Gözü Kaynak Almasına Ne İyi Gelir Kesin Çözüm


60

Kaynakçılık oldukça zor meşakkatli ve dikkat isteyen bir meslek. Üstüne üslük ülkemizde iş şartlarının ağır olması da eklenince kaynakçıların yükü daha da ağırlaşıyor. Asıl çözüm sayfanın altında 😉

Bu yüzden de Gözü kaynak alması kaçınılmaz oluyor.

Tweet: Gözünü kaynak mı aldı?

Hiç Lafı Uzatmadan Kesin Çözümü Veriyorum

Gözü kaynak almasına doğal ve kesin çözüm cıvık yoğurt nasıl uygulanır neler yapmak gerekir gözü kaynak alınca yanmaya iyi gelir
gözü kaynak alması – cıvık yoğurt tedavisi

Gözü kaynak almasına doğal ve kesin çözüm cıvık yoğurt nasıl uygulanır neler yapmak gerekir gözü kaynak alınca yanmaya iyi gelir

Bir çoğunuz hadi len böyle teknik mi olur dediğini duyar gibiyim. Benim sözüm gözünü iyi aldırıp acı çekenlere ve biliyorum ki onlar bu tekniği denemeye hazır.

Olay şu arkadaşlar göze Cıvık yoğurt uygulama ben bunu çok denedim hep olumlu sonuç aldım. Yapmanız gerekenler şunlar:

 1. Öncelikle bir bez parçası alıyoruz küçükken kör ebe oynarken yaptığımız bez parçası gibi,
 2. Ardından bu bezin üzerine 1 kaşık cıvık yoğurt döküyoruz unutmayın gözünüze denk gelecek şekilde,
 3. Bezin uzun olması gerek ben resimde kısa kullandım yani kör ebe oynar gibi başınızın arkasından bağlanması gerek,
 4. Yoğurt tam gözlerinize gelecek şekilde beze gözlerinizi dayayın ve hızlıca bezi kafanızın arkasından bağlayın,
 5. Bu işlemi akşam yatarken yapın ve yatıp uyuyun mışıl mışıl uyuyacaksınız,

Denemelerim esnasında bu yöntemi buldun ve en az 10 kere denedim tüm denemelerimde aynı sonucu aldım. Diğer arkadaşlarıma da önerdim aynı sonucu aldılar.

Bu yöntemi dener denemez yatınca mışıl mışıl uyuyorsunuz bu yüzden burada paylaşıp sizinde faydalanmanızı istedim

Bu duruma alışmak biraz zordur yoğurt soğuk olduğundan yanak ve göz çevresindeki yanmayı durdurur. Ayrıca içeriğindeki sıvı göze iyi geliyor ve acıyı dindiriyor.

Yukarıdaki resimde uygulamasını gösterdim zaten siz anlamışsınızdır. Kaynak sonrası yorulmuş gözler Gözleriniz için 10 basit ve dinlendirici egzersiz yazımıza da mutlaka göz atın.

Diğer Yöntemler

Ben kendimden pay biçeyim 7.30 da başı yapmak için 6.10 da servise binmem gerekiyordu bu yüzden her gün saat 5.45 kalkıyorum akşam ise haftanın 6 günü 21.30 mesai bitiyor

21.50 servise biniyorum eve gelmeye 23 oluyor çay içip atayım demeye 12 buluyor ne zaman uyucan ne zaman dinlenecen pazar da tatil sanmayın ha aynı 7.30 iş başı 18.30 bırakıyorduk.

Bu çalışmaya göz mü dayanır insan mı neyse ki çıktım bıraktım kaynak işini ama yıllarımı verdim. Artık stres ve bunalımdan Baş ağrıları başlamıştı.

Gözü kaynak alması gözü kaynak alınca gözü koruyan koruyucu tabaka yanar korumasız kalan göz ger türlü ışığa duyarlı olur bu yüzden kişi gözünü açıp kapayamaz sürekli yanma ve acı hisseder.

Gözü kaynak alması sonucu gözü koruyan koruyucu tabaka yanar korumasız kalan göz her türlü ışığa duyarlı olur. Bu yüzden kişi gözünü açıp kapayamaz sürekli yanma ve acı hisseder.

Herkesin aklındaki soru şu Kaynaktan göz yanmasına ne iyi gelir.

Öncelikle tıbbı açıdan bakmak gerek olaya bazı damlalar inflased göz damlası gibi bazıları da vardır genelde eczacılar 2 ilacı karıştırıp verir ama gözünü gerçek anlamda aldıran birine hiç ama hiç işe yaramaz.

Diğer bloğumda da bahsetmiştim Kayseri de bir eczacı kanser ilacından bir damla yapmış tabiri caiz ise kip diye kesiyordu kaynak alan göze ne iyi gelir sorusuna ilk vereceğim cevap bu ilaçtı ama barajda dağın başında kaynak yapıyorsanız ha deyince damla bulamazsınız.

Kaynak gözü nasıl alır ve ne kadar sürer

Göz bebeği ışığa duyarlı sensör gibi çalışır yoğun ışıkta göz bebeği küçülür göz kapakları olabildiğince kısılır bu gözün kendini koruma mekanizmasıdır ve kendiliğinden olur.

Kaynak yapan biri maskesini tutarak veya tutamadan kaynağını yapmaya başlarsa ortam birden parlar ve göz ummadığı bir ışığa maruz kalır.

Kısa süreli geçici körlük yaşanır bu ışık gözün koruyucu tabakasını yakar ve göz korunmasız hale gelir.

Ama asıl işi kaynağın ışığından ziyade dumanı. Hep duymuşsunuzdur kaynak yapanın yanında duranın da gözünü kaynak alır.

Özellikle kapalı alanlarda duman emişi olmayan bir ortamda kaynak yapılıyorsa gözü kaynak alması kaçınılmazdır.

Kaynak dumanı hem göz bebeğini hem de göz çevresini yakar yanakları dahi yakar. Kaynak dumanından kaçmak gerekir.

Eğer ortamda hafifte olsa eser bir hava var ise dumanın gittiği yönün aksi tarafında durup dumandan korunmak gerekir.

Bazı arkadaşlar maske kullanmama rağmen gözümü gene kaynak aldı der bu duman yüzündendir.

Gözü kaynak alması ne kadar sürer? Gözünü kaynak aldıran kişi bu acıyı 24 saat çekmek zorundadır bu da nerede ise kaynak aldırdığı saatin ertesi gününe denk geliyor.

Burada asıl amaç kaynak aldırılan geceyi atlatmaktır çünkü gözünü aldıran kişi uyuyamaz gözünü açsa bir dert açmasa başka dert.

Kendini serin yerlere atar sürekli gözünü yıkar ben bu açıyı şöyle tarif ediyorum bir avuç tuz karabiber ve kumu karıştırıp tüm gece gözünüze boşalttıklarını hayal edin çekilen acı bu şekildedir.

Gözü kaynak alması tedavisi

Gözü kaynak alınca ne yapılır sorusuna doğal yollarla cevap bulmaya çalışalım. Her ne kadar damlalar göze iyi gelse de kesin bir çözüm değildir ben bir çok damla kullandım en fazla 1 dakika rahatlatıyor.

Kaynakçılar da bunun farkına varmış olmalı ki kendi yöntemlerini geliştirmeye çalışmışlar. Kaynak almasına doğal çözüm aramışlar gelin hep beraber bu yöntemlere bakalım.

Göze limon damlatmak

Aman ha arkadaşlar bu yöntem en geneli dir. Gözümü kaynak aldı deseniz halktan birinin ilk diyeceği gözüne limon damlat.

Olaya kulaktan duyma değil bilimsel yaklaşmak gerek gözün koruyucu tabakası yanmış her türlü asit ve benzeri sıvıya duyarlı ve ışığa siz tutup asit oranı yüksek bir sıvı damlatırsanız bunun neye faydası olur ki aksine zararı olur ve acınıza acı katar.

Göze patates koymak

Bu yöntemi de çokça kez denedim ama hiç bir faydasını görmedim belki göz çevresindeki doku yanmasına iyi gelebilir fakat kesin çözüm hiç bir zaman olmadı hele ki gözünü iyi aldıran birine.

Bu acıyı çekmek istemeyen kişiler sürekli yeni yöntemler arar bende çok aradım af edersiniz. “Köpeğin boku kesin çözüm olsa onu sürerdim” çünkü o acı çekilecek gibi değil.

Sizinde konu ile alakalı yapmak istediğiniz eklemeler var ise yorum kısmına yazabilirsiniz. Unutmayalım ki bilgi paylaşıldıkça değer kazanır sağlıklı ve mutlu günler..


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

60
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

31 Yorum

 1. Mehmet bey allah razi olsun bi onceki sorunda denemedigim sey kalmamisti renkli goz oldugum icin iki kat etkiliyo fakat son goz almasinda tavsiyenize yogurt uyguladim rahat ettim kesin cozum oldu yorumlarda goz bulanikligi ile alakali birseyler okudum bulaniklik olsun da o aciyi cekmeyelim 24 saat sonra hic birsey kalmiyo zaten tesekkurler

 2. gazaltıyla çalıştım kaynakla ister istemez 7-8 kere göz teması kurdum. gözlerim şuan yanıyor ve göz kapaklarımda sanki 1 ton yük var. tavsiyeni uygulayacağım kardeşim. teşekkürler

 3. Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ben yeni bir formül denedim sonucu gayet iyi
  *1 adet aspirin
  *1 yemek kaşığı suda eritip
  Pamuk ile gözünüze sürün be gözünüz kapalı bir durumda 15 20 dk. Kestirince hiç birşeyiniz kalmıyor

  1. hocam 24 saat bunun etkisi var ne yaparsan yap 24 saat etkisi gitmez. Kaynağın en etkili olduğu zaman gece vaktidir yourt uyumanıza yardımcı olur zaten o geceyi atlattın mı tamamdır ertesi güb bi güneş gözlüğü takın fazla ışığa maruz kalmayın geçmiş olsun

 4. Bu kaynağın gözü agrıttıgını duymustum sadece taki kendim yapana kadar dediginiz gibi oglen kaynak yaptım ve maskem yoktu bi kucuk karartılmıs cam parcası vardı onunla yaptım ve aksam eve gittigimde bisi yoktu ama uykumun yarında oyle bir acıyla uyandımki hic bir sekilde tarif edilemez internetten zorda olsa kısık kısık bakarak okudum bilgilendirmeni ve ALLAH senden razı olsun okadar iyi geldiki cıvık yogurt cok tesekkur ederim boyle bir bilgi paylastıgın icin

 5. Gündüz iki profile elektro kaynak yaptım gece oldu yatım aradan iki saat geçti gözlerim yaşardıģını fark etim kalktım gözleri alev gibi yanıyordu gözlerim iki Çeşme ağlıyordu uyamuyodum ve Ne yapim diye düşünürken googldan araştırdım ve bu siteye girdim yoğurt iyi geldini okudum ama
  Çok zor okudum
  Selpahın üstüne bir kaşık yort koyup üzerinde dağıtım ve gözümün üstüne koydun ilk yarım saatağrısı devam eti ve sonra ğözümdeki yanma ve acısı kayboldu 4 saat yatıp kalktımda acısı yok olmuştu etrafı görebiyordum çok şükürler çektim ve kalkıp okula gitim .
  inanın yaşayan bilmez

 6. ben neler kulandım gecirmiyo en sonunda cözümü buldum naslsa acıyacak demi ne olursa olsn abii yatarken sıkıntı yok uyuduktan sonra uyandn mı sıkıntı oluyo zaten tak kulaklığı nasıl olsa acıyacak öylede böylede son ses yabancı ver coskuyu diger türlü gecmiyor a.kotugum arısı gecmiyoda kendi kendine avunuysn

    1. hocam bu gün aldırdıysanız akşam hergün uyuduğunuz saate kadar bekleyın yatmadan evvet yoğurdu dediğim şekil uygulayın yatın kaynağın en acı verdiği saatler gecedir 22.00 gibi başlar o sularda yani uygulayıp yatın geçmiş olsun


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle