Google Adsense Yetersiz İçerik Uyarısı Çözümü


5

Öncelikle belirtmek isterim ki ben de Adsense yetersiz içerik uyarısı aldım hem de çokça kez ama sonra reklam almayı başardım. Size de yaptıklarımı adım adım anlatacağım. Ben Google Adsense uzmanı olmamakla beraber edindiğim tecrübe ve çözümleri sizinle paylaşmak istedim.

Sizde Reklam almak istiyorsanız okumaya devam edin..

Uğraşlarım sonucu adsense almayı başardım eğer ki yardım isterseniz yorum yazmanız yeterli elimden geldiğince yardım ederim

Özellikle sabit geliri bulunan yada bulunmayan (bazı öğrenci ve işsizler) kişilerin aklına bir anda dank eden internetten para kazanma düşüncesi

Google amca da aratma yaparak devam eder çıkan yazıların genelinde bu işin en kesin ve sağlam olanının Google Adsense olduğu üzerine basa basa vurgulanır haksızlar mı değiller tabii ki.

Google reklam verenlerinin reklamlarını en doğru müşteriye en doğru şekilde aktarmak ister bu yüzden reklam vereceği siteleri ince eleyip sık dokur. Siz site açar adsense kriterlerine uygun bir kategori belirler özün ve uzun yazılarınızı girer

Google’den de belli bir ziyaretçi çekersiniz her şey kılıfına uygundur da Adsense başvurusu yapar beklersiniz gelen mail Yetersiz İçerik hatası ile karşı karşıya kalırsınız ilk akınıza gelen şey  (benimde ilk aklıma gelmişti)

ulan daha mı fazla yazı yayın lamam gerekiyor e adam r10 da bangır bangır yazmış 1 ayda Adsense aldım” diye benim ki neden kabul edilmedi diye. Bende çok araştırdım ama uyarının içerik ile hiç alakasının olmadığını gördüm.

Yetersiz İçerik Uyarısı Çözümü

1 Öncelikle Adsense’ye başvurduğunuz Gmail hesabı ile Youtube adsense  yapmışmıydınız?

Adsense hesabınıza girdiğiniz zaman kırmızı puntolar içinde hosted account yazısı var ise sitenizi asla kabul ettiremezsiniz ben ettiremedim.

İlk olarak başka bir cep numarası kullanarak yeni bir Google hesabı açmak ve direkt sitenizi bu hesap ile oluşturduğunuz Adsense ye eklemek başvurmak.

Sonraki adım da Adsense kişisel bilgileriniz de önceki adsense hesabınız ile uyuşmamalı

Google adsense yetersiz içerik uyarısı bu hatayı çözmek için yapmanız gerekenler

Aynı bilgisayardan iki farklı tarayıcı kullanarak iki farklı adsense hesabını yönetmeniz de Adsense de ihlal sebebi sayılacaktır.

6 Webmaster Tools girip > Arama Trafiği >Search Analytics tıklayın açılan sayfada insanların arattığı kelimeleri ve arama sonucu sitenize yapılan ziyaretleri gösteriyor.

Örneğin sitenizde 50 tane yazı var ama açılan bu sayfanın nerede ise tamamı tek bir yazı için aranmış farklı anahtar kelimelerden oluşuyorsa Yetersiz içerik uyarısı alırsınız. 

Nasıl Yani?

Şimdi siz Örnek veriyorum “Adsense Reklam Alma” başlıklı bir yazı yazdınız bu anahtar kelimenin google’de aranma hacmi aylık 10k diyelim (atıyorum)

Search Analytics açtığınızda ilk 50 satırın nerede ise tamamına yakını bu yazıya ait anahtar kelimeler ile dolu ise Adsense yetersi içerik hatasını kesin alırsınız. Yapmanız gereken çok basit.

adsense yetersiz içerik hatası kesin çözümü

Webmaster Tools girip > Arama Trafiği >Search Analytics bu yolu tekrar izleyip açılan sayfada işaretlediğim yerleri işaretlemek Tıklama, Gösterim, TO, Konum ardından aşağıya inip demin bahsettiğim “Adsense Reklam Alma” yazınızın dışında farklı olan sorguları bulmak mesela araya kaynamış altlarda başka bir sorgu gördünüz “Siteye reklam alma” 

hemen üzerine tıklayıp yukarıda bulunan Sorgular seçeneğinin yanında ki Sayfalar bölümünü işaretlemek.

Burada sizin hangi yazınıza o sorgu ile ziyaretçi geldiğini gösterir. Yapmanız gereken bu yazı için tekrar anahtar kelime analizi yapıp düzenlemek ve google sıralamasını yükseltmek.

Burada ki amacımız ilk 50 satırda ki sorgu çeşitliliğini artırmak bu şekilde mevcut yazılarınızı tekrar güncelleyin. Ayrıca SEO Teknikleri: %150 Trafik Artışı Garantili SEO İpuçları Burak beyin anlattığı tüm teknikleri uygulayın.

Bu şu anlama geliyor içerik yetersiz yani sitenizde 1000 tane de yazı olsa bu yazılar insanların ihtiyacını karşılamak için yetersiz.

Yazılarınız ya diğer siteler ile çok benzer yada özentisiz 10 tane sıradan yazı olacağına 1 tane adam gibi yazı olsa sitenizi kurtarır.

Site yaşınız da önemli ilk 6 ay içinde kabul etmiyor Adsense. Sitenize güveniyor ve site yaşı yeni olmasına rağmen çok yüksek ziyaretçi alıyorsanız (farklı yazılarınıza) bir şey diyemem yoksa benim gibi 5 10 ziyaretçi ile reklam alamazsınız.

Sitenizde mutlaka ve mutlaka gizlilik sayfası ve site haritası yayınlayın zaten google size nasıl bir site yapmanız gerektiğini açık açık yazmış https://support.google.com/webmasters/answer/35769 yani adam diyor ki siteni böyle yap canımı ye

Ben yeni bir hesap açıp eklediğimde direkt onay aldı aynı site Google bizden temiz ve kusursuz bir iş istiyor eğer ki bu işten ekmek yiyeceksek oyunu Google’nin kurallarına göre oynamalıyız.

Sitenizde cinsellikle ilgili herhangi bir yazı var mı? Bu yazı sağlık kategorisinde de olabilir emen bu yazıyı kaldırın cinsellikle ilgili resim ve videoları da kaldırın.

Adsense olan sitelerde bu tür yazıların olduğunu görmüşsünüzdür ama bu siteler köklü veya ziyaretçisi fazla sitelerdir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

5

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
4
Öfkeli
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
Zekice Zekice
4
Zekice
love love
0
love
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
lol lol
0
lol
Aşık Aşık
3
Aşık
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
omg omg
0
omg
Havalı Havalı
1
Havalı
win win
0
win
O ne Lan O ne Lan
2
O ne Lan
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission