Ezik misin Testi Ne Kadar Ezik sin?


36

Ezik misin testi kendinin ezik olduğunu düşünen ama tam da emin olamayan arkadaşlar için hazırlandı. Eziklik nedir doğuştan mı olunur yoksa sonradan mı?

Bana göre ezik diye tabir edilen şey doğuştan da olabilir.  Lakin genel olarak insanın yaşadığı ortam yetiştirilmesi sosyal hayatı insan ilişkileri sonucu olan bir durum.

İlişkilerde daha hassas olan insanlar sosyal hayatında gerçekleşen olaylardan daha çabuk etkileniyorlar. Bu etki çoğu zaman kişide olumsuz etkiler yaratabiliyor.

Bu sebeple kişi zamanla hayata karşı atılımda bulunmakta karar vermekte zorlanır cesaret edemezler. Sonraki zamanlarda da bu durum alışkanlık haline gelir.

Bu tarz insanlar diğer insanların gözünde “Ezik” diye tabir edilen kişilikler haline gelirler.

Ezik misin testi Ezik insan Psikolojisi

Kötü huylu ezikler

Ezik insan hayatı boyunca cesaret edemeyip yapamadığı işleri zamanla içine ata ata biriktirmiştir. En küçük bir durumda patlayarak kendine söz söyleyemeyen insanlara hakaret eder. Kavgalarda en çok ses çıkaran tiplerdir.

ezik misin testi
ezik misin testi

Özellikle marketler de kasiyerlere, lokantalar da garsonlara veya hizmet sektöründe vatandaşa hizmet etmek için çalışan kişilere çıkışları vardır. Ezikler o insanları ezmeye çalışan tiplerdir.

Bilirler ki o insanlar karşılık verdiklerinde işlerinden olacakları için karşılık veremeyecekler. Bu yüzden de egolarını tatmin etmek için olmadık mazeretler uydururlar.

Ezik insanlar göreceliğin ne olduğunu pek bilmezler lakin pek güzel kullanırlar. Hayatlarının her alanın da iyi olmak için çabalamak yerine çevrelerinde ki insanları kötüleyerek kendilerini daha iyi göstermeye çalışırlar.

İyi huylu ezikler

Bu arkadaşlar mücadele ruhunu yitirmiş ve hayatı oluruna bırakmışlardır. Aşağılık kompleksi yüzünden diğer insanları kendinden çok üstün görürler.

ezik misin testi
ezik misin testi

Kendi hayat çizgileri prensipleri yoktur. Hayatın iniş çıkışları küçücük olsa bile her yöne esneyebilirler. Havalı ve Cool insan dediğimiz insan tiplerinin aksine ezik denilen kişiler verdiği kararlardan emin olamazlar.

Sesleri titrek duruşları ürkektir.

Hayatı kolay yaşamayı tercih ederler bu sebeple herkese ve her şeye taviz verirler. Bu tavizleri genellikle insanların gözünde karşı çıkmayan ve iyi bir imaj bırakmak için verirler.

İnsanlar kolayı istediklerini söyleseler de zoru severler.

Kaçanı kovalar elindekinin kıymetini bilmedikleri için daha fazlasını arzularlar. Bu sebeple her an taviz veren biri insanların gözünde kolay bir karakter tipidir zaten teslim olmuş uğraşılmaya değmeyen bir tip.

Taviz veren biri de insanların gözünde ezik olarak görülür.

Genel olarak mutsuzdurlar bunun sebebi kendileri için değil başkaları için yaşamalarıdır. Başkalarının hayatlarında bir araçtırlar. Tutuna bildikleri kadar tutunurlar ama gün gelip insanların işi bittiğinde kullanılıp atılırlar.

Şimdi de gelelim kişilik testimize Ezik misin testi

Savunduğunuz doğrularınız vardı ama Bir sevgili yaptınız ve sizin doğrularınız ona doğru gelmiyor ne yaparsınız?
Savunduğunuz doğrularınız vardı ama Bir sevgili yaptınız ve sizin doğrularınız ona doğru gelmiyor ne yaparsınız?
Doğru!
Yanlış!

Birinden içten içe hoşlanıyorsun ama bunu söyleyeme din. O kişinin gözünde iyi imaj çizebilmek için onun aşk sıkıntılarını dinlediğin oldu mu?
Birinden içten içe hoşlanıyorsun ama bunu söyleyeme din. O kişinin gözünde iyi imaj çizebilmek için onun aşk sıkıntılarını dinlediğin oldu mu? içten içe hoşlanmak
Doğru!
Yanlış!

Giyim kuşamın desek?
Giyim kuşamın desek? giyinmek
Doğru!
Yanlış!

Düğünlerde veya kalabalık bir ortamda otururken hissettiğin
düğünde otururken hissettiğin 1
düğünde otururken hissettiğin
Doğru!
Yanlış!

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Ezik misin testi %%personality%%

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

36
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes