Düğünlerde Olması Muhtemel 9 İnsan Tipi

Düğünler bir insanın belki de hayatı boyunca gereksiz bir şeye en fazla para harcadığı faaliyetlerin başında gelir.


45
32 paylaşım, 45 puan

Tamam 2 genç hayatlarını birleştirmek için nikah ahdini yerine getirmek ister herkesin mutlu olması gereken bu günü adet ve gelenekler ayrıca özenti ve sonradan görmelikle birleştirince ortaya malesef içinden çıkılması zor zahmetli ve yorucu bir sömürü olayı çıkıyor.

Oysa ki kızın verilmesinden düğünün bitimin kadar olan tüm masrafların tamamı evlenen çifte nakit olarak verilse adam bir ev alır hayatı kurtulur.

Ama yok hayatı boyunca 1 kez giyeceği gelinliğe dünya bi para veriliyor bu liste saymakla bitmez zaten düğün madurları ne demek istediğimi anladı 😉

Gel gelelim asıl mevzuya düğün günü salonda olması muhtemel 9 insan tiplerine. Bu kişiler çoğu düğünde vardır davranış ve hareketleri birbirine benzer.

 • Yaşlılar: Genelde gelin veya damadın büyük anne ve babaları veya yakınlarından oluşan bu grubun yaptığı tek şey öylece oturup kendi zamanlarından çook farklı olan düğün faliyesini izlemektir. Arada yanların gelen sahte gülücükler atan yaşça küçük akrabalar ile konuşurlar. (Genelde bu akrabalar o kişiyi sadece düğün veya bayramlarda görür)
 • Gelin ve damadın ailesi: Bu kişiler çocuklarının evlenmelerine sevinseler de bunu yaşayamazlar hem masraflar hemde yorgunluk bellerini bükmüştür. Genelde düğünün kusursuz bitmesi için uğraşırlar. Kardeşler ise daha çok en şık olma derdindedir.
 • Damadın arkadaşları: Damadın arkadaşları (bekar olanlar) testesteron seviyesinin en yüksek olduğu anda yaşarlar. Genel giyim tarzları dar gömlek pantolondur kirli sakal kullanırlar. Duruş olarak popo geride göğüs dışarı doğru çıkmıştır. Kolları vücutlarından açık şekildedir. Ortamda ki kız sayısına göre kollar daha da açılır.

Damadın arkadaşları

Harman dalı tarzı çalan müziklerde bu arkadaşların egoları zirve yapar artık onlar farklı bir aleme geçmiştir.

 • Gelinin arkadaşları: Bu arkadaşlar ise oldukça narindir. Düğün ortamını victoria secret defilesi sanan bu kızlar şık olmak için adeta didinir. Ortamda en iyi olduğunu dışarıya yansıtsa da içten içe eksiklerinin farkındadır.
 • En iyi oynayanlar: Oyun konusunda master yapmışlardır. Her türlü havaya ayak uyduran bu kişiler pistin merkezini gece bouonca işkal ederler. 
 • dugunlerde-iyi-oynayanlar.gif
 • İyi Oynayamayanlar: İstemeyerek zorla piste çıkarılan bu arkadaşlar için an aşağılık duygusunu bastırma sürecinden ibarettir ritim ile alakası olmayan bu kişiler düğünün bitmesini iple çekerler (Damat Gibi 🙂 )
 • Alakasızlar: Düğün ortamında olsada artada dönen faliyetle alakası olmayan kişiler 2 ayrılır. 1 Liseli tipler genelde ergenliğin son dönemlerinde olan bu arkadaşlar elinde telefonla uğraşır yanlarına gelen akrabalar ile sıkkın sohbete girmekten çekinir. 2 Gündemciler bu tipler de düğün günü bir araya gelmeyi fırsat bilip gelen pasta ve işeceklerin desteği ile gündemi tartışırlar.
 • Bebeler: Bu bebeler ordan oraya koşturup dururlar genelde oynayanların ayağına takılan yürümeyi öğrenmiş bebelerin yanında kucakta zırlayanlar da cabasıdır.
 • Gelin ve Damat: Evet son olarak düğünün olmazsa olmazı 2 isim gelin ve damat gelin için düğün gecesi mutluluk gecesi olsa da damat gecenin gir an evvel bitmesi için dua eder. Bunun sebebi sanılanın aksine ilk gece değil dönemin getiriği stres yorgunluk ve baskıdan kurtulmak istemesidir.

 1. Peki Sen Bunlardan Hangisisin?

  1. Gelin / Damat
  2. Yaşlılar
  3. Gelin veya Damadın Ailesi
  4. Damadın arkadaşı
  5. Gelinin arkadaşı
  6. İyi Oynayan
  7. Oynayamayan
  8. Alakasızlar
  9. Bebeler
  36 oy
  Sonucu Paylaş

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

45
32 paylaşım, 45 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle