Gerçek Aşkı Bulmanıza Yardımcı Olacak 10 Yöntem


57

Masallarda anlatılan, filmlerde sahnelenen aşk hikayelerini yaşamak isteyen birçok insan var.

Ne var ki, gerçek aşkı, doğru insanı bulmak her zaman kolay olmuyor. Hayatını biriyle birleştirmek, sevdiği insan tarafından sevilmek, elektrik almak için gerçek aşkın bulunması oldukça önemli.

İlişkilerde yaşanan sorunlar sık sık gündeme gelmekte.

Birçok uzman, psikolog ve insan ilişkileri üzerine çalışmalarını sürdüren kişiler ise bu sorunlara kalıcı çözümler üretmek için ilişki problemleri üzerinde açıklama ve önerilerine devam ediyor.

Birçok kişi ilişkisinin sağlıklı bir biçimde devam etmesi ve uzun soluklu olması için çeşitli yöntemler denese de bazen olmayınca olmuyor.

Bir ilişkiye başlarken hem kadın hem erkek karşısındakinin kendisi için doğru kişi olup olmadığını, bu kez gerçek aşkı bulup bulmadığını merak ediyor.

Bazıları ise üst üste ilişkilerinde yaşadığı hayal kırıklığı ile gerçek aşkı bulmanın püf noktaları konusunda uzun araştırmalar yapıyor.

Uzmanlar, sağlıklı bir ilişkinin yürütülmesi ve yeni tanıştığınız kişinin sizin için doğru kişi olup olmadığını anlamak için bazı tavsiyeler de bulunuyor.

Gerçek Aşkı Bulmanın en etkili 10 yolu

Olmadığınız Biri Gibi Davranmayın!

Yeni tanıştığınız bir kişi için ilk izlemin çok önemli. Olduğunuzdan daha komik, daha eğlenceli, daha anlayışlı, daha başarılı, daha havalı gibi görünmeye çalışmayı bırakın.

Özellikle karşısındaki kişiden hoşlanan kişiler onunla bir ilişkiye adım atmak için onun sevdiği şeyleri seviyor görünme, onun istediği kişi karakterine bürünme gibi yollara başvurabilir.

Fakat ilk başta yapılan bu hatalar ilişkide dönülmez sorunların başlangıcı olabilmektedir.

Kişiliğinizi, hobinizi, işinizi, özel zevklerinizi tanıştığınız kişi ile paylaşmaktan çekinmeyin. Kendinizi en doğru şekilde anlattığınızda karşınızdaki kişinin doğru kişi olup olmadığını daha rahat anlayabilirsiniz.

Aşkınızın gerçek aşka dönüşmesini istiyorsanız iki tarafında gerçek olmasına dikkat etmelisiniz.

Yeni Aşkınızı Yara Bandı Niyetine Kullanmayın!

Zorlu bir ilişkiden çıkmak, uzun bir ilişkiyi noktalamak herkes için zordur. Yaşanmışlıkların unutulması, aşk acılarının, kalp kırgınlıklarının, terkedilmiş yalnız kalmış hissinin geçmesi ise zaman alır.

Ayrılan kişilerde hemen yeni biriyle tanışma eğilimi daha sık görülmektedir. Fakat eski ilişkinin yaralarıyla yeni bir ilişkiye adım attığınızda sonuç hüsran olabilir.

Bu tür yaraları onarmak için tanışılan ilişkilerin gerçek aşka dönüşmesi hem çok zor hem de çok az bir ihtimaldir.

Yalnızlığınızdan Korkmayın!

Yalnızlığınızdan Korkmayın

Araştırmalar gösteriyor ki kadın ve erkeklerin birçoğu sırf yalnızlık korkularını yenmek, hayatta yalnız hissetmemek için yeni bir ilişkiye başlama kararı alıyor.

Özellikle yalnız kalmamak için ilişkiye başlama eğilimi kadınlarda daha fazla görülüyor. Yeni bir ilişki bu sefer gerçek kişi, demek değildir.

Yanlış bir ilişkinin içinde bir anda kendinizi bulmamak, vaktinizi değersiz ilişkilerde harcamamak, gereksiz kalp kırgınlığı yaşamamak için bu hisle ilişkiye başlamaktan çekinin.

Ne zaman karşınızdaki kişiden duygusal anlamda bir elektrik yakalarsanız o zaman ilişkiye “evet” deyin.

Doğru İnsanla Tanışmaya Gayret Edin!

Kadınların yüksek 6. Hisleri bu konuda büyük ölçüde yardımcı oluyor. Uzmanlar, kişilerin tanıştıkları kişinin kendileri için doğru insan olup olmadığını hissedebildiğini söylüyor.

Bu konuda hislerinize güvenmeyi tercih edin. Aklınızda soru işaretleri kalmamasına, içinizde karşınızdakine en ufak bile bir güven problemi hissetmemesine dikkat etmelisiniz.

Kadınlar Güldüren Erkek Sever, Aforizması Doğru!

Yıllardır dillere pelesenk olan bir aforizma, kadınlar güldüren erkek sever, doğru. Kadınlar, yanında eğlenmediği, kendisini güldüremeyen erkeklerle beraber olurken iki kere düşünmeli.

Çünkü bir süre sonra ilişkinin çekilmez bir hal alması an meselesi. Fakat güldürüyorsa her şey tamam gibi bir düşünceyle hareket etmemeye de dikkat etmeli.

Aynı Hataları Tekrarlamayın!

Biten ilişkilerinizin neden bittiğini, o ilişkilerde yaşadığınız en büyük sorunları, sizi ve karşınızdaki kişiyi kıran, öfkelendiren, yıprandıran, soğumasına neden olan olayları aklınıza not edin.

Bu hataları tekrarlamamaya yeni ilişkinizde özen gösterin. Karşınızdaki kişinin doğru kişi, sizin de onun için doğru kişi olması her zaman için yeterli olmaz.

Gerçek, mutlu, o özendiğiniz aşkı yaşayabilmek için bir parça da emek gerekli. Uyuşmadığınız karakterlerle karşılaşıyor ve nede böyle olduğuna anlam veremiyorsanız bir kendinize bakın.

Belki de siz kendinizi olmadığınız bir kişi gibi gösterip sonra üst üste hatalarla karşınızdakini değiştirmeye çalışıyor olabilirsiniz.

Karşınızdakini Olduğu Gibi Sevin!

Karşınızdakini Olduğu Gibi Sevin

İlişkilerin bitme noktasına gelmesinin, aradaki iplerin kopmasının en temel nedeni karşınızdaki beğenmediğiniz huyları değiştirmeye çalışmak.

Bu sizi yıpratıp ilişkide yorulmanıza neden olabileceği gibi karşınızdaki kişi için de hiç hoş bir durum değil.

Gerçek aşkın yaşanması için ilişkide doğru taktikler denemek önemli. Özellikle karşınızdakini olduğu gibi kabul etmek sağlıklı ilişkinin ilk adımı.

Eğer birçok konuda zıtlaşıyor, sevmediğiniz huylarının değişmesi için sürekli çabalıyorsanız bir kez daha düşünün.

Belki o sevmediğiniz huylar değiştiğinde artık siz aşık olduğunuzu sandığınız adamı karşınızda bulamayacaksınız.

Bu yüzden olduğu gibi kabul etmek veya yolları ayırmaya karar vermek ilişkiler için bir dönüm noktası…

İyi Bir Sevgili Olduğunuza ve İyi Hissettiğinize Emin Olun!

Herkesin ilişkiden beklentileri farklı olsa da aslında ortak nokta, ilişkide iki tarafında kendini özel hissetmek istemesidir. Özel hissetmediğiniz, eziyete dönen, acı veren ilişkilerde oyalanmayın.

Karşınızdaki kişiye özel hissettirmek için elinizden geleni yapın ve aynı ilgiyi bekleyin. İyi bir sevgili olduğunuza karar verdiğinizde gerçek aşkı bulmanın yolları o kadar da zor görülmeyecek.

İyi arkadaş olduğunuz kişilerden iyi sevgili olur düşüncesini de bir kenara bırakın. Arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde beklentiler çok farklı.

O yüzden en yakın arkadaşınızla bir ilişkiye başladığınızda büyük sorunlar doğabilir, hem hayal kırıklığı hem de iyi bir dostu kaybetmenin yıkıntısıyla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Karşınızdakini Denemeye Kalkmayın!

Kadınların en sık yaptığı ilişki hataları arasında erkeği denemek için yapılmış çeşitli oyunlar yer almakta. Yakın arkadaşınızın telefonundan mesaj atmak, aldatacak mı deneyleri yapmak, sahte profiller ile başkası gibi konuşmak hem boşa zaman kaybı hem de oldukça çocuksu.

Araştırmalara göre erkekleri ilişkiden soğutan şeyler arasında bu basit ama tehlikeli oyunlar geliyor, aman dikkat!

Ayrıca özel günleri unutup unutmadığını denemek için çeşitli oyunlar içine de girmemek gerekmekte.

Duygularınızdan Emin Olun!

Her iyi anlaştığınız, harika vakit geçirdiğiniz kişiye aşık olacaksınız diye bir kural yok. Sizi mutlu ediyor, eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı oluyor, güldürüyor ama hepsi bu kadardan ibaretse duygularınızdan kaçmayın. Olmuyorsa sevmek için kendinizi zorlamayın.

Gerçek aşkı bulmak için bazen acımasız olmanız gerekebilir. Harika vakit geçirdikten sonra karşınızdaki kişiye “hayır” demek hem kırıcı hem de hayal kırıklığına uğratıcı olabilir ama sevmediğiniz bir kişiyle yanlış ilişkide vakit kaybetmenizden iyidir.

Bir ilişkiye başladığınızda beklentilerinizi, karşınızdaki kişinin isteklerini, hissettiğiniz duyguları açıkça konuşmaktan çekinmeyin.

Güçlü bir gönül bağı kurabilmek için her şeyi açıkça konuşmaktan, ilişkinize, karşınızdakine ve kendinize dürüst davranmayı asla unutmayın. Böyle her şey daha kolay olacak.

Gerçek bir ilişki istiyorsanız duygularınızın gerçek olması gerekiyor. Kendinizi veya başkalarını kandırarak yaşadığınız, hissettiğinizi sandığınız her duygu sizin için bir başarısızlıkla sonlandırılmış ilişkiye dönüşerek, gerçek aşkın peşinde zaman kaybettirmekten öteye geçemez.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

57
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle