Bu akıllı alışveriş sepeti, mağazalardaki kasiyerlere olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor


96

Yeni bir girişime benziyor – Amazon değil – mağazalardaki kasiyere son veren kişi olabilir. Ve yakında.

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, yiyeceklerimizi nasıl satın aldığımız konusunda büyük bir sarsıntı yaşandı. Otomatik ödeme hatlarından yemek teslim kitlerine ve Amazon Go mağazalarına kadar tüm deneyim büyükanne ve büyükbabalarımızın alışveriş şeklinden tamamen değişti. Ve Caper adlı bir girişim, başka bir alışveriş yeniliği geliştirdi. Amazon Go'nun kasasız ödeme yöntemini bizzat al ve git deneyimi ile birleştiren bir çözümdür.

Caper, müşterilerin alışveriş yaparken ürünleri taramasını sağlayan akıllı bir alışveriş sepeti geliştirdi ve ayrılmadan önce aldıkları her şeyi ödersiniz. Araba etkileşimli bir ekrana ve bir kart okuyucusuna sahiptir. Arabası zaten New York'ta iki mağazada kullanılıyor ve Key Food Fresh, Met Fresh ve Pioneer Supermarkets'i şirketin perakende ortağı olarak listeliyor. Bu, fiziksel alışverişi kolaylaştırmak isteyen ancak Amazon Go mağazasının sunacağı seviyeye tam olarak ulaşamayan mağazalar için ideal bir seçenek gibi gözüküyor.

  • Walmart, Amazon Go'nun kendi mağazalarını tasarlıyor.

ayrıca müşterilere, taradıkları ile benzer ürünler veya yakınlardaki ürünlerle ilgili fırsatları da gösterir. Caper bunun, müşterilerin otomatik arabaları kullanırken yüzde 18 daha fazla ürün satın almasını sağladığını iddia ediyor. Caper'ın uzun vadeli hedefi, tarayıcı teknolojisini tamamen ve tamamen sepetten kameralar ve ölçekler aracılığıyla öğeleri tanımlayabilen derin bir öğrenme algoritmasına dayanmaktır.

TechCrunch'a göre, Caper, 150 mağazaya daha genişletmeyi planlıyor. 2019 ve Instacart'ın kurucu ortağı olan Max Mullen'in yatırımcı olarak desteğini aldı. Bu nedenle, markette alışveriş yapmak için bu şık alışveriş sepetlerinden birini almaya gitmeden çok uzun sürmeyebilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

96

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes