Düzenli Ve Doğru Valiz Nasıl Hazırlanır?


47

Tatile gitmek herkes için mutluluk verici bir durum olsa da bavul hazırlamak öyle değildir. Bavul hazırlamak kadın erkek herkese zor gelmektedir.

Bunun sebebi ihtiyaç duyulan eşyaların bavula bir türlü sığdırılamamasıdır. Bu noktada devreye doğru bavul hazırlama teknikleri girmektedir. Bavul hazırlamak kolay bir iş değildir.

Gerekli olan eşyaları ayarlamak, hangi eşyaların alınacağına karar vermek ve bu eşyaları var olan bavula doldurmak çoğu zaman çok vakit almakta ve tatile gidecek olan kişiler için sıkıntı yaratmaktadır.

Bu gibi problemlerin oluşmaması için bazı detaylara dikkat edilmesi büyük farklar yaratacaktır. Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli nokta seyahatin nereye olduğu ve ne kadar süreceğidir.

Kısa süreli bir seyahat için çok fazla kıyafet ev eşya alınması kişiyi hem yoracak hem de zamanını çalacaktır. Bu sebeple seyahatin ne kadar süreceği mutlaka göz önüne alınmalı ve bu doğrultuda bir bavul hazırlanmalıdır.

Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise seyahatin amacıdır.

Tatil için hazırlanan bavulların boyutu çok önemli olmasa da iş seyahati için alınan bavullar mutlaka geniş ve kapsamlı olmalıdır.

Bunun sebebi iş hayatında kullanılan gömleklerin ve takımların kırışmaması gerektiğidir. Geniş olan büyük bavullar sayesinde seyahatte bile ütü yapma problemi ortadan kalkacaktır.

Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler
Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

 

Aynı durum yurt dışı seyahatleri içinde geçerlidir. Yurt dışı seyahatleri alışverişin en yoğun olduğu seyahatlerdir.

Yeni görülen her ürünü almak bavul anlamında sıkıntı yaratabilmektedir.

Bu tarz bavullarında daha kolay taşınabilmesi için çekçekli olan modellerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu ve bunun gibi birçok ufak detaya dikkat edilmesi seyahat sürecini kolaylaştıracak ve oluşabilecek bavul problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Liste yapmak

Bavul hazırlamak dikkat ve düzen isteyen bir olaydır. En ufak bir karışıklık olması götürülmesi gereken önemli eşyaların unutulmasına neden olacaktır.

Önemli eşyaları unutmamak ve düzenli çalışmak için en çok tavsiye edilen yöntem liste yapma yöntemidir. Liste yapmak bavul hazırlarken hayat kurtaran detaylardan bir tanesi olmaktadır.

Alınması gereken tüm önemli eşyaların tek tek listelenmesi bavul hazırlama sürecini çok daha kolay bir hale getirmektedir. Listeden bavula aktarılan her eşyaya bir tik atılmalı ve böylece hangi eşyanın konup konmadığı konusunda oluşabilecek karmaşalar ortadan kaldırılmalıdır.

Listeyi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gerçekçi olmaktır. Gereksiz olan eşyalar listeye eklenmemeli ve sahip olunan bavulun iç hacmi göz önüne alınarak bir eşya listesi çıkartılmalıdır.

Liste yapmak
Liste yapın

Bu sayede listedeki eşyaların bavula nasıl sığdırılacağı problemi ortadan kalmış olacaktır.

Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

Yukarıda yer alan tüm detaylara dikkat edildikten sonra sıra bavul hazırlama adımına gelmektedir. Listede var olan her eşyanın bavula sığması için belli başlı taktiklerin uygulanması gerekmektedir.

Bunlarda ilki ayakkabıların bavula nasıl sığacağıdır. Ayakkabılar mutlaka birbirine yakın tutulmalı ve bavulun teker kısmına konmalıdır.

Bu sayede çok yer kaplamayacak ve diğer eşyaların bavula sığması sağlanmış olacaktır. Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta küçük kişisel eşyalardır.

Bunun için seyahat boy olan duş jeli ya da şampuan gibi ürünlerin satın alınması çok daha doğru olacaktır. Büyük boy olan şampuanlar ve diğer kişisel bakım ürünleri çok yer kaplayacak ve listedeki tüm eşyaların bavula konması imkansız bir hal alacaktır.

Tüm bu seyahat boy ürünler ufak bir çantaya konmalı ve bu şekilde bavula eklenmelidir. Bu sayede hem yer kaplama problemi yaşanmayacak hem de sıvı olan ürünlerin bavula dökülmesi ihtimali engellenmiş olacaktır.

Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ise kıyafetlerin katlanmasıdır. Kıyafetlerin yer kaplamaması için birçok farklı katlama yöntemi bulunmaktadır.

Bu tarz özel katlama yöntemlerinin uygulanması ve eşyaların rastgele bir şekilde bavula yerleştirilmemesi bavulun çok daha fazla eşyayı bir arada sığdırmasını sağlayacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

47
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle