Casual Giyim Nasıl Kombinlenir?


33

Casual kelime manası ile yabancı dilden gelmiş bir kelime olarak moda içerisine girmiştir ve neredeyse hemen her yerde bu isme sık sık rastlamak mümkündür. Özellikle kadın ve erkek dergilerinde, yazıların çoğunda, ayakkabı, ceket gibi pek çok giyimle alakalı konuda da bu ismi görmek mümkündür. Peki, nedir bu Casual giyim ve nerelerde kullanılmaktadır. Casual giyim genel ve geniş bir tabir ile resmi dışı olan, rahat, gündelik ve spor giyim denilen aynı zamanda da günlük kullanıma rağmen şık bir görüntü veren bir giyim tarzıdır.

Casual giyim tarzı genel olarak daha çok erkeklerin kullandığı bir stil tarzı olsa da kadınlar da çok sık kullanmaktadır. Erkeklerin özelikle de çalışma hayatında kravat, gömlek ve pantolon takımından sıyrılarak rahat bir kombin yaparak giyim standartlarını farklılaştırma çabalarıdır. Genel de Amerikan kültürünün etkisi olsa da günümüzde artık pek çok kişinin bu tarz kullanımının artmış olduğunu görmekteyiz.

Casual Giyim Tarzı Nasıldır?

Casual giyim tarzında iki çeşit farklı stil vardır ve kullanım alanları da farklı olabilmektedir. İlk olarak business Casual yani iş yerinde kullanılan giyim tarzıdır. Business Casual de daha çok takım elbise giyilmemelidir ancak öyle bir şıklık yaratılmalıdır ki herkes farklı bir iş adamı ile çalıştığını anlamalıdır. Bu nedenle de pantolon, gömlek gibi her seçim özenle tercih edilmelidir. Öncelikle pantolon seçimi kumaş olmalıdır ancak pastel tonlarla ve farklı bir ceket ile kombinlenerek rahat ve aynı zaman da şık bir hava verilmelidir.

İkinci olarak da smart Casual giyim tarzıdır ve bu tarz da hem rahat olmak hem de akıllı şık olmak ön plandadır. Casual giyim tarzı içerisinde daha çok erkeklerin kullandığı bu tarz sade ve pastel tonlar da bir pantolon, farklı ceket stilleri ve içerisinde kullanılan sade ama şık parçalar ile ince bir bütünlük sağlanmaktadır. Bu tarzda genel olarak ayakkabı modelleri de tamamen rahat ancak çok şık modeller olarak tercih edilmelidir ki her zaman şık ve rahat bir gezinti yapılabilsin ve iş yerlerinde de rahatlıkla çalışılabilinsin.

Casual Giyim Modası

Casual giyim her erkeğin kullanmaktan hoşlandığı parçalar olarak bilinse de çalışma ortamı, iş yerinin kalitesi, standartları gibi pek durum bu giyim tarzının önüne geçebilmektedir. İyi ve doğru tercihler yapmak için mutlaka iş yerinde kullanılan giyim tarzına yasa ve gereğine uygun kılık kıyafetler tercih edilmesine de bakılmalıdır. Casual giyim modası takibi yapmak son derece kolay bir iştir ama uygulamaya koyarken her zaman dikkatli davranmak gerekmektedir. Şık ve rahat olmak istenirken yanlış anlaşılmalar yüzünden farklı hatalara düşmek olmaz.

Bir diğer Casual giyim tarzı olarak söyleyebileceğimiz başka bir stil de free Casual giyimdir. Buda demek oluyor ki rahat ve serbest bir giyimle istediğin gibi takılabilirsin. Ancak bu giyim tarzında giydiğin her uçuk kıyafet senin çalışma alanının da farklı olması gibi durumları kapsamaktadır. İş ortamının uygun olması gibi pek çok konu son derece önem arz eden konulardandır.

Casual Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Casual giyim tarzında dikkat edilmesi gerekenler öncelikle erkeklerin çalıştıkları ortamlardır. Çünkü gelişmiş ve büyük firmalar da böyle çalışanların genel olarak tek tip kıyafetler giymeleri de bir yasal zorunluluktur. Takım elbiseler, kravatlar erkeklerin çalışma alanındaki prestijlerini arttıracak unsurlar arasında olduğu için mutlaka dikkatli seçimler yapmak gerekmektedir. Asla farklı iş yerlerindeki gibi uçuk kaçık kıyafetler tercih edilmemeli ve uygunluğunun kontrol edildikten sonra farklı tarz kıyafet seçimleri yapılmalıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

33
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes