Flutter UI Nedir? Google’ın çapraz platformu


49

Mobil Android ve iOS uygulamaları oluşturmak için Google’ın UI araç seti olan Flutter, bugün sürüm 1.0 sürümü yayınlandı. Ayrıca, Google bugün, Square ve diğerleri gibi yeni bir üçüncü taraf entegrasyonları ve ayrıca Flutter’ı mevcut uygulamalarla entegre etmeyi kolaylaştıran bir dizi yeni özellik de duyurdu.

Flutter projesi, Google’ın 2017 I / O geliştirici konferansında ilk çıkışını yaptı. O zamandan bu yana, hızla popülerlik kazandı ve Groupon, Philips Hue, Tencent, Alibaba, Capital One ve diğerleri gibi şirketlerle zaten uygulamalar geliştirdiler, buna rağmen sürüm 1.0’a henüz girmemiş ve geliştiricilerin uygulamalarını yazmaları gerekiyordu. Dart dilinde, giriş için ek bir engel var.

Flutter UI Nedir

Google, geliştiricilerin, Apple ve Google uygulama mağazalarına “binlerce” Flutter uygulamasının daha önce yayınladıklarını söylüyor.

“ Flutter, sadece tek bir kod tabanından iOS ve Android için güzel bir yerel deneyim oluşturmak için taşınabilir UI araç setimizdir, ”diye konuştu Google’ın Dart için grup ürün yöneticisi Tim Sneath.

“Çözdüğümüz sorun, çoğu mobil geliştiricinin bugün karşılaştığı sorun. Bir geliştirici olarak, seçmek zorunda kalıyorsunuz. İster bir iOS uygulaması veya ister bir Android uygulaması oluşturuyor olun, platform SDK’sını kullanarak yerel uygulamalar geliştirirsiniz. Ve sonra onları iki kez inşa etmelisiniz. ”

Flutter UI Android uygulama geliştirme

Sneath, 2017’de Google’a katılmadan önce Microsoft’taki Silverlight ekibinin bir parçasıydı. Bu nedenle, bu çapraz alanda neyin işe yaramadığını öğrenmek için biraz deneyim kazandı. -platform geliştirme. Yine de, Facebook’un oldukça popüler olan React Native ile çok benzer bir sorunu çözmeye çalıştığı bir sır değil.

“Yani, Native React, oldukça popüler olduğunu kanıtlayan bir teknolojidir. ”Sneath dedi. “Yerli geliştiricilere tepki veren ya da geçmişte rapor ettiğimiz zorluklardan biri de, yerel tepkilerin yerel kodunun JavaScript ile yazılmasıdır.

Bu, tarayıcının JavaScript motoru kullanılarak çalıştırıldığı anlamına gelir. platformun yerel modelinden biraz uzaklaşır. Çok yerel oldukları şey, işletim sisteminin kendi kontrollerini kullanmalarıdır. Ve yüzeyde, uygulamada iyi bir şey gibi gözüküyor, bu da geliştiriciler için uyumluluk konusunda epeyce zorluğa sahipti. ”

Google, yerel kodları derleme kabiliyetine ve bununla birlikte gelen hız kazanımlarına inanıyor. bu – platformunu rekabetten ayırın.

Kısmen, bunu donanımsal hızlandırılmış bir 2D motor kullanarak ve tabii ki, iOS ve Android için yerel ARM koduna Dart kodunu derleyerek yapıyor. Şirket ayrıca, geliştiricilerin ekrandaki her piksel üzerinde tam kontrol sahibi olduklarını da vurguladı.

Flutter UI Android uygulama geliştirme

Günümüzün lansmanıyla Google, yeni üçüncü taraf entegrasyonlarını da Flutter’e duyurdu. Bunlardan ilki, hem uygulama içi deneyim hem de bir Kare okuyucu kullanan kişi içi terminaller için iki yeni Flutter SDK’sının ödeme akışları oluşturduğunu duyurdu.

Diğerleri, vektör animasyonları oluşturmak ve onları Flutter uygulamasına yerleştirmek için, ayrıca Flutter uygulamaları için yapı ve paketleme sürecini otomatikleştirmek için bir araç açıklayan Nevercode’un yanı sıra, 2Dimensions’tır.

Yeni Flutter özellikleriyle ilgili olarak, Google bugün App, ‘geliştiricilerin mevcut uygulamalara yavaşça Flutter kodunu eklemesini kolaylaştıran yeni bir özellik. İlk günlerinde, Flutter’in odak noktası yeni uygulamaları sıfırdan oluşturuyordu, ancak popülerlik bakımından büyüdükçe, geliştiriciler artık mevcut uygulamalarının parçaları için modernleştirirken kullanmak istiyorlar.

Diğer yeni özellik ise: Geliştiricilerin, Android ve iOS denetimlerini kendi Flutter uygulamalarına yerleştirmelerine olanak tanıyan temel olarak ‘Uygulamaya Ekle’ özelliği olan Platform Görünümleri.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle