Kullanılan En Gelişmiş Robotlar Hepsi Bilimkurgu Filminden Fırlamış Gibi


79

Eğer bizim gibi bir şey iseniz, büyük olasılıkla gününüzü dükkana gidebileceğinizi ve evinizi temizlemek, beklemek ve istediğiniz her şeyi yapmak için kolayca (ve ucuza) bir robot satın almak için sabırsızlanıyorsunuz.

Biliyoruz ki gün uzun bir yol var, ama teknoloji her zaman daha iyi oluyor. Aslında, bazı ileri teknoloji şirketleri şimdiden geleceğe benzediğini hissettiren oldukça etkileyici bazı robotlar geliştirmişlerdir. Bu robotlar süper akıllı androidler ya da bir şey değil – ama hey, bebek adımlar.

Yarının robotları için sizi heyecanlandırmak amacıyla, şu anda kontrol edebileceğiniz gerçek hayattaki robotları tamamladık.


Sofya

Sofya

Sofya Bir konuşma tutabilen insansı robot gibi bir robot. Bu robot, Jimmy Fallon şovunda bir yer de dahil olmak üzere birçok yüksek profilli röportajda ve görünüşte ortaya çıktı.

Sofya ayrıca Suudi Arabistan’da resmi vatandaşlık ve Birleşmiş Milletler “İnovasyon Şampiyonu” unvanı verildiği için sıra dışı bir durum.

Sofya çok sayıda soruya cevap verebilir ve öğreniyor. Geleceğin vizyonu mu?


Starship Technologies

Starship Technologies

Starship Technologies, parselleri hızla teslim etmek ve iki mil yarıçap içinde postalamak için tasarlanmış bu yerel dağıtım robotunu geliştirdi.

Bu tekerlekli kendinden tahrikli dağıtım botu ilginç bir alternatif teslimat uçağıdır. Gelecek teslimat yapan kişilerden mi yoksa tekerlekli ve uçan dağıtım botlarına sahip bir vızıltı olacak mı?


Loomo

Loomo

Segway’in daha iyi bir şey elde edemeyeceğini düşündüğünüzde, şirket Özerk yetenekli ulaşım aracını güncelledi ve geliştirdi.

Artık Segway’inizi atlayabilir ve otomatik olarak sizi takip edebilir, video çekebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Loomo, aynı zamanda, bir dizi oynak ifadeler, AI yetenekleri ve ses, jest ve akıllı telefon kontrolleri ile de üretildi.

 


Gita Bot

Gita Bot

Kendi çantanızı taşımak böyledir. Gita Bot ile artık endişelenmeyin. Bu kompakt robot, şehir dışına çıktığınızda veya işte giderken etrafınızda sizi takip edecek şekilde tasarlanmıştır.

Bot, bir şarap şarabı, dolu bir sırt çantası veya iki alışveriş çantası eşdeğerini taşıyabiliyor, bu yüzden dükkanlara hızlı bir yolculuk yapmak için ideal bir yol arkadaşı. Gelecekte, evinizi evde bırakıp, alışveriş çantanızı taşımanın sefaleti olmadan bacaklarınızı çekebileceksiniz.


Kuri

Kuri

Kuri, kişiliği, çevresi hakkında bilinçlenme ve evi özgürce hareket etme gücü ile tasarlanan ev için bir robottur. Evinize sığacak ve ailenin bir parçası olacak şekilde tasarlanmıştır – sevdiklerinizi eğlendirmek, müzik çalmak ve özel anları yakalamak.

Kuri, ses, dokunma ve hatta ruh halinin ne olduğunu bilmeniz için bir aydınlatma sistemine sahip olabilir. Bu harika ya da ürpertici olup olmadığına karar veremeyiz.


LG Rolling Bot

LG Rolling Bot

Bir başka döner robot – bu kez evinizin etrafında görüntü ve video çekebilen bir mobil kamera. LG, Rolling Bot’un eviniz için bir güvenlik izleme sistemi veya evcil hayvanlarınız için bir refakatçi olarak kullanılabileceğini söyledi.

Akıllı telefonunuz uyumludur ve tam bağlantı için Wi-Fi’nize bağlanır ve siz ve dışarıda olduğunuz sırada telefonunuz üzerinden canlı akış sağlar.


Romeo

Romeo

Romeo, kendi özerkliklerini kaybettikçe yaşlılara yardım etmek için tasarlanmış ve inşa edilmiş, insansı bir robottur. Bu robot, bakım görevlerini yaparken kapıları açmak, merdivenleri tırmanmak ve nesnelere ulaşmak için tasarlanmıştır.

Gelecekte, bu akıllı bot, yaşlıların bakım evlerine taşınmak zorunda kalmak yerine kendi evlerinde daha uzun süre kalmalarını sağlayabilir.

 


Robotik çamaşır katlama makinesi

robotik çamaşır katlama makinesi

Çamaşırhane böyle bir angaryadır. Yıkama, kurutma, her şeyi bir kenara koyma – çok sıkıcı. Neyse ki teknoloji her zaman gelişmektedir.

Akıllı bağlantılı çamaşır makineleri ve kurutucular dahil olmak üzere sefaleti kolaylaştırmaya yardımcı olacak pek çok modern akıllı ev ürünü bulunmaktadır.

Kıyafet, elbiselerini de otomatik olarak katlayarak daha iyi gider. Bu robotik çamaşır katlama makinesi gerçek bir yaşam değiştirici olabilir veya en azından ev işlerinin sefaletini hafifletebilir.


Buddy

Buddy

Buddy, aile hayatınızı geliştirmek için tasarlanmış devrim niteliğinde bir arkadaşı robottur. Buddy, ailenizi eğlendirmek, günlük aktivitelerinizde size yardımcı olmak, ihtiyacınız olduğunda hatırlatıcılar sunmak, mutfakta yemek tarifleri ve daha pek çok şey ile size destek olmak için tasarlanmıştır.

Görüntülü görüşme yapmak, evdeyken evinize göz kulak olmak, tüm akıllı ev cihazlarınızı birbirine bağlamak ve hatta çocuğunuzun öğrenmesine yardımcı olmak için arkadaşınızı kullanabilirsiniz.


Cafe X

Cafe X

Cafe X, gelişmiş otomasyon yoluyla özel kahve alanında en iyi ürünü sunma gücü ile donatılmış, otomatik, robotla çalışan bir kahve barıdır.

Artık sabah kahvenizi gerçek insanlarla konuşmak zorunda kalmadan koruyabileceksiniz, gelecek harika değil mi? Cafe X’in profesyonel baristalardan daha iyi performans gösterdiği görülüyor.


Moley Robotik mutfak

Cafe X

Eğer yemek pişirme hayranı değilseniz, o zaman bu sizin için olabilir. Moley Robotik mutfak, beklediğiniz gibi, sizin için yapabileceğiniz tam otomatik bir pişirme robotudur.

Bu robot görünüşte yeni tarifleri öğrenebiliyor, farklı yemekler pişirebiliyor ve hatta kendi kendini temizleyebiliyor.

Moley Robotics, bu mutfak robotunun, sadece sizin için birinci sınıf yemekler üretmesini sağlayan tam gelişmiş bir usta şefin becerilerini taklit edebileceğini iddia ediyor. Kulağa inanılmaz geliyor, değil mi?


Ava Robotics

Ava Robotics

Ava Robotics, işçilerin uzak bir yere, sanki gerçekten oradaymış gibi hareket etmelerini sağlayan bir robot tasarladı. Bu robot, yüksek çözünürlüklü görüntülü konferans teknolojisini robotik hareketlilikle birleştirerek uzaktaki çalışanların meslektaşlarıyla da kolayca iletişim kurmasını sağlıyor.


Panasonic Robot Yumurta

Panasonic Robot Yumurta, sizinle iletişim kurmak için yapay zeka tabanlı doğal dil işleme teknolojisini kullanan bir masaüstü robot arkadaşıdır. Sesiniz tarafından kontrol edilebilen, dahili bir projektörle video çekimlerini oynayabileceğiniz ve etkileşimli oyunlara katılabilen akıllı bir yardımcıdır. Bu robot Wi-Fi bağlı ve gelecekte daha da geliştirmek için gelecekte yazılım güncellemeleri vaat ediyor.


Emotech Olly Robotu

Emotech Olly Robotu

Olly, ev için bir başka akıllı asistan ama bir farkla. Bu robot, evrimleşen bir kişiliğe sahip olarak tasarlanmıştır, yani büyür ve alışkanlıklarınıza ve rutine dayalı olarak nasıl tepki vereceğinizi öğrenir. Olly, her kullanıcı için benzersiz olan kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratmak için beyin ilham alan bir AI sistemi kullanır.


Tapia

Tapia

Tapia, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalmanıza yardımcı olmak, telaşlı programınızı düzenlemek, sizi en güncel haberlerle buluşturmak ve size yardımcı olmak için tasarlanmış akıllı bir robottur. Akıllı ev cihazlarınıza eller serbest erişim. Tapia, evinizin bir parçası olmak için yapılmış, sevimli bir tasarıma sahip sanal bir yardımcı robottur.


Asus Zenbo

Asus Zenbo

Zenbo, tüm aile için bir robot arkadaşıdır. Bu robot evin etrafında çeşitli şekillerde yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Akıllı ev yöneticisi, güvenlik izleme cihazı, kullanışlı bir mutfak asistanı ve hatta bir aile fotoğrafçısı.

Zenbo fotoğraf çekebilir, video çekebilir, arama yapabilir, hikayeler anlatabilir, müzik çalabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Bu listedeki diğer robotlar gibi, yaşam tarzınızı öğrenmek ve adapte etmek için yapay zeka da kullanır. Ayrıca duygularınızı ifade edebileceğiniz ve sevdiklerinizle ekleri oluşturabileceği bir yüz ekranı da var.


Pillo

Pillo

Pillo, evdeki sağlık ve esenlik konusunda yardımcı olmak için tasarlanmış bir robot. Bu robot, gün boyunca ilaç dağıtımı, bakım planlarının izlenmesine, gıda alımının izlenmesine ve çok daha fazlasına yardımcı olmak gibi bir dizi farklı işlev sunmaktadır.

Bu robot, dokunmatik ekran, ses arabirimi, yüz tanıma ve üstün hoparlör özellikleri ile eviniz için güçlü bir yardımcı ve sevdiklerinize bakmak için mükemmel bir araç haline getiriyor.


Toyota T-HR3

Toyota T-HR3

Toyota’nın T-HR3’ü, bir insanın robotik bir karşılığı uzaktan manevra yapmasına olanak veren insansı bir robot sistemidir. Robot, insanın hareketlerini yansıtır ve taklit eder ve şantiyeler, felaketle çarpılan alanlar ve hatta dış alan dahil olmak üzere çeşitli durumlarda güvenli kullanım sağlar.

T-HR3, 29 gövde parçası ve 16 ana kontrol sistemi ile üretilmiştir, bu da onu ne yapıyorsa yapın, doğal hareket kabiliyetine sahip bir robottur.

T-HR3’teki teknoloji, arkadaş canlısı ve yardımcılığın gelişiminde bir adımdır. İnsan ırkının yanında bir arada var olabilecek ve günlük yaşantımızda bize yardımcı olabilecek robotlar.


Aeolus

Aeolus

Aeolus, çeşitli ev işleri ile evin etrafında yardım etmek için tasarlanmış genel amaçlı bir tüketici robotudur. Bu robot, yiyecek dağıtımı, evinizin etrafındaki dağınıklığı toplama, kaybettiğiniz şeyleri bulma ve daha fazlasını yapma yeteneğine sahiptir.

Aeolus ayrıca hayatınızın, rutininizin ve evinizin düzenini öğrenmesine yardımcı olan Yapay Zekaya sahiptir – gelecekte size nasıl hizmet vereceğini geliştirir.


Ubtech Robotics ‘Walker

Ubtech Robotics ‘Walker

Walker, evinizin ya da işyerinizin günlük operasyonları için bir ev uşağı hizmeti ve yardım sağlamak için tasarlanmış iki ayaklı bir robottur.

Bu robot sadece merdivenleri tırmanmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik devriyelerini yürütme, görüntülü görüşme ve konferans yapma, çocuklara dans etme ve eğlendirme ve çok daha fazlasını yapma imkanı veren akıllı teknolojiyle doludur.

Walker, geliştirilmekte olan birkaç Ubtech robotundan sadece biri, hayatımızı iyileştirmeyi amaçlıyor.


REEM

REEM

REEM tam boyutlu bir insansı robotudur. Bu robot resepsiyonist olarak hareket edebilir, misafirler için eğlence sağlayabilir, farklı dillerde sunumlar yapabilir, konuşmalar yapabilir ve çeşitli farklı işlerle yardımcı olabilir.

REEM, kendi kendine gezinebilen, karşılaştığı insanlarla etkileşime girebilen ve sekiz saate kadar çalışmaya devam eden güçlü, özelleştirilebilir bir robottur.


Ubtech Robotics ‘Cruzr

Ubtech Robotics ‘Cruzr

Cruzr, Ubtech tarafından tasarlanan ve inşa edilen başka bir insansı robottur. Esnek kollar ve 17 farklı servo ile çalıştırılan manevra kabiliyeti, bu robotun garip şekline rağmen insan gibi hareket etmesini sağlıyor.

Bu bot, insanlarla etkileşime giriyor – el sıkışıyor, yeni insanlar selamlıyor, dans ediyor, kucaklıyor, özgürce hareket ediyor ve daha fazlası.

Cruzr ayrıca bir anda 360 derece dönmesini sağlayan çok yönlü tekerlekler de sunuyor. Cruzr ayrıca özelleştirilebilir ve yüz tanıma ve duyguları ifade etme yeteneğinin yanı sıra ses ve eylem etkileşimini de içeriyor.


RoBoHon

RoBoHon

RoBoHon bir robot olarak gizlenmiş bir akıllı telefon. Küçük robot, normal bir telefon gibi çalışır, göbek için bir ekran ile, ama daha fazlasını yapar.

Bot, çağrı uyarıları ve daha fazlası için hareket edebilir ve konuşabilir. Yüzünde bir projektör bile vardır, böylece öne doğru eğilebilir ve yüzeylerde daha büyük görüntüler yansıtabilir.

Bu, fotoğrafları görüntülemek, bir reçeteyi takip etmek veya yeni bir serbest konuşma seçeneği olarak yararlı olabilir.

Bu, dünya çapında ne kadar popüler olursa, Japonya dışında satışa çıkarsa, yargılanması zordur.


ASIMO

ASIMO

ASIMO, Honda’nın on yılı aşkın bir süredir geliştirdiği insansı bir robot. El becerisine sahip olmanın yanı sıra hızlı koşma, atlama, atlama, geriye doğru koşma ve merdiven çıkma ve inme yeteneklerini de içerir.

ASIMO, aynı zamanda, konuşmakta olan birden fazla kişinin yüzlerini ve seslerini tanıyabilir ve daha sonra ne yapacağınızı doğru şekilde tahmin edebilir.

Daha fazla bilgi için: Honda’nın en yeni ASIMO robotu artık 5.6 mil / sa. 19659002]


Biber

Biber

Biber, duyguyu hissedebilen ve kendi hislerini sergileyen Japon bir insansı robottur. Japonya’da satışa girdikten sonra, Softbank tarafından yapılan robot bir dakika içinde satıldı. Kabul edildi, sadece 1000 tane satın alındı, ama ucuz değiller. Biber, £ 1,000 artı £ 125 aylık ücrete eşdeğerdir.


LS3 BigDog

LS3 BigDog

LS3 BigDog, Boston Dynamics tarafından geliştirilen bir robot “paket katır”. Karma arazi üzerinde ilk askeri gezi kiti taşıyordu ve denizciler etkilendi. LS3, yakıt doldurmadan ve yakıt tedarik görevlerini yerine getirmeden önce, 20 mil boyunca 180 km’lik bir kit taşıyabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: Google’ın BigDog LS3 robot ‘paket katırı’ askeri sınavlara giriyor


Spot

Spot

Spot, Boston Dynamics tarafından oluşturulan bir robot köpeğidir. İlk nesil LS3 Big Dog’tan daha küçük ama aynı yetenekli.

Spot, yürüme, tırmalamak, tırmanmak ve tekme atıp ayakta durabilen 73kg elektrikle çalışan ve hidrolik olarak çalıştırılan bir robottur. İşte Google’ın bunu yakında herkesin kullanımına uygun hale getirmesini umuyoruz.


Robear

Robear

Robear, yaşlı bir hastayı yataktan tekerlekli sandalyeye kaldırmak için tasarlanmış yüksek teknolojili bir oyuncaktır. Robear, Robot Sensör Sistemleri Araştırma Ekibini İnsan-Etkileşimli Robot Araştırmaları için Riken-SRK İşbirliği Merkezi’nde yöneten bir bilim adamı olan Toshiharu Mukai’den geliyor. Robear, ekibin üçüncü robot ayısıdır.


Nao

Nao

Tokyo-Mitsubishi UFJ, Japonya’nın en büyük bankası ve robotları kullanır. Aldebaran Robotics ‘Nao, 8 bin dolar civarında olan iki ayaklı bir android. UFJ’nin Tokyo istasyonunun yakınındaki amiral şubesinde görebilirsiniz. Nao, Japonca, İngilizce ve Çince konuşuyor ve bir banka hesabının nasıl açılacağı ve daha fazlası hakkında sorularınızı cevaplayabiliyor.

 


HitchBOT

HitchBOT

HitchBOT, Ryerson Üniversitesi’nde Ontario yapımcıları tarafından oluşturulan bir robottu. Ne kadar uzaklaşacaklarını görmek istediler, ama Philadelphia’da parçalandı.

HitchBOT bir kamera, pil, anakart, tablet, GPS ve kırmızı gözlerden oluşuyordu. Aynı zamanda temel konuşmaları da tutabilir ve seyahatlerinde bilgeliğin tuzaklarını atabilir.

 


Murata

Murata

Muruta dünyanın ilk robot amigo oyuncusu. Metal toplar üzerinde dengeler ve birlik içinde dans ve yanıp sönen ışıklar olabilir. Dik kalmak için ters-sarkaç kontrolü ile jiroskopik sensörler kullanır. Ayrıca etraftaki nesneleri tespit etmek ve göreceli konumlarını belirlemek için ultrasonik mikrofonlar ve kızılötesi sensörler kullanır.

 


Athena

Athena

Athena, uçağa bindiğinde uçakta oturmuş ilk insansı robottu Geçen Noel Almanya’ya Lufthansa uçağı. Doktora öğrencisi Alexander Herzog ve Jeannette Bohg tarafından oluşturuldu. Tamamen beyaz robotun göğsüne monte edilmiş bir tableti vardır ve insanlarla kahve alışkanlıkları ve tercihleri ​​hakkında sohbet edebilir.


Henn na Hotel

Henn na Hotel

Güneybatı Japonya’da Weird Hotel olarak adlandırılan bir otel, işçilik maliyetlerinden tasarruf etmek için neredeyse tamamen robotlarca görevlendirildi.

Otele Japonca’da Henn na Hotel deniyor ve yakın zamanda robot gösterileriyle birlikte gazetecilere gösterildi. Bir özellik, check-in sırasında e-anahtar yerine yüz tanıma kullanımıydı.

 


Stripper botlar

Stripper botlar

Hannover’deki CeBIT fuarında, Alman yazılım geliştiricisi Tobit, iki kutup dans robotunu ve bir kafa için bir megafon olan bir robot DJ’i sergiledi. İki bot, müziğe zamanında dans edebilirdi. BBC’ye göre şu anda bu “striptizci” botlardan birini sadece 39.500 $ karşılığında alabilirsiniz.

 


Kuratas

Kuratas

Eğer 120.000.000 ¥ değeriniz varsa, şu anda Amazon Japonya üzerinden atlanabilir bir robot robot satın alabilirsiniz. Robot Kuratas denir ve Hollywood’un dışında bir şeye benziyor. Bu 3.8 metre boyunda, 5 ton ağırlığında ve dakikada 6000 tur pompalayabilen bir BB Gatling silahı bulunuyor. Aynı zamanda birkaç yıldır gelişmektedir.


Z-Makineleri

Z-Makineleri

Japon robotistlerden oluşan bir ekip, Z denen bir müzik grubu olan robotları yarattı. -Makine. 78 parmaklı bir gitarist ve 22 kolla davulcu var. Kayıt etiketi Warp Records, geçen sonbaharda grubun yaptığı bir albümü yayınlayacağını söyledi. Besteci Squarepusher da onunla müzik yapmaya söz verdi.

 


Böcek robotları

Böcek robotları

Harvard’ın Biyolojik Müdahaleli Mühendislik Enstitüsü, küçük, böceklerden ilham alan bir robot yarattı. Gözetim misyonları için suda durabilir ve atlayabilir. Robot henüz gözetim teknolojisiyle donatılmamış, ancak küçük ölçekli bir robotta su hareketliliğini araştırmayı amaçlayan bir çalışmanın bir parçasıydı.


Hamamböceği robotu

Hamamböceği robotu

Bu, inşa edilmesi iki yıl süren hamamböceğinden ilham alan bir robot. California-Berkeley Üniversitesi’ndeki bilim adamları, sensörleri kullanmadan engebeli arazilerde ve küçük boşluklarda dolaşabilecek küçük bir robot yaratmak istediler, bu yüzden bu böceğe benzeyen robotu icat etti ve sonuçları bir Bioinspiration & Biomimetik çalışmasında yayınladı.

 


Bionic Kangaroo

Bionic Kangaroo

Alman şirketi Festo, bir robot kangaroo uygun başlıklı BionicKangaroo yaptı. Bacağında öne doğru iten ve inişte enerji harcayan bir “tendon” var.

Ayrıca, bacaklar iniş için öne doğru hareket ettikçe, kuyruk denge için ayarlanır. Topraklar indiğinde, bacaklar darbeyle yaylanır ve başka bir sıçrama için hazırlanırlar.

 


Atlas

Atlas

Boston Dynamics, bir insan gibi hareket etmek için 6 metrelik bir insansı robot olan Atlas’ı yarattı. Ormanda test yapmak için dışarı çıkmış ve özgürce hareket etmeyi, bir ninja gibi cızırtılı bir şekilde bakmayı başarmıştır.

 


Leka

Leka

Leka, özel ihtiyaç sahibi çocuklar için 390 dolarlık bir robot. Sosyal ve görsel ipuçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olur. İfadeleri değiştiren bir top ve yüz gibi şekillenir.

Ayrıca etkileşim için ses, ışık ve renkleri kullanır. Leka, gülen bir yüz gibi olumlu görüntüler ve sesler ile yanıt verir ve renk tanımlama, resim eşleme, saklambaçlık, vb. Etrafında özelleştirilebilir, çok oyunculu oyunlar içerir.

 


LG Hub Robot

LG Hub Robot

LG’nin Hub Robotu, Amazon’un sesli asistanı olan Alexa’yı müzik çalmak ve soruları yanıtlamak için kullanır, ancak öncelikle LG’nin fırın veya çamaşır makinesi gibi akıllı cihazlarıyla bağlantı kurar.

Bir ekran ve beyaz, sabit bir gövde ile dairesel bir “yüz” (sizi yüz yüze yeniden yönlendirebilir) içerir. Ekran görüntüleri ve videoları gösterebilir. Fiyat bilgisi mevcut değil.


Lynx Robot

Lynx Robot

UBTech’in Lynx Robotu, sorularınızı cevaplamak için Amazon’un sesli yardımcısını kullanıyor, ancak e-postalarınızı okuyabilir ve bir kamera sistemine sahip olabilir, böylece siz evdeyken evinizi kontrol edebilir ‘uzaklaş. Ayrıca yüzleri tanıyabilir ve belirli bir kişiye uygun yanıtlarını değiştirebilir.


MoRo

MoRo

Ewaybot’un MoRo iç ve dış mekanlarda hareket edebilir, dokulardan su şişelerine kadar çeşitli nesnelerle başa çıkabilir ve sesli komutları dinleyebilir. Yaklaşık 4 metre uzunluğunda ve 77 kilo ağırlığında. Ayrıca, alev geciktirici bir ABS kasası ve yaklaşık 8 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. Ne yazık ki, 30.000 dolarlık bir maliyeti var.


Mykie

Bosch’un Mykie’si, “mutfak elf’im” diye kısaca “Bugün hava durumu nedir?” Gibi sorulara cevap verebilir ve bulaşık makinesi gibi Bosch cihazlarını kontrol edebilir. Ses komutlarıyla tarifleri aramak için çoğunlukla kullanırsınız.

Mykie, bir dizi hareketli gözle ve bir projektörle kontrol ekranına sahiptir, böylece pişirme videolarını mutfak duvarınıza yansıtabilirsiniz.


ElliQ

ElliQ

ElliQ, “aktif yaşlanan bir arkadaş” olarak tanımlanır. Ürünün YouTube’daki konsept videosuna dayanarak, bir Android tablet ve Alexa benzeri bir dijital yardımcı ve yazılım içeren iki bölümlü bir kurulum gibi görünüyor.

Bu kombinasyonla, yaşlılar arkadaş ve aile ile kolayca bağlantı kurabilir. VentureBeat ile yaptığı röportajda, ElliQ’nin arkasındaki şirket, robotun eşsiz tasarımı, doğal hareketleri ve vücut dilinin ElliQ ve sahibi arasında “eşsiz bir bağ” sağlanmasına yardımcı olabileceğini belirtti.

ElliQ’yi hareket halinde görmek için videoyu izleyin. Bir masanın üzerinde oturduğunu göreceksiniz ama etrafta dolaşabilir, sözlü bildirimler verebilir, mesajlara yanıt verebilir, ilaç verenler için hatırlatıcılar ayarlayabilir, görüntülü görüşmeleri yanıtlayabilir, aktiviteleri izleyebilir, vb. ElliQ hala geliştirme aşamasındadır.


Nissan

Nissan

Japon otomobil üreticisi Nissan, ProPILOT kendi kendine sürüş teknolojilerini aldı ve bunları 5-7 veya 11-a çizmek için kullanılabilecek Pitch-R adı verilen kendi kendini süren bir robota yerleştirdi yeterli alanın olduğu yerde futbol sahaları. Robot şu anda geliştirme aşamasındadır ve Nissan, geliştirdiği bir dizi prototipten sadece bir tanesi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

79
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle