Fobi Testi Fobini Merak Ediyor musun? Testi Çöz

Fobiniz var mı varsa da bilmiyor musunuz Testi çöz sende içinde saklı fobini öğren


51
41 paylaşım, 51 puan

Fobi Testi nedir? Fobiler, olmayanlar için abartılı bir davranış gibi gözükse de fobisi olan insanlar için bu durum çekilmez bir işkencedir.

İnsanların %8 ile %18 oranında belirli fobileri gözükmektedir. Canlı cansız herhangi bir nesneden veya bir mekandan, durumdan korkma halidir fobi.

Benim fobim Tripofobi  yani  delik fobisi senin fobiniz hangisi? fobi testi ile öğrenebilir ve yorum olarak bizimle paylaşabilirsin.

Bir fobi türü de en yaygın olan Sosyal fobi. Kalabalıktan rahatsız olma kalabalık yerlerden kaçınma gibi durumlar bu fobiye girer sosyal fobi testleri de vardır.

Sizin fobiniz var mı?

Bu günkü testimizde aslında senin fobin hangisi onu öğreneceksin. Teste başlamadan önce tek soruluk küçük anketimizi de işaretlemenizi rica ediyoruz.

 

 1. Fobiniz var mı?

  1. Evet
  2. Hayır
  976 oy
  Sonucu Paylaş
 1. 1 Bu resimlerden hangisi seni daha çok rahatsız ediyor?

  1. kir
  2. kapalı alan
  3. örümcek
  4. Palyaço
  5. yükseklik
  6. yılanlar
 2. 2 Sabahçı mısın Gececi mi?

  1. Sabahçı
  2. Gececi
  3. Her İkisi de
 3. 3 Bu görüntüyü gördüğünde aklına ilk gelen şey?

  1. Buna asla binmem
  2. Çok eğlenceli
  3. Bilmem denenebilir
 4. 4 Ne Sıklıkla Yıkanırsın?

  1. Her Gün
  2. Günde 2 bilemedin 3 defa
  3. Haftada bir belki
 5. 5 Sirke gitmeyi seviyor musun?

  1. Nefret ederim
  2. Fırsat bulsam belki
  3. Evet çok eğlenceli
 6. 6 Bir kuyuda ayağın kaydı ve düşüyosun içine düşmek için seçenek olsa hangisinin içine düşmek istemezdin?

  1. Çok kirli bir yere
  2. örümcek dolu bir yere
  3. Yılanlarla dolu bir yere
  4. dar bir yere
 7. 7 Sana göre asla yapamayacağın meslek?

  1. Pilot
  2. Astronot
  3. Doktor
  4. Hayvan bekçisi
  5. Sirk çalışanı

Tarihinde oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Arachnophobia fobin var

  Örümceklerden korkuyorsun! Bir örümcek gördükten sonra, muhtemelen çığlık atacak, ağlayacak, nefes darlığı, fazla terleme ya da hatta kalp rahatsızlığı olacak! 

  Bu korkuyla ilgili en yaygın teorilerden biri, Arachnophobianin atalarımız için bir hayatta kalma tekniği olduğunu öne sürdü. Endişelenme! 

  Tüm özel fobiler gibi, Arachnophobia de en yaygın şekilde terapi yoluyla, bilhassa bilişsel davranışçı tekniklerle tedavi edilir. 

  Bazı yeni araştırmalar, acı çeken kişinin örümceklerin sanal sunumlarına maruz kaldığı sanal gerçeklik terapisinin yanı sıra müşteriyi yaşayan canlı örümceklere kademeli olarak maruz kalma eski tekniğinin de çalışabileceğini göstermiştir. 

  Sonucu Paylaş
 2. Test sonucu

  Mysophobia fobin var

  Hijyen ve temizlik, bir numaralı önceliklerinizden biridir, kirli duramazsınız veya gittiğiniz her yere dolaşan küçük bakterileri düşünebilirsiniz! 

  Muhtemelen insanlarla el sıkıştırabilir veya toplu taşıma araçları kullanmayı sevmiyorsunuz, ancak iyi haber şu ki çok titiz ve organize bir kişi olduğunuzdan, hayatınızın diğer alanlarında size yardımcı oluyor!

  Sonucu Paylaş
 3. Test sonucu

  Coulrophobia fobin var

  Palyaço korkun var. Belki küçükken Stephen King'in "BT" filmini izledin yada doğum gününde palyaço sana farklı baktı kim bilir ama sen palyaçolardan çok korkuyorsun.

  Sonucu Paylaş
 4. Test sonucu

  Akrofobi

  Sen yüksekten korkuyorsun! Duygusal ve fiziksel olarak, akrofobiye verilen yanıt, diğer herhangi bir fobiye verilen yanıta benzer. 

  Sallanmaya, terlemeye başlayabilir, kalp çarpıntısı yaşayabilir hatta ağlayabilir veya bağırmaya başlayabilirsiniz. Korkunç ve felç hissedebilirsiniz. Düşünmek zorlaşabilir. 

  Çok toprakcı birisin, nerede olduğunuzu kontrol etmek ve ayağınızı sağlam bir zemin üzerinde tutmaktan hoşlanıyorsun, ancak belki de korkularınızın üstesinden gelmenin tek yolu o dağa tırmanıp üste ulaşmaktır! Ne dersin?

  Sonucu Paylaş
 5. Test sonucu

  Nyctophobia veya Klostrofobi

  Nyctophobia var ise: Karanlıktan korkuyorsun! Karanlık korkusu, trajik ya da yoğun bir yaşam deneyimi ya da daha derin bir korkuyla devam edebilirdi ... Bilinen şeyi seviyorsun ve bilinmeyenden rahatsızsın.

  Karanlık tarafından yutulduğunuzu hissederseniz, panik, nefes darlığı, baş dönmesi, titreme, terleme, artan kalp hızı ve hatta göğüs ağrısı yaşarsınız. Işıklarla uyu daha iyi!

  Klostrofobi var ise bu fobiniz var ise kapalı alanda kalmaktan çok korkuyorsunuz herkesin bildiği mağaralar veya dar alanlardan ziyade 

  bu kişiler asansörde kalmaktan tıklım tıklım dolu otobüsten yani o an çıkmak istediğinde çıkamayacağı her alandan çok korkarlar ve öyle yerlere girmekten kaçınırlar.

  Sonucu Paylaş
 6. Test sonucu

  Snakefobi

  Senin yılanlardan aşırı korkun var. Yılanlardan herkes korkar lakin seninki bambaşka bir korku yılanlara bakamıyorsun ve bir yılan ile yüz yüze gelecek olsan aklını yitirecek kadar korkuyorsun.

  Sonucu Paylaş


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

51
41 paylaşım, 51 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle