Google Haritalar’ı Kullanarak İşletmelere Mesaj Atın


57

Google, müşterilerin doğrudan Google Haritalar’dan işletmelere mesaj göndermesini sağlıyor. Bu, Google Haritalar’da bir işletme bulursanız uygulamayı terk etmeden mesaj gönderebilmeniz anlamına gelir. Hangi emin telefonla ya da e-posta ile onları temasa geçiyor.

2017’den bu yana Google üzerinden işletmelere mesaj gönderebildiniz. Ancak, bu ABD ile sınırlıydı ve Google Arama’da İş Profillerini bulmanızı istiyordu. Şimdi, Google Haritalar’a entegre ediliyor ve daha fazla ülkeye yayılıyor.

Bir Mesajı Google ile Nasıl İletebilirsiniz

İster bir işletmeyi, ister Google Arama’da olsun, ister Google Haritalar’da mesajlaşmak için, İş Profillerini bulmanız yeterlidir. Bu, belirli bir işletmeyi aradıktan sonra veya Haritalar’da bulduğunuz bir işletmeye tıkladıktan sonra görünür.

Bir işletme için mesajlaşma, İş Profili’nde numaralı İleti’yi tıklamak kadar basittir. Bu iş ile ileri geri mesajlaşabileceğiniz bir mesaj dizisi açacaktır. Belki belirli bir günde açık olup olmadıklarını ya da bir masa rezervasyonu ya da sipariş vermeyi öğrenirler.

Artık Google’ı kullanarak işletmelere gönderdiğiniz tüm iletileri de görebilirsiniz. Google Haritalar’ın sol üst köşesinde yer alan hamburger menüsüne tıklayın ve ardından Mesajlar ‘a tıklayın. Burada, kime ve ne zaman gönderdiğinizi görebileceksiniz.

Google Haritalar’ı Kullanarak İşletmelere Mesaj Atın

Maalesef, her bir işletmeyi varsayılan olarak mesajlayamayacaksınız. Bunun yerine, müşterileriyle bu şekilde iletişim kurmak isteyen işletmeler yeni Google My Business uygulamasını yüklemeli ve mesajlaşma özelliğini etkinleştirmek için kaydolmalıdır.

Google Haritalar Şişirilmiş Hissetmeye Başlıyor

Google Haritalar, yakın zamanda Haritalar’a birçok yeni özellik ekledi. Birçoğu kendi başlarına yararlı olsa da, Google Haritalar’ın şişirilmesi konusunda kesin bir risk var. Sonuçta, çoğumuz hala A’dan B’ye yol tarifi almak için sadece Google Haritalar’ı kullanmak istiyoruz

Google Haritalar’ın en yeni özellikleri hakkında daha fazla bilgi için, Google Haritalar’ın yol tarifi için yer işaretlerini nasıl kullandığını, Google Haritalar’ın yerel alanınızı nasıl keşfetmenize yardımcı olduğunu, Google Haritalar’ın grup etkinliklerini nasıl planladığınızı ve Google Haritalar’ın EV ücretini nasıl bulmanıza yardımcı olduğunu öğrenin. işaret eder.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

57
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes