E-Ticarete Yönelik Bloglamanın Önemi


40

Bloglama ve E-Ticareti Nasıl Etkiler?

Bloglama, bir şeyler hakkında yazı yazarken fikir vermenin bir yöntemidir. Çoğu web sitesine düzenli olarak, en az ayda iki kez bir blog ekler. E-ticaret markanız veya şirketiniz herkesin aşina olduğu bir ev adı haline gelinceye kadar, reklam vermeniz gerekir. Harika bir ürününüz olduğu için arkanıza yaslanıp sitenize önemli bir trafik gelmesini bekleyemezsiniz.

Başarılı bloglar, bakış açınıza geçerliliği eklemek için yüksek otorite web sitelerine bağlantılar içerir (POV). Başka bir yüksek otorite web sitesine tıklanabilir bir bağlantı ekleyerek, okuyucuya POV'unuzla “uzmanların” aynı fikirde olduğunu gösteriyorsunuz. Ayrıca, web sitelerinize ve web sitelerinizden sahip olduğunuz otorite bağlantıları ne kadar yüksekse, sayfanız Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motoru sonuç sayfalarında (SERPS) sıralanacaktır. SERP'ler, Google gibi bir arama motoruna bir arama parametresi yazdığınızda ortaya çıkan şeylerdir.

Diyelim ki, içinde bulunduğunuz otele yakın bir yerde mükemmel pizza göndermeyi öğrenmek istediğinizi varsayalım. yakınımdaki pizzaları nereden bulabilirim? ”Gir düğmesine tıkladığınızda, bir sayfa yer listesiyle gelir. Sayfadaki, Reklam kelimesini içeren küçük yeşil bir kutuya sahip olan ilk sayfa, Tıklama Başı Ödeme (PPC) veya ücretli reklamlardır.

Listedeki her öğe "organik" veya SEO reklamlarından sonra ücretsizdir. Google veya başka bir arama motoru arama motoru optimizasyonu (SEO) için bir web sitesi sıraladıktan sonra, bu işletmeleri alaka düzeyine göre SERP'lere yerleştirir. Anahtar kelimelere, geri bağlantılara ve diğer bazı algoritmalara göre, reklamınız ne kadar alakalı olursa, SERP’de o kadar yüksek olur.

Bazı insanlar, yönetmek için atması gereken tüm adımları veya zamanı bilmeden bir web sitesi, SEO işlemek için bir dijital pazarlama ajansı kiralamak. Sonuçta, SEO uzmanları, Amazon uzmanları, backlink yaratıcıları, YouTube uzmanları ve sosyal medyada dikkat çekmek için gerekli diğer uzmanlardan kaçımız var?

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret Alıyor mu? ve internette ürün ve hizmet satmak. Kişisel e-ticaret, damla nakliye olarak bilinen bir yöntemle ürün ve hizmetleri satmak için bir web sitesi kurmaktadır.

“Damla nakliye”, size ait olmayan ürünleri satmanın bir yöntemidir. Ürünü web sitenizde tanıtıyorsunuz ve okuyucunun Amazon gibi ürünü tıklayabildiği ve satın alabildiği, ancak nakliye hizmeti veren başka şirketler de var. Amazon, satıcı ile alıcı arasındaki tüm nakliye ve müşteri hizmetleri ilişkilerini yapar, gönderiyi ayarlar ve gerektiğinde ödeme ve vergileri tahsil eder.

Amazon, e-ticaret sitesi sahibine satış fiyatının önceden belirlenmiş bir yüzdesini verir. komisyon. Bu yöntem, herkesin ürünleri satın almak, envanter depolamak, hatta nakliye düzenlemek zorunda kalmadan online satması için uygundur. Bu nedenle, küçük bir ilk masrafla, çevrimiçi bir işletmeye başlayabilirsiniz.

Ürün İncelemeleri ve Satış Ortaklığı

Ürünlerinizle ilgili mükemmel bir blog oluşturma yöntemi, yorumlar yazmak ve e-ticaret ürününü başkalarıyla karşılaştırmaktır. Bir ürünü satın almadan önce birçok kişi ürünün incelemelerini kontrol eder. Genellikle, çok sayıda insan alınan ürün, sevkıyat ve müşteri hizmetlerinden memnunsa, ürünü yeni alıcılara daha çekici hale getirir.

Artı, bağlı kuruluş pazarlaması blogunuzdan para kazanmak için mükemmel bir yoldur. Size satışın bir kısmını veren çeşitli şirketlerle ortaklık kurmuş olursunuz. Ardından, reklamlarınızı blogunuzun kenar çubuğuna yerleştirin, bu da okuyucularınızın satın alımlarının bir yüzdesini netleştirebilir. Çoğu durumda, bazı şirketler sitenizden gelen ziyaretçi sayısına bağlı olarak ödeme yaptığınız için bir satış yapmanız bile gerekmez.

Gerçekçi olarak, blog ve bağlı kuruluş pazarlaması normalde bunun için önemli miktarda para kazanmaz yaratıcısı. adlı kitabın yazarı Scott Rosenberg, Herşeyi Söyle: Bloglama Nasıl Başlıyor, Neler Oluyor ve Neden Önemlidir NY Times makalesinde Reklam Vardiyası Blogları İş Yaşam Çizgisi Atar “Birkaç örnek dışında, insanların bir blog olarak bir işletme olarak alınması için var olan reklam geliri miktarını çok fazla abarttığını düşünüyorum.”

Buna rağmen, bloglamanın, e-ticaretin ve bağlı kuruluş pazarlamasının birleşimi Özel küçük işletme sahiplerinin bir e-ticaret mağazasında çevrimiçi olarak para kazanmalarına yardımcı olabilir, ancak envanter ve depolama için büyük bir başlangıç ​​harcama olmadan.

E-Ticarete Blog Yazmanın Önemi, HellBound Blogcular'da (HBB) ilk olarak ortaya çıktı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

40

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes