Odalarda Tercih Edebileceğiniz En İyi Bitkiler


49

Bir evin dekorasyon işlemleri sırasında saksı bitkilerinin gerçekten çok hoş bir görünüm oluşturacağını söyleyebiliriz.

En iyi bitkiler seçerek bu görünümü şık bir hale getirebiliriz.

Saksı bitkileri denildiği zaman direk birçok çeşidin akıllara geldiğini görüyoruz.

Fakat siz evinizde bu bitkiler arasından seçim yaparken zorlanma ihtimaliniz olduğu için sizlere evinizdeki odalar için tercih edebileceği en güzel bitkileri vereceğiz.

Banyo

1-Palmiye ağaçları: Banyonuzda yer alan amonyağın temizlenmesi sırasında sizlere yardımcı olur. Bu sayede banyonuzu farklı deterjanlar kullanarak temizledikten sonra deterjanlardan havaya bulaşmış olan kimyasalların temizlenmesini sağlar.

2-Her mevsim yeşil kalan Çin bitkileri: Bu bitkiler havada yer alan formaldehitten kurtulma evresinde sizlere yardımcı olur. Bu bitkileri kullanabilmek için en iyi yer ise; duşunuzun yanıdır.

3-Avrupa sarmaşığı: Bu bitki çok iyi bir şekilde karbondioksiti emecektir. Aynı zamanda formaldehitlerin, toksinlerin ve ağır metallerin havasının emilmesine yardımcı olur. Banyonuzda ferah bir hava oluşmasına yardımcı olacaktır.

Yatak Odası

1-Sansevieria trifasciata: Bu bitki sizlere gece boyunca oksijen verecektir. Aynı zamanda havayı çeşitli toksinlerden temizler. Bu şekilde uykunuzun daha kaliteli bir hal aldığını görebilirsiniz.

2-Spathiphyllum: Bitki, ev toksinlerinin ve endüstriyel toksinleri kolay bir şekilde emilmesini sağlar. Yeni bir dekorasyon yaptığınız zaman hava toksinlerle dolu olacağı için özellikle kullanmanız gerekecektir.

yatak odası Tercih Edebileceğiniz En İyi Bitkiler
yatak odası Tercih Edebileceğiniz En İyi Bitkiler

3-Phalaenopsis: Harika çiçeklerin yer aldığı bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. Gece boyunca sizlere fazla oksijen almanızı ve odanızın havasının temizlenmesini sağlayacaktır.

Özellikle sabah baş ağrısıyla uyanıyorsanız phalaenopsis gece boyunca oksijen ürettiği gibi böyle bir sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

Çocuk Odası

1-Kahve: Çocuğunuzun odasında kullanabileceğiniz en güzel bitkilerden birisi kahvedir. Kahvenin doğal bir filtre olduğunu söyleyebiliriz. Çocuk odası için en iyi bitkiler listesinin ilk çiçeği kahve

Çocuğunuzun odasında yer alan trikloroerilen, fenol, benzol ve formaldehit gibi maddelerin temizlenmesini sağlar.

2-Hibiscus: Odada uygun bir mikro iklim oluşmasını sağlamaktadır. Bu bitkiden yayıla fitonitler havanın daha sağlıklı olmasını ve daha temiz bir hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda çevresinde yer alan bitkiler de daha iyi büyüme göstermektedir.

3-Cyclamen: Çocuğunuz uyku aşamasına zor geçiyor ve huysuzluk yapıyorsa bu bitki tam olarak onun odasına göredir. Kronik yorgunluk, uykusuzluk, sinirlilik ve depresyon gibi ruh hallerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Oturma Odası

1-Dracaena refleksa: Havada yer alan benzol ve formaldehid gibi zararlı şeylerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu maddeler genellikle perdeler, duvar kağıtları, boyalarda ve halılarda bulunmaktadır.

2-Chlorophytum: Tütün dumanı gibi zararlı şeylerin emilmesine yardımcı olarak havayı temizler. Özellikle formaldehitten kurtulma evresinde çok etkilidir. Oturma odanızın havası kuruysa odanın havasının nemlenmesine de yardımcı olur.

3-Ağlayan incir: Bu bitki odanızda yer alan benzol ve fenolün temizlenmesine son derece etkili olan bitkilerin arasında yer almaktadır. Aynı zamanda tutkalda, halı deterjanlarında ve birçok yerde bulunan trikloroetilenin de temizlenmesini sağlar.

Mutfak

1-Aloe: Özellikle deterjanlarda yer alan benzol ve formaldehidin temizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Ek olarak Aloe bitkisinin içerisinde yer alan Aloe Vera sıvısı yaraların iyileşmesine yardımcı olduğu için mutfakta oluşabilecek herhangi bir kazada hemen kullanabilirsiniz.

2-Stephanotis floribunda: Mutfağınızda yer alan havanın daha sağlıklı bir seviyeye gelmesini sağlayacak olan bu bitki, iyi bir şekilde bakıldığı takdirde sizlere yıllar boyunca çok güzel çiçekler verebilir.

Bu yüzden havanızı temizleme özelliğine sahip olduğu gibi aynı zamanda mutfağınızda şık bir görünüm oluşmasını da sağlar.

3-Saintpaulia: Bu bitki sayesinde evinizdeki karınca oluşmayacaktır. Karıncalar genellikle mutfaktan gelir ve uzaklaştırması çok zor bir hal alabilir. Fakat mutfağınıza saintpaulia koyduğunuz zaman karıncaların yaklaşmadığını görebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

3 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes