Atlas Çim Biçme Makinasının Misina İpi Nasıl Takılır?


59
40 paylaşım, 59 puan

Benzinli ya da elektrikli çim biçme makinaları; her ikisi de bahçeleri olduğundan daha şık ve estetik bir görünüme kavuşturmak adına kullanılmaktadır.

Çim biçme makinalarını kullanarak bahçenizden en yüksek verimi elde etmek istiyorsanız; öncelikle etraftaki tüm küçük ve yabani otları temizlemeli, kurumuş otları kesip atmalı ve dikenli bitkileri ortadan kaldırmalısınız.

Temizleme işleminin ardından bahçe çim biçmek için en elverişli haline kavuşacaktır.

ÇİM BİÇME MAKİNALARI ÖZELLİKLERİ ve KULLANIMLARI

Çim biçme makinaları iki tip olarak karşımıza çıkıp; elektrikli çim biçme makinaları daha çok sessiz çalışma özelliğine sahip olmalarından dolayı tercih edilmektedir. Benzinli çim biçme makinalarında ise mevcut elektrik kablosunu çıkarıp takma ve taşıma durumu yoktur.

Bahçe kenar ve köşelerini biçerek yüksek verim elde etmek adına misinalı modelleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte satın almış olduğunuz çim biçme makinesinin plastik aparat, kesme bıçağı gibi yedek parçaları karşılaşılan ani arıza ve onarım durumlarında kolayca temin edilebilir nitelikte olmalıdır.

Ağırlığı düşük ve mevcut direksiyonları birbirinin içine giren çim biçme makinaları; kullanıcılara depolama avantajı sunar.

Birçok makinenin yükseklik ayarı işlemin yapılacağı bahçeye göre değişiklik arz eder. Ön tekerlekleri oynar nitelikte bir makine alırsanız bahçenizin her köşesini istediğiniz standartlarda düzeltebilirsiniz.

Pilli şarj edilebilir ve 2-3 saat şarj edildiği takdirde aylarca kullanılabilen makinaları da tercih edebilirsiniz. Engebesi az ve küçük bir bahçeye sahip iseniz benzinli, motor ağırlıkları yüksek modellerin aksine elektrikli küçük modelleri satın alabilirsiniz.

ÇİM MAKİNASI MİSİNA TAKMA İŞLEMİ ve DEĞİŞİMİ

Çim biçme makinaları bakım ve onarım işlemlerinden en çok sorulan soru misina takma ve değiştirmedir. Motorlu tırpanda misina takma nasıl yapılır?

Önce motorlu tırpanda ince çiviyi deliğin bir ucundan diğer ucuna geçirip üzerindeki vida kısmını çim biçme makinasının içerisinde gönderilen aparat ile gevşetip, çıkarın.

Çıkarılan bu bölüm misina değil dişli testere kullanımında etkilidir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra misinayı elinize alın ve çıkarılan vida bölmesinin yerine döndürerek yerleştirin. Tüm gücünüzle iyice sıktığınız takdirde misina bu bölgeye sabitlenecektir. Ardından sabitlemek için başlangıçta kullandığınız çiviyi çıkarabilirsiniz.

Misinanın üst kısmını bastırarak içe doğru ittiğiniz takdirde istediğiniz kadar uzatabilir, döndürerek tık sesini duyduğunuzda ise sağlam bir şekilde monte edebilirsiniz.

Misina ipleri fazla uzadığı takdirde hem otlara hem de motora zarar verebilir. Motorlu tırpanda bulunan bıçaklar dönme işlemi esnasında misina iplerini istenilen uzunluğa getirme noktasında yardımcı olmaktadır.

Misina parçasının iki yanında buton vardır, bunlara bastığınız takdirde misinanın üst kısmını rahatça çıkarırsınız. Ardından misinayı komple çıkartın. Bu işlemi misina bittiğinde yenilemek için yaparsınız. Misinayı çıkardığınız yerde bir de ray vardır.

Bu rayı sıkarak bulunduğu yere sabitleyin. Misinayı çıkardıktan sonra aparatı boş olarak yerine sabitleyin. Çıt sesini duyduğunuz anda ve oklar aynı yöne baktığında misina aparatı sabitlenmiş olur.

Metal delikten içeri misina ipini gönderip, diğer uçtan çıkarın ve iki ucu kendinize doğru çekerek eşit noktaya getirin. Aparattaki küçük gri düğmeyi her çıt sesini duyana kadar çevirin ve misinayı içeri dolayın. Yine okların aynı noktaya gelmesine dikkat ederek işlemi tamamlayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

59
40 paylaşım, 59 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
2
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
2
Zekice
Havalı Havalı
0
Havalı

3 Yorum

Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle