Çocuğu Servise Mi Vermeli Yoksa Aile Mi Okula Bırakmalı?


61

Son zamanlarda serviste unutulan çocuk haberleri velileri endişelendirerek çocuklar servise mi verilmeli yoksa aile mi okula bırakmalı sorusunu akıllara getirdi.

Güvenilir ve kaliteli bir servis hizmeti alarak çocuğun okula gidiş gelişleri sağlanabilir. Ev ve okul arası mesafenin yakın olması veya anne babanın iş yerinin okul yolu üzerinde olması durumlarında çocuklar aileleri tarafından okula bırakılabilir. Bu tamamen şartlara bağlı olup ebeveynlerin vereceği bir karardır.

Önemli olan okula başlarken düzenin oturtulması, hangi yolla okula gidilecekse istikrarlı bir şekilde aynı yolla çocuğun okula bırakılması ve alınmasıdır. Bu durumda servisle veya ailesi ile okula giden çocukların avantaj ve dezavantajları farklı olacaktır.

Okul servisi güvenilir mi?

Okul servis araç hizmet yönetmeliği servis araç ve şoförlerini hangi özelliklerde olması gerektiğini maddeler halinde sıralamıştır. Her gün trafiğe çıkacak olan okul servisinin tüm belgeleri tam olmalı, araç her zaman temiz ve bakımlı olmalıdır.

Çocukların araca inip binmelerine yardım edecek hostes personel ise çok önemlidir. Özellikle ilköğretim aşamasında çocukların yardıma ihtiyacı vardır.

Okul servisinin güvenilir ve şoförünün deneyimli ve trafik kurallarına uyuyor olması zorunludur. Çocukların serviste ayakta gitmesi, oturacak yer bulamaması çok tehlikelidir.

Koltuk sayısından fazla öğrencisi olan servislere itimat edilmemeli, böylesine önemli bir görev sadece ticaret amacı güden zihniyetlere verilmemelidir.

Okul servisi ile okula giden çocuklar neler hissediyor?

Aslında okul servisinin avantajları oldukça fazladır. Her şeyden önce okul servisi çocukları her gün aynı saatte okula gitmeleri gerektiği konusunda disipline ediyor.

Servis saati yaklaşan çocuk servisini kaçırmamak için daha seri hareket ederek okula gidiş gelişleri düzenli sağlanıyor.

Güvenilir ve konforlu bir okul servisinde arkadaşları ile okula giden bir çocuk için okula gidiş geliş saatleri son derece eğlencelidir. Okula varana kadar gülüp eğlenmek, sohbet etmek onlara oldukça keyif verir.

Servis aracını kullanan ebeveynler zamandan kazanarak rutin işlerine çabuk adapte olmaktadır. Güvendiği bir servis şoförüne ve konforlu bir servis aracına teslim ettiği çocuğunun rahat ve emniyetli olduğunu düşünmek onlara huzur verir.

Grup halinde servisle okula giden öğrencilerin daha sosyal olduğu gözlemlenmektedir. Her gün kalabalık bir araçta bir sürü arkadaşı ile okula gitmek içine kapanık bir öğrencinin zamanla açılmasına da katkıda bulunmaktadır.

Ayrıca zor bir durumda Anne ve Babaya ihtiyaç olmadan bu durumu aşmasını sağlar ki bu gelecekte hayata karşı vereceği mücadelede çok işine yarayacaktır.

Okula ailesi ile giden çocuklar

Kendi aracı ile çocuklarını okula bırakmanın bir sakıncası olmadığı durumlarda bazı aileler çocuklarını kendileri bırakmayı tercih ediyor.

Bu durumun daha güvenli ve daha konforlu olduğunu düşünerek kendi elleri ile çocuklarını okula teslim ediyor. Öğrenci gözü ile bazen daha keyifli ve rahat olsa da anne babaya naz yapan çocukların her sabah evden çıkmaları zor olabiliyor.

Bazen de servisle giden arkadaşlarına imrenme ve o kalabalık ortamda arkadaşları ile birlikte okula gitme özlemi çekilebiliyor. Çocuğunu kendisi bırakan bir anne veya babanın servisi tercih eden anne baba ile aralarında aslında hiçbir fark yok.

Her iki gruptaki ebeveynler de çocukları için en iyisini istiyor ve en doğrusunun kendi seçtikleri yöntemler olduğunu düşünüyor. Önemli olan çocukların nasıl mutlu olduğu ve okula severek hangi ulaşım aracı ile gittiğidir.

[poll id=”80″]


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

61
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes