.


Betondan Çok İnatçı Yağ Lekeleri Nasıl Kaldırılır

Uzun süre oturmuş daha sert bir lekeniz varsa, sağlam, ticari bir beton yağ alma ürünü satın almanızı öneririz. Yağlayıcılar, yağı parçalamak ve betondan çıkarmak için lekeye nüfuz ederek çalışır. Yağ gidericiyi kedi kumu gibi emici bir malzeme ile birlikte kullanabilirsiniz.

Her şeyden önce etkilenen bölgeyi ılık suyla ıslatın. Daha sonra, doğrudan lekenin üzerine dökülmeden önce, yağ giderici çözeltisini üreticinin talimatlarına göre karıştırın.

Bölgeyi iyice ovun ve bir saat dörtte bekletin. Alan hala nemli iken, leke üzerine liberal bir miktar dökülmeden ve onu betona sokmadan önce herhangi bir durgun suyu kazıyın ve bir havlu ile köpüklendirin. Bütün gece oturup, ertesi gün hepsini temizleyelim.


Beton yollardan Yağ lekesi nasıl çıkarılır?

Beton yollardan Yağ lekesi nasıl çıkarılır

Yağ ile lekelenmiş bir yolu temizlemek için bazı ekstra malzemelere ihtiyacınız olacak.

Bunlar:

• Tek galon ılık su
• Bir çorba kaşığı sıvı bulaşık sabunu
• Ovma fırçası
• Su hortumu
• Lastik eldivenler
• Büyük kova
• Bir fincan sulu limon tozu
• ½ fincan terebentin
• Boya kazıyıcı
• Plastik bant • Bant

Kalın bir macun yapmak için hidratlanmış kireç tozu ve terebentin birlikte karıştırılarak başlayın. Boya kazıyıcıyı kullanarak, lekenin her tarafına ve lekenin kenarının etrafına birkaç inç yayın. Plastik sargıyı macunun üzerine koyun ve bir bant kullanarak sınırları sabitleyin. Hepsinin 24 saatliğine oturmasına izin verin. Ardından, plastik ambalajı çıkarınız ve boya kazıyıcıyı kullanarak macunu kazıyınız.

Daha sonra su ve sıvı bulaşık sabunu büyük bir kovada karıştırmanız gerekir. Ovma fırçasını karışıma daldırın ve lekeyi fırçalamak için kullanın. Daha sonra, tüm bölgeyi su hortumu ile temizlediğinden emin olun. Lekeyi tamamen ortadan kaldırmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

43
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes