Genç Sarraf Cinayeti Katil Kim? Test

Dedektiflik testleri serimize harika bir hikaye ile devam edeceğiz. Testi çözmeden önce kimiz zaman hüzünlenecek ve üzüleceksiniz.


Sıkın ve bitmeyen bir Pazartesi günü saat 14.15 sıralarında üzerinde ki uyuşukluğu atmak maksadı ile kahvesinden bir yudum çeken dedektif Kemal birazdan gelen ihbar çağrısı ile bir anda irkildi.

Üzerinde ki uyuşukluğu kahve almasa da birazdan duyacakları onu yayından çıkmış bir ok gibi irkiltti. Telefonun diğer uzunda ki ses titrek ve korkmuş bir bayan sesiydi arayan 32 yaşında ki Neşe hanımdı.

İhbar üzerine olay yerine hızla intikal eden ekipler tek katı olan bir evin içerisine girdiler salonda Mehmet beyin kanlar içinde ki cansız bedeni yatıyordu başının arkasından sert bir darbe almıştı. Ekipler olay yerini incelerken Mehmet bey hakkında şu bilgilere ulaştı.

Genç Sarraf Cinayeti
Genç Sarraf Cinayeti

34 yaşında ki Mehmet bey yokluk içinde büyüse de zamanla çok çalışıp hali vakti yerinde 2 çocuk babası bir insan olmuştur birikimleri sonucu bulunduğu şehrin en işlek caddesinde sarraf dükkanı açmış kısa sürede maddi anlamda oldukça iyi bir hale gelmişti.

Ailesi ile sürdüğü bu mutlu hayat bir kaza sonucu tamamen yıkılır. Geçirdikleri trafik kazası sonucu eşii ve 2 çocuğunu kaybeden Mehmet kendisi de sakatlanır ve tekerlekli sandalyeye mahküm kalır.

Sonrasında işini takip edemez Sarraf dükkanını ve yeni aldıkları lüks daireyi satar yüklü bir miktar para kalır bu paranın birazı ile mütevazi küçük bir ev alır kalan para ile de hayatını idame ettirir.

Genç Sarraf Cinayeti Polis Sorgusu:

Genç Sarraf Cinayeti

Polis öncelikle ihbarı yapan Neşe hanımın ifadesini alır

Polis: Anladığımız kadarı ile siz Mehmet beye ev işlerinde yardımcı oluyorsunuz ne kadardır buradasınız? Hangi saatler temizlik için geliyorsunuz?

Neşe hanım: Yaklaşık 2 yıldır buraya gelip giderim her gün saat 9 da Mehmet beyin yanına gelir sabah kahvaltısını hazırlar dün akşamdan kalma bulaşıkları yıkar evi temizler akşam yemeğini de hazır eder giderim.

Polis: Peki bu sabah yine geldiniz mi?

Neşe hanım: Hayır bu sabah gelmedim. Dün gece Mehmet bey beni arayıp yine elektriğin kesildiğini söyledi bu hafta 3. kesilmeydi. Yarin sabah gelirken elektikçiye haber ederim dedim.

Bana gerek olmadığını önceki kesintilerde elektrikçinin sorunu gideremediğiniz söyledi. Birazdan kardeşimi arayacağım dedi.

Bu sebeple yarın kardeşim gelirse sabah senin gelmene gerek yok diye haber etti. Son olarak şarjının da az kaldığını söyleyip telefonu kapattı.

Polis: Peki size gelmenize gerek yok dediği halde neden Mehmet beyin evine gittiniz?

Neşe Hanım:  Gündüz saat 10 gibi beni Mehmet beyin abisi Mustafa bey aradı. Gece kardeşinin aradığını çağrıyı yeni gördüğünü sonradan tekrar aradığında Mehmet beyin telefonunun kapalı olduğunu merak edip ulaşamadığı için beni aradığını söyledi.

Bende dün gece aramızda geçen konuşmayı anlatınca Mustafa bey çok telaşlanıp hemen yola çıkacağını çok merak ettiği içinde benim gidip hemen bakmam gerektiğini söyledi.

Polis ile Mustafa Bey sorgusu:

Genç Sarraf Cinayeti 2. şüpheli Mustafa

Polis: Mehmet bey ile en son ne zaman görüştünüz?

Mustafa bey: Çok sık olmasa da haftada 1 2 kez görüşürüz bazende akşamları arayıp hal hatır sorarım dün akşam da beni aramış ama çok hasta olduğum için erken yatmıştım. Cevapsız çağrıları sabah fark ettim ve aradım ama telefonu kapalıydı.

O an telaşlanıp ona ev işlerinde yardımcı olan Neşe hanımı aradım. Dün akşam elektrik yüzünden bir sıkıntı olduğunu aralarında böyle bir konuşma geçtiğini anlattı o an telaşlanıp direkt buraya geldim

Polis: Neşe hanımı nereden tanıyorsunuz?

Mustafa Bey: Onu kardeşimle ben tanıştırdım. Neşe hanım önceden benim çalıştığım firmada temizlikçilik yapardı. Evi de buraya çok yakın kardeşim kaza yapıp buraya taşındıktan sonra Neşe hanımdan rica ettim uygun bir ücret karşılığı kardeşime de bakıyordu.

Polis ve Bakkalın çırağı:

genç sarraf cinayeti
genç sarraf cinayeti

Polis: Hergün gelirmisin Mehmet beyin evine?

Çırak: Ever her gün saat 8 gelirim süt ve gazete bırakır giderim. Bu gün yine geldim normalde her gün kapıyı açar benden kendisi alırdı. Bu gün açmadı birkaç kez zile bastım çıkardığım sesten dolayı yan komşu çıkıp bana kızdı bende ürünleri kapıya asıp gittim.

Polis ve yan komşu:

Polis: Mehmet beyi en son ne zaman gördünüz?

Yan komşu: Evet en son 2 gün önce görmüştüm akşam üzeri bahçede görmüştüm. Ben gece bekçisiyim sabah 8 gibi işten eve gelirim bu sabahta işten gelip yattım.

Bakkalın çırağı yüzünden uyuyamadım sürekli Mehmet beyin ziline basıp uyutmadı beni. Bende çıkıp kendisine kızdım ama Mehmet beyi göremedim.

Yapılan sorgu ve incelemeler sonucu eve arka kapıdan girildiğini evin dağıtılarak paraların çalındığı tespit edildi.

Sonraki süreçte polis Genç Sarraf Cinayeti ile ilişkili şüphelendiği 2 kişiyi tutukladı merkezde yapılan sorgulama sonucu da bu 2 kişi suçlarını itiraf ettiler. Peki sizce tüm bu ifade ve olaylar sonucu polis o iki kişinin suçlu olduğunu nasıl anladı ve katiller kimler?

 1. Cevabı görmeden evvel yorum olarak tahminini yaz. Sence Katil kim?

  dusunmek.gif
  1. Neşe - Mustafa
  2. Mustafa - Bakkalın Çırağı
  3. Bakkalın Çırağı - Yan Komşu
  4. Yan Komşu - Mustafa

Tarihinde oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Maalesef yanlış bir Seçim

  yanlis-2-kisi.gif

  Seçtiğin 2 kişi maalesef yanlış yani yanlış bir tahmin tekrar cevaplamak için senaryoyu tekrar okumanızı tavsiye ederim 😉

  Sonucu Paylaş
 2. Test sonucu

  Doğru tahmin

  tutuklama.gif

  Tahminin çok doğru suçlular Bakkalın çırağı ve Yan komşu.

  Polisin nasıl anladığına gelirsek hikayede Mehmet beyin evinin elektriği kesilmişti elektrik olmayan bir evin zili çalmaz bu sebeple her ikisi de yalan söylemişlerdir.

  Dedektiflik testleri kategorimizde diğer testlerimizi de çözebilirsiniz.

  Sonucu Paylaş
Facebook Yorumları

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

2 paylaşım, 1 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
O ne Lan O ne Lan
2
O ne Lan
Öfkeli Öfkeli
1
Öfkeli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
7
Zekice
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum


0 Yorumlar

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha Fazla Dedektiflik Testleri

Bunlar da var

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin