Bütçeli Girişimciler Lüks İçinde Yaşıyorlar: Nasıl Yapıyorlar?


73

Lüks olarak bir bütçeyle yaşayabilir misiniz? Evet. Lüks bir yaşam sürmenin seçimlerinizle harcadığınız dolardan çok daha fazlası var. Bazı girişimcilerin lüks içinde nasıl yaşayabildiklerini merak ediyorsanız, şimdi biliyorsunuz. İşte nasıl çalıştıklarını:

1. Anlamsızca para harcamıyorlar

Bir işletme kurarken anlamsız harcama yapmamak finansal başarının temelidir. Hayatta kalmak için yalnızca ellerinde yeterli para tutan girişimcilerin, yaşamlarına lüks eklemek için gerekli fonları yaratma olasılıkları daha yüksektir.

Bir girişimci akıllı ev güvenlik sistemi gibi gereksiz bir büyük bilet öğesi istediğinde, kredi kartlarına koymazlar. Nakit para ödeyene kadar gelirlerinin bir kısmını biriktirirler. Bu şekilde, sahip olmadıkları parayı harcamazlar ve başka amaçlara tahsis edilmiş fonları harcamazlar. Bu alışkanlıkla, almak için borçlanmadan hemen hemen her şeyi satın alabilirler.

2. Para biriktirmek için yaşam düzenlemelerini küçültüyorlar

Başarılı olma görevinde olan girişimciler, yaşam alanlarını küçültmek de dahil olmak üzere para tasarrufu için çeşitli yöntemlere sahipler. Bazıları bir yabancıdan oda kiralarken, diğerleri evlerini satar ve bir daireye taşınır.

Bir avuç girişimci, birkaç nedenden dolayı lüks bir daireye taşındı. En önemli sebep, başarıyı yansıtan bir çevrede olmanın önemini anlamalarıdır. En ucuz daireyi blokta kiralamak bunu yapmayacak.

Bazı lüks daireler bir ipotek ücreti karşılığında kiralayabilse de, geçiş yapmanın birkaç avantajı var.

Mülkiyet vergisi yok, onarım veya bakımdan sorumlu değilsiniz ve mülkünüzün dalgalanmasının değeri hakkında endişelenmenize gerek yok. Evinizde olmayan olanaklara sahip olacaksınız. Örneğin, Winston-Salem, NC'deki Brookstown daireleri kiracılara enerji tasarruflu cihazlar, büyük pencereler, gömme dolaplar ve nefes kesici şehir manzaraları sunmaktadır.

Bir apartman dairesinde, işinizde çalışmak için daha fazla zaman vererek, bahçede çalışmak veya sık sık temizlemek zorunda kalmayacaksınız. Daha az alan daha az karışıklığa eşittir

3. Giderek artan bir şekilde yaşamlarına lüks eklerler

Girişimciler bir gecede lüks bir hayat kurmazlar; yavaş yavaş günlük hayatlarına lüks katarlar. Çoğu girişimcinin yaptığı ilk şeylerden biri rahat bir yatak almak. Girişimci olduğunuzda yerdeki bir şişme yatağa uyumak için hiçbir sebep yok. İyi bir gece uykusuna ihtiyacınız vardır ve rahat bir yatak sizi tüm cephelerde destekleyecektir.

İyi bir gece uykusu için bir yatak aldıktan sonra, kendilerinden mahrum bıraktıkları basit şeyleri satın alırlar. Örneğin, dizüstü bilgisayarlarını yükseltirler ve bir masaüstü bilgisayar elde ederler. İkinci bir monitör alacaklar, bazı ergonomik ofis mobilyaları alacaklar ve kendilerini başarıya hazırlayacaklar.

Girişimcilerin yaşamlarına lüks katabilecekleri bir başka yol da sağlık rutinleri için özel cihazlar satın almak. Örneğin, bazıları garajda veya boş bir odada çalışmak üzere ekipman satın alır. Uzun vadede spor salonuna üyelikten daha ucuzdur ve tüm seyahat sürelerini ortadan kaldırır. Sabah kahvaltısı rutinine sahip sağlık bilinçli girişimciler, yüksek kaliteli bir blender, meyve sıkacağı ve kahve makinesine yatırım yapabilir.

Her girişimcinin lüks içinde yaşamanın ne demek olduğuna dair kişisel bir tanımı var. Hayatınızı yükseltmek istiyorsanız, gününüzü neyin artıracağını düşünün. Bu şeyler sizin için önemli değilse, pahalı saatleri ve lüks kıyafetleri unutun. Küvetin bir saat boyunca ıslanması ve pahalı bir spa havlusu ile kurutulması sizi lüks hissettiriyorsa, kendinize birkaç bambu karbon spa havlusu alın. Yeterince büyük bir küvetiniz yoksa, bir jakuzi alın. Sizin için önemli olan lüks unsurları eklemeye odaklanın

4. Özel jetler ve Ferraris için para biriktirmiyorlar

Bir Ferrari'ye sahip olmak bir girişimcinin hayali olsa bile, geliri satın alımları makul şekilde destekleyene kadar bir Ferrari fonu yaratmıyorlar. Aksi takdirde, ilk tamircinin Craigslist'te özel olanını satın alırlar ve asla kullanamayacaklardır.

5. Arzularınıza öncelik verin ve bir palavra olma

Yaşamınıza lüksün eklenmesi, hayallerinize öncelik vermeyi gerektirir. Bir Ferrari'ye sahip olmak istiyorsanız, ancak geliriniz henüz desteklemiyorsa, aklınızda bulundurun, ancak gerçekten karşılayana kadar para atmayın.

Kapaklı kısımda, paranızın karşılığını alma. Gerektiği yerde akmasına izin verin. Kendinizi evinizde lüks hissettirecek şeyleri satın almanıza izin verin. Zevkli manzaralar ve konforlarla çevriliyken, en iyi işini yapacaksın. Finansal olarak başarılı olduğunuzda, o Ferrari'yi satın alabilirsiniz.

Bütçeli Girişimciler Sonrası Lüks İçinde Yaşıyor: Nasıl Yapıyorlar? ilk HellBound Blogcular'da (HBB) göründü.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

73

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes