Genç kalmak için 51 Mucize Yiyecek


37

Doğru beslenme, bu istenmeyen kiloları yumuşatmak veya dökmek için sadece önemli değildir. Ne yediğiniz ve içtiğiniz aslında hastalıklardan korunmak, zihinsel keskinliği ve netliği arttırmak, kanser risklerini azaltmak ve cildinizin kusursuz görünmesine yardımcı olabilir. Anahtar, antioksidanlar, probiyotikler, elektrolitler ve amino asitler açısından zengin olan yiyecekleri doldurduğunuzdan emin olmaktır.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Daha uzun yaşamanıza yardımcı olacak 50 yiyecek ve içecek listesine göz atın. İster uzun ömürlü olsun, isterse de kronik hastalığı önlemek olsun, bunlar 90’larınızda yaşamak istediğiniz yiyeceklerdir.

Bu koyu renkli meyveler, yulaf ezmesinin bir kasesine sadece yumruk ve renk katmaktan fazlasını yapar; Son araştırmalara göre kanserle savaşabilirler. Yaban mersini, yumurtalık kanseri ile savaşmaya yardım edebilir Onkoloji Harfleri ki bu ısırık büyüklüğündeki meyvenin hastalık için bir biyobelirteç varlığını engellediği sonucuna varmıştır.

Yabanmersini alımını en üst düzeye çıkarmak için harika bir yol, bir smoothie yapmaktır. Bazı yemek tarifi yöntemlerine ihtiyacınız varsa, Kilo Kaybı için 56 Smoothies’ten birini deneyin.

2 Yeşil Çay


"

Yeşil çaydaki tüm vızıltı ne için merak ediyor? İçecek, antioksidanlar ve mide kanseri riskinizi azaltmak da dahil olmak üzere vücudunuz için her türlü iyiliği yapacak bileşiklerle yüklenir. Dergide yeni bir çalışma Halk Sağlığı Beslenmesi yeşil çayı yudumlamanın hastalığın gelişme olasılığını azaltmada önleyici bir etkiye sahip olduğunu buldu. Aynı zamanda, size ince yapmanıza yardımcı olabilir, ki bu da, daha uzun yaşamanıza yardımcı olacak, kateşinler denilen yeşil çayda bulunan bileşikler sayesinde. Bu adamlar yağ hücrelerinden (özellikle de karnından) yağ salınımını tetikler ve daha sonra karaciğerin bu yağları enerjiye çevirme kapasitesini hızlandırırlar.

3 Kahve


Daha iyi bir sağlık için kahve üzerinde kesinti yapmaya çalışıyorsanız, kararınızı yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Geçtiğimiz yaz, Annals of Internal Medicine tarafından düzenli kahve tüketiminin etkileri üzerine yapılan bir çalışma, java içenlerin üç yıllık gözlem periyodu boyunca daha düşük bir ölüm oranına sahip olduğunu gösterdi. Kahve antioksidanlar ile yüklüdür, bu yüzden devam edin ve bir dahaki sefere bir fincan için canınızı sıkarken kendinizi ödüllendirin.

4 Çilek


Sadece sağlıklı beslenme için şart olan yaban mersini değil. Kırmızı renkli eşlerinin, polifenollerin bolluğu sayesinde yaşlanmanın ilerlemesini yavaşlattığı gösterilmiştir. Gıda Kimyası ‘dan yapılan araştırmalar, artan çilek alımının, keskin ve genç kalmanın anahtarı olan mitokondriyal fonksiyonun korunmasında yararlı olduğunu bulmuştur.

5 Mor Tatlı Patates


"

Mor tatlı patatesler, yerel marketten takip etmek için zor olabilir, ancak arama buna değer. Spudlar, kanser dahil olmak üzere yaşam tarzıyla ilgili hastalıklar riskini azalttığı görülen bir bileşik olan antosiyanin açısından zengindir. tarafından yayınlanan yeni bir çalışma Journal of Cancer Protection mor tatlı patatesler açısından zengin diyetlerin farelerde kanser tanısı sıklığında bir azalmaya neden olduğunu bulmuştur.

6  Ceviz


Bu kuruyemişler, beyin yemeği olduğu için bir üne sahiptir, ancak bu, onlar tost tek yararı değildir. tarafından yapılan araştırmalar Besinler sağlıklı HDL kolesterol düzeylerini sabit tutarken, cevizlerin LDL (veya kötü) kolesterolü düşürdüğünü göstermektedir. Kapıdan çıkmadan önce bir avuç alsanız veya salatalarınıza biraz gevrek eklemek için bir çift doğrayın, cevizler kalp sağlığını güçlendirmek için harika bir yoldur.

7 badem


"

Ciltlere ve exfoliatorlara göre daha çok parlayan cildi var. E vitamini açısından zengin bir diyet ve sağlıklı yağlar, iç kısımda parıldamanıza yardımcı olur. Popüler somun biotin, bakır, E Vitamini ve tekli doymamış yağlarla doldurulur, bunların hepsi de teninizi esnek, temiz ve kırışıksız tutar. Aynı zamanda The Supermarket’teki The 25 Best Protein Snacks listemizdeki pek çok öğenin yıldızıdır.

8 Antep Fıstığı


Antep fıstığı sadece yemek için eğlenceli değil; Ayrıca, yaşla ilgili görme hasarına karşı gözünüzün en iyi savunmasıdır. Renkli kuruyemişlerin bol miktarda E Vitamini, lutein ve zeaksantin vardır, bunların hepsi de sevgilinizi mutlu tutmak için mükemmeldir. Ek olarak, antep fıstığı içindeki sağlıklı yağlar, gün boyunca kullandığınız diğer vizyona katkıda bulunan besinleri, karotenoidler gibi, emmenize yardımcı olacaktır.

9 Zeytin Yağı


"

Akdeniz diyetinin temel yapı taşlarından biri olan zeytinyağı, kesinlikle besin hipe kadar yaşıyor. Journal of Cardiovascular Medicine tarafından düzenli olarak tüketilen zeytinyağının, koroner arter hastalığı, periferik arter hastalığı ve kronik kalp yetmezliği gibi kardiyak hastalıkları olumlu yönde etkilediğini göstermektedir. Ekmek içine daldırma ya da salata giyinmek için kullanıp kullanmadığınızdan emin olun, bazı EVO’ları diyetinize ASAP içerisine eklediğinizden emin olun.

10 greyfurt


Sabah kahvaltısı, günün her saatinde vücudunuz için harikalar yaratacaktır. Greyfurtlar, bu çalışmaya göre majör kan basıncı düşürme gücüne sahip spermidin açısından zengindir Otofaji . Düşük kan basıncı, kardiyovasküler hastalık ve erken ölüm risklerinin azalmasıyla bağlantılıdır, dolayısıyla hayati değerlerinizin sağlıklı aralıkta tutulması şarttır.

11 Elma Elma Sirkesi


"

Jüri hala elma sirkesi ve kilo kaybı arasındaki korelasyonda iken, kan şekeri üzerindeki olumlu etkilerini destekleyen pek çok araştırma var. Amerikan Diyabet Derneği tarafından yapılan bu çalışmaya göre, elma sirkesi, Tip 2 diyabetli bireyler için insülin duyarlılıklarını artırmaktadır. Kan şekerinizi kontrol altında tutmaya çalışıyorsanız, düzenli olarak bu sirkeyi düşürmeyi düşünün.

12 Matcha


"

Matcha lattes sadece Instagram’da popüler değil, çeşitli faydalar için beslenme uzmanları ve sağlık uzmanlarıyla popüler. Son zamanlarda, konsantre yeşil çay tozunun yudumlanmasının, bilişsel fonksiyonun iyileştirilmesi ile sonuçlanacağına inanmak için bir sebep vardır. Bu araştırmaya göre Gıda Araştırmaları Uluslararası matcha içen katılımcılar dikkat ve psikomotor hızındaki artışta yaşadı. Bir dahaki sefere odaklanmanız gerektiğinde, bu yeşil renkli içeceklerden birini almayı düşünün.

13 Maca


"

Bu Peru bitkisi, özellikle de esnek bir cilde sahip olmak istiyorsanız, şimdi evlat edinmeyi düşünmeniz gereken bir süper yiyecek. Yüksek İrtifa Tıp ve Biyoloji tarafından yapılan araştırmaya göre maca, B6, niasin ve riboflavin de dahil olmak üzere eser minerallerin bolluğu nedeniyle cildin iyileşmesini ve yenilenmesini desteklemektedir. Bitkinin pudralı bir versiyonunu, cilt bakım oyununuzu zahmetsizce yapmak için bir smoothie haline getirebilirsiniz.

14 Chia Tohumları


"

Chia tohumları, beslenme yağlarıdır, çünkü sağlıklı yağlar, Omega 3’ler ve liflerle dolulardır. Toronto Üniversitesi Beslenme Bilimleri Bölümü’nün araştırmasına göre, meme kanseri tümörlerinin büyümesini de baskılayabilirler. Tohumlar, kanserli hücre büyümesini azaltmak ve tümörlerin ilerlemesini yavaşlattığı gösterilen bir yağ asidi olan a-linolenik asit ile yüklenir.

Chia’yı diyetinize nasıl dahil edeceğinizden emin değil misiniz? Kilo Kaybı için 45 Chia Puding Tarifler bu listeye göz atın.

15 Somon


"

Bolca kas oluşturma proteinine sahip olmasının yanı sıra, somon, cildi besleyen ve esnek ve sağlıklı görünmesini sağlayan Omega 3s açısından zengindir. Ek olarak, somonun bol miktarda selenyum, cildin UV ışınlarından korunmasına yardımcı olan, kırışıklıkların en büyük nedenlerinden ve erken cilt yaşlanmasına neden olan bir minerali vardır. Çok görevli bir yemek hakkında konuşun!

16 Yemişi


"

Archives Oral Biology tarafından yapılan bir araştırmaya göre, yeterli miktarda kızılcık yiyin ve yaşamın ilerleyen saatlerinde protezlere ihtiyaç duyma riskiniz azalmalıdır. Araştırma, kızılcık ekstraktının tüketilmesinin dişlerin kalsifiye dokusundaki aşınma miktarını azalttığını, yani daha güçlü olduklarını ve çip veya çatlama olasılığını azalttığını göstermiştir.

17 Tart Vişne Suyu


"

Yaşlandıkça kaliteli ZZZ’leri yakalamanın zorlaştığını biliyor muydunuz? Uykusuzluk, bir dizi olumsuz sağlık etkisine sahip olabilir, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede tedavi etmeniz önemlidir. Bunu yapmanın bir yolu, Louisiana Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmaya göre uykusuzluğu azaltabilen, tart vişne suyunu yutmaktır. İçki, triptofan mevcudiyetini ve azalmış iltihaplanmayı arttırdı; bu, kişinin uykusunun kalitesi ve süresinde önemli bir rol oynayabilecek iki faktör.

18 Kırmızı Şarap

"

Tıkama içmek asla iyi bir fikir olmasa da, bir bardak kırmızı şarap olabilir. tarafından yapılan araştırmalar Kalp ve Damar Hastalıkları Araştırmaları Dergisi kırmızı şaraptaki antioksidanların kalpte oksidatif stres ve inflamasyonun azalması gibi koruyucu işlevler gösterebileceğini göstermektedir. Bir dahaki sefere bir bardak vino ile gevşemek için can atıyorsanız, suçluluktan kurtulmak için tereddüt etmeyin.

19 Havuç


"

Bu turuncu sebzeler, yaşlanma görünümünü yavaşlatan bir bileşik olan karotenoidler açısından zengindir. Bu çalışmaya göre Besin Öğeleri karotenoid açısından zengin gıda tüketimindeki artış, artan kollajen üretimiyle ilişkilidir. Kollajen, sağlıklı, beslenmiş ciltler için bir zorunluluktur, bu yüzden cildinizi parlak tutmak için bazı havuçlar üzerinde chomp emin olun.

20 Portakal


"

Havuç, gençliği yanınızda tutmak istiyorsan tüketmen gereken tek portakal ürünü değil. Portakallar cildin parlak ve ferah görünmesine yardımcı olan C vitamini bakımından çok zengindir. Ek olarak, narenciye meyveleri, kollajen üretiminde etkili olan aynı karotenoid bileşikleri ile doldurulur.

21 Avokado


"

İngiliz Spor Sporları Dergisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, osteoartritle mücadele edenler, diyetlerine avokado eklemeyi düşünmek isteyebilirler. Araştırmalar, hastalıktan muzdarip bireylerin, ağrının azaltılmasında ve mobilitede kısa vadeli iyileşmeler bildirdiklerini göstermektedir. Bu korelasyonu desteklemek için daha fazla çalışma gerektiğinde, avokado osteoartrit hastaları için en azından geçici rahatlama sunabilir.

22 Domates


"

Bu gizli meyveler, bol miktarda likopen sayesinde bir dizi rahatsızlığa karşı mücadelede kilit rol oynayabilir. Toronto Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar, bol miktarda likopenin tüketilmesinin, kanser ve kardiyovasküler hastalık gibi kronik hastalıkların gelişmesi riskinin azalmasıyla ilişkili olduğunu göstermektedir. Soslu olsun ya da bir sandviçte dilimlenmiş olsun, her gün biraz domatesinizi diyetinize sokun.

23 Kombucha’nın


"

Bağışıklık güçlendiriciye mi ihtiyacınız var? Potansiyel olarak zararlı bir bakteriyi yok etmek için bu şık fermente edilmiş içecekden daha fazla uzak durmayın. Bu çalışmaya göre Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi salmonella ve E. Coli kombucha’ya duyarlı bir avuç mikroorganizmadır. Tüm kış boyunca iyi hissetmek için bu soğuk ve grip mevsimini içtiğinizden emin olun.

24 Bal


"

Bal, eski medeniyetlerdeki bir dizi rahatsızlık için yaygın bir çare oldu ve Güncel İlaç Metabolizması tarafından yapılan yeni araştırmalar sayesinde, bir geri dönüş yapıyor. Manuka balı, özellikle, antibakteriyel özellikleri içeren ve iyileşme ve doku rejenerasyonuna yardımcı olabilecek bileşiklerin bir karışımına sahip olduğu gösterilmiştir. Bazı tatlı faydalardan bahsedin!

25 zencefil


"

Bir dahaki sefere hava şartlarında hissettiğinizde, herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için biraz zencefile sahip olmayı düşünün. Bu çalışmaya göre Besinler zencefil kemoterapi alan hastalarda mide bulantısını hafifletmiş ve yaşam kalitelerini artırmıştır. Bitki, anti-inflamatuar ve antibakteriyel yapan çeşitli bileşiklere sahiptir ve bu da çeşitli mide rahatsızlıkları için mükemmel bir çare haline getirir.

26 zerdeçal


"

Bu turuncu renkli baharat, iyileştirici özelliklerinin çoğunu aktif bileşiği olan curcumin’e borçludur. tarafından yapılan araştırmalar Interferon ve Sitokin Araştırmaları Dergisi curkuminin inflamasyonu azaltma kabiliyeti sayesinde osteoartritin önlenmesinde etkili olduğunu göstermektedir. Ayrıca kilo kaybı için harika ve 40 En İyi Yağ Yakma Gıdalar listemizi yaptı.

27 acai


"

Acai çanaklarında adı geçen bu süper dut, güzel bir kahvaltıya katkıda bulunmanın çok ötesinde. Toksikoloji Araştırmaları tarafından yapılan bu çalışma, acai berry ekstresinin hücrelere enjekte edildiğinde yara iyileşme özellikleri sergilediğini göstermektedir. İyileştirici özelliklerine ek olarak, acai meyveleri, antioksidanların yanı sıra lif ve kalp-sağlıklı yağlar açısından da zengindir.

28 Kabak


"

Kabak şenlikli bir kabaktan daha fazlasıdır; Mevcut en zengin beta-karoten kaynaklarından biridir. Bu besin maddesinin, cildin güneş hasarından güneş hasarına karşı korumasının, Amerikan Klinik Beslenme Dergisi tarafından, bol miktarda mikrobesin sayesinde korunduğu gösterilmiştir. Güneş koruyucu uygulamak konusunda hala uyanık olmanız gerekirken, beta karoten bu temel korumaya sahip olmak, cildinizin UV hasarından korunmasını sağlar.

29 Tarçın


"

Eğer Tip 2 diyabet veya insülin duyarlılığınız varsa ve kan şekeri seviyenizi sağlam tutmaya çalışıyorsanız, tarçın alımınızı iki kat artırmayı düşünün. Amerikan Diyabet Derneği tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, günlük bu baharatın 1-6 gramını tüketmek, hastaların glikoz, LDL kolesterolü ve toplam kolesterol seviyelerini düşürmesine yardımcı olabilir. Kan şekeri seviyenizi sağlıklı aralıkta tutmak için bir sonraki smoothie ya da yulaf ezmeli kaseye biraz tarçın ekleyin.

30 Keten Tohumu Yağı


"

Keten tohumu birçok faydaya sahiptir ve bu çalışmaya Cryobiology göre, fertilite bunlardan biri olabilir. Keçi, keten tohumu yağı ile beslendiğinde, özellikle E Vitamini takviyesi yapıldığı zaman, sperm sayıları ve canlılığı artmıştır. Keten tohumu Omega 3’lü tonlara sahiptir, yani gebe kalmaya çalışsanız da, herhangi bir sağlıklı beslenmeye faydalı bir katkıdır.

31 Ginseng


"

Siz yaşlandıkça keskin kalmak ister misiniz? Bu çalışmaya göre Ginseng Research Dergisi, ginseng ekleyerek yaşlanma ile ilgili bilişsel düşüş bastırmak yardımcı olabilir. Ginseng, antioksidan savunma sistemlerini düzenlemeye yardımcı oldu ve ilave bir bonus olarak trigliserit düzeylerini düşürdü. Bu süper bitkinin alımını arttırmayı denemek istiyorsanız, ginseng kapsüllerini kontrol etmeyi veya bir fincan ginseng çayı yapmayı düşünün.

32 Tahin


"

Bu susam bazlı hamur, en sevdiğiniz Akdeniz yemeklerine kremalılık katmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Tahin, kemik yoğunluğunuzu ve ayrıca saçlarınızı ve cildinizi esnek tutmak için sağlıklı çoklu doymamış yağları destekleyen kalsiyum bakımından zengindir. Bir bonus olarak, karaciğer sağlığını destekleyen B vitaminleri ve metionin açısından zengindir.

33 Nar Suyu


"

Albany’deki The University tarafından yapılan bu son araştırmaya göre, nar suyu meme kanserini önlemede rol oynayabilir. Nar suyu ekstresi kanser kök hücrelerine enjekte edildiğinde, meyve özü hücrelerin çoğalmasını ve tümör oluşturmasını engelleyerek, araştırmacıların, nar kanserinin önlenmesinde narın yararlanılabileceğine inanmasını sağlamıştır. Bir daha ki sefere hem tatlı hem de ekşi bir şey için can atıyorsanız, anti-kanser faydaları için nar suyunu düşünün.

34 Brezilya Fıstığı


"

Bu süper boyutlu fındıklar mükemmel bir selenyum kaynağıdır, oksidatif hasara karşı savaştığı bilinen bir mineraldir. Ek olarak, güçlü kemikler için gerekli olan magnezyum, potasyum ve kalsiyum açısından zengindirler. Gevrek bir gün ortası atıştırmalık aradığınız zaman, gün için besin alımınızı artırmak için bir avuç Brezilya fıstığı ezmeyi düşünün.

35 Mantar


"

Mantarlar çeşitli makarnalar, salatalar ve sandviçlerden oluşan bir dayanak noktasıdır, ama aynı zamanda güçlü iltihap savaşçıları olduklarını biliyor muydunuz? tarafından yapılan araştırma Gıda İşlevi hücrelerde enflamatuar aktiviteyi azaltma kabiliyetinden dolayı, mantarlarda bulunan linoleik asidin bunun kısmen sorumlu olduğunu göstermiştir. Bir reçete önerisi mi arıyorsunuz? 50 Ucuz ve Kolay Yavaş Tencere Tarifler listemizde Türkiye Mantarı Bolognese’ye göz atın.

36 Koyu Çikolata


"

Metabolizmanızın menopozdan sonra hızını koruyacağından emin olmak istiyorsanız, biraz karanlık çikolatanın tadını çıkarın. Bu çalışmaya göre Journal of Nutrition yüksek oranda kakao içeren çikolata tüketen kişiler metabolik fonksiyon ve kan akışı yanıtlarında iyileşme göstermiştir. Koyu çikolata, diğer çikolata türlerinden daha yüksek bir kakao konsantrasyonuna sahip olduğundan, bir tedavi seçerken bunu tercih ettiğinizden emin olun.

37 Kabak Çekirdeği


"

Bu küçük tohumlar, manganez yumruklarını paketleme söz konusu olduğunda güçlü. Sadece bir ons, kollajen üretiminde rol oynayan amino asitleri aktive etmek için gerekli olan, günlük Saç Değerinizin yüzde 64’ünü sağlayacak. Kollajen saçlarınız, cildiniz ve tırnaklarınız için harikalar ürettiğinden, kabak çekirdeğine yükleme yapmak, cildinizi gençliğinizi korumak ve yaşınızı kilitlemek için mükemmel bir yoldur.

38 Limon Suyu


"

Limon suyu yemek pişirmek için biraz daha lezzet katıyor; Aynı zamanda Vitamin C’nin fantastik bir kaynağıdır. Bağışıklığınızı artırmanın yanı sıra, C vitamini de enflamasyonu ve pigmentasyonu azaltarak ve kolajen üretimini teşvik ederek cildinizin görünümünü iyileştirebilir. Sonuç olarak, çok çeşitli cilt bakım ürünlerinde aktif bir içerik maddesidir, ancak maliyetin bir kısmı için, tart suyunu tüketerek aynı güzellik faydalarından yararlanabilirsiniz.

39 Yumurta


"

Bu kahvaltı zımbası, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan araştırmaya göre bilişsel gerilemeyi yavaşlattığı kanıtlanmış bir mineral olan kolin açısından zengindir. Bir çalışmada, yüksek seviyeli kolin tüketen sıçanlar Alzheimer hastalığı ile ilişkili beyin değişikliklerinden korunmuştur. Yumurtalar protein ve Omega 3’lerde de yüksektir, bu da onları günün erken saatlerinde besinleri paketlemenin harika bir yoludur.

40 Böğürtlen


"

Böğürtlen, diyetinize katkıda bulunan en antioksidan bakımından zengin meyvelerden biridir. Gıda ve Fonksiyon tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, böğürtlenlerde bulunan polifenol antioksidanlar vücudunuzdaki serbest radikallere karşı savaşırlar ve aynı zamanda yara iyileşme sürecine de yardımcı olurlar.

41 Brüksel Lahanası


"

Bu sebze, vücudunuzu uçtan uca tutmak için sülforafan gibi temel besinlerle doludur. İtalya’da Bologna Üniversitesi’nde Farmakoloji Anabilim Dalı tarafından yapılan bir araştırma, sülforakan’ın kanser hücrelerine “terapötik bir ajan” olarak hareket ederek aslında kanserle savaşmaya yardımcı olduğunu göstermiştir.

42 Erik


"

Bu kuru erik, sadece lezzetli bir tedaviden daha fazlasıdır: kemik sağlığını geliştirmeye yardımcı olan K vitamini içerirler. tarafından yayınlanan bir çalışma EFORT Open Reviews bu vitaminin kemik sağlığını geliştirmede ve osteoporoz riskini azaltmada önemli olduğunu kanıtlamıştır.

43 Yoğurt


"

Vücudunuzdaki yüksek seviyedeki trigliseritler kalp hastalığına neden olabilir, bu nedenle seviyeleri düşük tutmak çok önemlidir. tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, Kore Aile Hekimliği Dergisi yoğurtun vücuttaki trigliserit düzeylerinin düşürülmesinde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

44 Ton Balığı

"

Ton balığı yağsız bir ettir, bu da düşük miktarda yağ içeren yüksek protein anlamına gelir, bu yüzden diyetisyenler için yararlı bir seçimdir. Bu balık Pukyong Ulusal Üniversitesi’nde Gıda Yaşlanma ve Beslenme Bölümü tarafından yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğu kanıtlanmıştır. Üniversitenin bulguları, orkinosun doymamış yağ asitlerinin aslında kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceğini gösterdi.

45 Ananas


"

Ananas, cildinizin pürüzsüz ve taze görünmesini sağlamaya yardımcı olan manganez denen bir besin içerir. Dermato-Endokrinoloji tarafından yapılan bir çalışma, manganezin yaşlanmayı geciktirmede çok yararlı olduğunu ve beslenmedeki eksikliğin aslında erken yaşlanmaya yol açabileceğini göstermiştir.

46 Safran


"

Bu süper baharat göz sağlığınız için faydalıdır. tarafından yayınlanan bir çalışma Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp safran yemeğinin retinal sağlığın korunmasına yardımcı olabileceğini ve yaşa bağlı maküler dejenerasyondan dolayı retina hasarının önlenebileceğini kanıtlamıştır.

47 Kale


"

Kale, vücudunuz için K vitamini, potasyum ve lutein gibi yararlı besinlerle doludur. Bu besinlerin kemik ve cilt sağlığının korunmasında yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. New York Lazer ve Deri Cerrahisi Merkezi tarafından yapılan bir araştırmada, K vitamininin renk atmasına yardımcı olabileceği ve Surrey Üniversitesi’nden yapılan bir başka çalışmada, potasyumun kemiklerin güçlendirilmesinde ve osteoporoz riskinin azaltılmasında yardımcı olduğu bulunmuştur.

48 Salatalık


"

Salatalık, yüksek su içeriği sayesinde cildinizi sulandırabilir. tarafından yayınlanan bir çalışma. Yaşlanma Araştırması ve Klinik Uygulaması Dergisi salatalıkların aslında cilt üzerinde bir anti-enflamatuar etkiye ve sindirim için yatıştırıcı özelliklerine sahip olduğunu buldu.

49 kuşkonmaz


"

Kuşkonmaz, vücudunuzdaki en önemli organlardan birindeki yaşlanma sürecini yavaşlatmakta son derece faydalıdır: beyniniz. Tufts Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada, kuşkonmazda bulunan folat ve B12 vitamini kombinasyonunun yaşlılarda kognitif fonksiyonları arttırabildiği gösterilmiştir.

50 istiridye


"

İstiridye, cilt onarımı için gerekli bir besin olan çinko ile doldurulur. Imperial College Tıp Fakültesi tarafından yapılan bir araştırmada çinkonun cildin yara iyileşmesi sürecinde yardımcı olduğu ve yaralarda zararlı bakterileri öldürdüğü bulunmuştur.

Artık gençleşmek için yemeniz gereken yiyecekleri hızlandırmaya devam edeceğinizden, kaçınmanız gerekenlerden ne haber?

51 Sarımsak


"

Eğer iltihap belirtilerinden muzdaripseniz, diyetinize daha fazla sarımsak eklemeyi denemelisiniz. Tıbbi Gıdalar Dergisi ‘da yayınlanan bir çalışmada, sarımsak aslında anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. Sarımsak içindeki sülfür içeren bileşiklerin, çalışma sonuçlarına göre inflamasyonu hafifletdiği kanıtlanmıştır. Daha fazla inflamasyonla mücadele eden yiyecekleri doldurmaya istekliyseniz, 30 En İyi Anti-İnflamatuar Gıdalar listesine bakın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

37
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes