Göbek Bölgesi Neden Yağlanır?


34

Göbek bölgesinde birikmiş olan yağlardan herkes rahatsız olmaktadır. Pek çok kişi karın bölgesindeki yağlar nasıl erir? Sorusunun yanıtını aramaktadır.

Göbek yağlarını tam olarak erimesini isteyen kişiler bunu başarmaktadır. “Göbek yağları erimez” gibi düşüncelere kapılmamanız gerekir.

Sende böyle düşünenlerden isen okumaya devam et:

Göbek yağlarını eritebilmek için ilk yapmanız gerekenlerden bir tanesi göbek bölgesinde yağ oluşumuna sebep olan faktörlerden uzak durmaktır.

Gün içinde gereksiz ve fazla tüketilen yiyecekler ilk olarak göbek bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır.

Gereğinden fazla yemek tüketmek mide ve ince bağırsakların genişleme sorununa sebebiyet vererek göbek çevresinin genişlemesine neden olmaktadır.

Böylece karın bölgesi üzerinde yağlanma ve genişleme sonucunda kötü şekilde görüntü ortaya çıkmaktadır. Kadınlar erkeklere göre göbek etrafında yağlanmaya daha yatkın olmaktadır. Kadınların yaşadığı özel günler nedeni ile hormonal dengede oluşabilecek değişiklikler yağlanmaya neden olmaktadır.

Karın bölgesi üzerinde yağlardan kurtulmak ve düz bir karın bölgesine sahip olmak hayal değildir. Göbek yağlarını eritebilmek için yapılması gerekenler herkes tarafından bilinmektedir.

Fakat ön yargılar ve tembellik kişiyi geri itmektedir. Kişilerde istek, azim, kararlılık ve istikrar oluşursa üstesinden hiçbir şekilde gelemeyeceği iş yoktur. Kişilik psikolojisi de son derece önemlidir.

Depresyon, stres ve sıkıntı problemleri iştahın açılmasına neden olmaktadır. Kişi ne yediğini bilmemektedir. Kilo vermek için ruhsal problemlerin olmaması oldukça önemlidir.

Yağ Oluşumunun Sebepleri

Şeker

Şeker vücut metabolizmalarının yavaşlamasına neden olmaktadır. Vücut metabolizması yavaşladığı zaman vücuda alınmış olan besinlerin sindirilmesi daha zor olmakta ve vücut kilo almaya başlamaktadır.

Şekerden yapılmış ya da aşırı şeker içermiş olan pasta, kek, çikolata vb. yiyecekleri çok fazla tüketmemeniz gerekir. Bununla beraber çok fazla şeker içermiş olan kola, meyve suyu gibi içeceklerden uzak durmanız gerekir.

İş yemek dengesi çok önemlidir çok yiyip az hareket yağlanmaya sebep olur dün içinde alınan kalori atıyorum 2000 siz gün içinde 2500 kalori yakmanız gerekir

Günlük Harcanan Kalori Miktarı

İnsan metabolizmalarının günlük şekilde harcadığı belli bir kalori miktarı bulunmaktadır. Bu kalori miktarı oturmuş olduğunuz yerden ortalama olarak 1500 kcal dir. Gün içinde aktiviteye göre harcanacak bu kalori miktarı artmaktadır.

Spor, yürüyüş, yoğun iş temposu gibi farklı günlük kalori yakımını arttırabilecek aktiviteler ile daha fazla kalori yakılmaktadır.

Vücuda alınacak olan kalori ile harcanan kalori aynı olduğu zaman kişi sabit kiloda kalmaktadır.

Fakat alınacak kalori yakılan kaloriden fazla olması durumunda kilo alımı gerçekleştirmektedir.

Vücut, kilo almaya ve yağ depolama konusunda ilk önce karın bölgesinden başlamaktadır. Daha sonra vücudun diğer bölgelerine fazla kilolar eşit olarak dağılmaktadır.

Düzenli Beslenme Nedir?

Düzenli şekilde beslenmek sabah, öğle ve akşam yer almak üzere midenin 3 te 1 i boş kalacak şekilde vücut bölgesini çok fazla yormayan yiyecekler ile beslenilmesi gerekir.

Bu yiyeceklerin sağlıksız olmaması gerekir. Aşırı yağlı ve hamur işi yiyeceklerin tüketimlerinin kısıtlanması gerekir.

Dengeli Beslenme

Dengeli ve düzenli şekilde beslenmek sağlıklı yaşamak için oldukça önemlidir. Düzensiz olarak beslenmek başta obezite ve pek çok kronik hastalığa sebep olmaktadır. Dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmiş olan insanlarda obezite sorununa yer olmamaktadır.

İnsan vücudu metabolizmasının düzenli bir sisteme girmesi için sağlıklı ve düzenli beslenilmesi gerekir. Sizin düzenli beslenmeniz durumunda vücut metabolizması da düzenli olarak çalışmakta ve vücut kilo almamaktadır.

Düzensiz Uyku ve Stres

Uyku düzeni insan vücudunun sıhhati için son derece önemlidir. Uyku düzeni sağlanamadığı zamanlarda kişide stres sorunları ve bu duruma bağlı hormonal değişiklikler daha fazla görülmektedir.

Bu durum insan vücudunun kilo almasına sebep olmaktadır. Düzensiz uyku aynı zamanda vücut metabolizmasının yavaşlamasına ve sindirimin zorlanmasına sebep olmaktadır.

Uykusuzluk probleminiz var ise Uykusuzluk nedenleri yazımızı incelemenizi öneririm.

Hareketsizlik

Hareketsizlik durumu vücudun daha az kalori yakmasına sebep olmaktadır. İnsan vücudu oturduğu bölgeden kalori yakabilir. Fakat alınan kalori daha fazla ise vücut üzerinde depolanması muhtemeldir.

Göbek Nasıl Erir?

Diyet

Diyet, dengeli ve düzenli beslenebilmek için diyetisyenler aracılığı ile önerilen beslenme düzenidir. Diyet programı içerisindeki amaç kişide düzenli beslenme alışkanlığı tam olarak sağlamaktır. Düzenli beslenme alışkanlığı kazanıldığı zaman kişinin normal kilosuna dönmesi kolay hale getirmektedir.

Akşam Yemeği

Karın bölgesi üzerindeki yağlardan tam olarak kurtulmak için ilk yapmanız gereken gün içerisinde alınan kalori miktarını azaltmaktır. Daha çok akşam yemeklerinde porsiyonlar küçülmesi gerekir.

Akşam yemekleri gün içerisinde tüketilen yemeklere göre daha yağlı olduğundan ve de akşam saatleri içerisinde kişideki hareketlilik azalması ile vücut daha az kalori harcamaktadır.

Bu sayede alınan kalori harcanandan daha fazla olmakta ve kilo alımı gerçekleşir. Bu nedenle akşam yemekleri daha hafif olmalı ve azaltılması gerekir.

Su Tüketimini Artırın

Su içmek insan vücudunun sıhhati konusunda oldukça önem taşımaktadır. Günlük su tüketimini artırmak adına vücut metabolizmasının daha fazla çalışmasını sağlamaktadır. Fazla kiloların vücuttan atılmasını daha fazla kolaylaştırır.

Egzersiz Ve Spor

Egzersiz ve spor yapmak sağlıklı ve kaliteli yaşam için son derece gereklidir. Spor ve egzersiz yapmak kişinin kendisini her anlamda daha enerjik ve dinç hissetmesini sağlamaktadır.

Göbek yağlarını eritmek adına spor yapmak her zaman önemlidir. Spor yapmak vücut üzerinde daha fazla yağ yakımını sağlamaktadır. Yakılan yağlar kısa zamanda enerjiye dönüşür ve kişi kendini daha dinç hissetmektedir.

Fiziksel olarak dinç bulunan bir kişinin vücut metabolizması hızlanmakta ve yağ yakımını arttırmaktadır. Göbek bölgesi üzerinde bulunan yağlardan kurtulmak adına farklı egzersiz programları uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile başlayabilirsiniz

Egzersiz ve spor arzu edilen kiloya daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır.

Daha fazla kalori yakmak adına yapılacak en basit spor ip atlama olarak görülebilir. İp atlamak vücuttaki pek çok kasların çalışmasını sağlamaktadır. İp atlamak kolay yöntemler içerisinde en fazla kalori harcatan spor olarak yer almaktadır.

Mekik çekmek karın bölgesini çalıştıran spordur. Mekik çekmek insana çok fazla kalori harcatmamaktadır. Ancak karın kaslarının güçlenmesine yardımcı olarak karın bölgesinin toparlanmasını ve karın kaslarının iç kısma doğru çekilmesini sağlamaktadır. Bu sayede istenmeyen görüntü azalır.

Lifli Gıdalar Tüketin

Lifli gıdalar bağırsak bölgesinde dolgunluk yaratarak kişiye tokluk hissi vermektedir. Lifli gıdaların tüketimine ağırlık verilmesi gün içerisinde tokluk hissi yaratmasından dolayı az yemek yedirecektir. Az yemek yendiğinde doğal şekilde zayıflama başlamaktadır.

İnsanlar arasında en fazla bilinen yanlışlardan bir tanesi de göbek bölgesinin erimeyeceğidir. Diyet yaparken vücut üzerinde fazla kilolar atılmaya başladığı zaman vücudun tüm bölgesinden orantılı olarak atılır.

Eğer spor ve egzersiz yapılmadığı zaman göbek çıkıntılı bir şekilde kalır. Bunun için diyet ile arzu edilen kiloya gelindiği zaman egzersiz ve spor yapmalı, aynı zamanda diyet programına da devam edilmesi gerekir. Bu sayede göbek yağları erir ve arzu ettiğiniz görünüme sahip olursunuz.

Protein Alın

Proteinler vücut yapısının oluşması adına her zaman önemli besin kaynağı olarak yer alır. Protein ağırlıklı beslenmek vücut üzerinde tokluk hissi yaratmaktadır.

Proteinler vücut içerisinde depolanmamaktadır. Protein ağırlıklı beslenildiği zaman vücut enerji için depolanan yağları kullanır ve hızlı bir şekilde kilo verme başlanmaktadır. Kilo verme konusunda protein alımı sağlıklı bir şekilde yaşamanız için büyük bir katkı sunmaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

34
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes