Hacker Kültürü Nasıl Hacker Olunur


39

Bilgisayar güvenliğinde bir bilgisayar korsanı, bilgisayar ve ağ sistemlerinin güvenlik mekanizmalarına odaklanan biridir. Tarihçesini on yıllar boyunca ilk kez paylaşılan mini bilgisayarlara ve en eski ARPAnet deneylerine kadar uzanan uzman programcıların ve ağ sihirbazlarının ortak bir kültür ve ortak kültürü var. Bu kültüre üye olanlar ilk “hacker” lardı. Bilgisayara girmek ve telefon sistemlerini kırmak, popüler kültürde kesmek simgelemektedir; ancak korsan kültürün çoğu insanın bildiği kadar çok daha karmaşık ve ahlaki. Bilgisayar korsanlığına dönüşmek, temel hack tekniklerini öğrenmek, hacker gibi düşünmek ve etik hacking topluluğunda saygı görmeyi öğrenmek.

Unix, İnternet'in işletim sistemidirUnix, İnternet'in işletim sistemidir
Unix, İnternet’in işletim sistemidir

Unix’i çalıştır . Unix, İnternet’in işletim sistemidir. Unix’i bilmeden Internet’i kullanmayı öğrenirken, Unix’i anlamadan bir İnternet korsanı olamazsınız. Bu nedenle bugün hacker kültürünü oldukça Unix merkezli buluyoruz. Linux benzeri bir Unix, aynı makinede Microsoft Windows’un yanında çalışabilir. Yükleme konusunda size yardımcı olması için çevrimiçi Linux indirin veya yerel bir Linux kullanıcı grubu bulun.

 • Parmağınızı suyun içine daldırmanın iyi bir yolu, Linux hayranlarının canlı bir CD olarak adlandırdıklarını, sabit diskinizi değiştirmeden herhangi bir CD’den tamamen bağımsız çalışan bir dağıtım olarak önyüklemektir. Bu, büyük ihtimalle bir şey yapmak zorunda kalmadan olasılıklara bakmanın bir yoludur.
 • Unix dışında başka işletim sistemleri de var ancak bunlar ikili olarak dağıtılıyor – kodu okuyamıyorsunuz ve değiştiremiyorsunuz. Bir Microsoft Windows makinesinde veya başka herhangi bir kapalı kaynaklı sistemde hack işini öğrenmeye çalışmak, bir gövde paterni giyerken dans etmeyi öğrenmeye çalışmak gibidir.
 • Mac OS X’te Linux’u çalıştırmak mümkündür, ancak sistemin yalnızca bir kısmı açık kaynaktır – muhtemelen çok fazla yere çarpacağınızdan ve Apple’ın tescilli koduna bağlı kötü alışkanlığı geliştirmemeye dikkat edin.
HyperText Mark-Up Language
HyperText Mark-Up Language

HTML yazın . Nasıl program yapacağınızı bilmiyorsanız, temel HyperText Mark-Up Language (HTML) öğrenme ve kademeli olarak yeterlilik hususunda geliştirme gereklidir. Resimler, resimler ve tasarım bileşenlerinin bir web sitesine baktığınızda gördüğünüz şeylerin hepsi HTML kullanılarak kodlanır. Bir proje için, temel bir ana sayfa nasıl yapılacağını öğrenmek ve oradan yukarı çıkmak için yola çıkın.

 • Bir örnek görmek için tarayıcınızda HTML’yi incelemek için sayfa kaynak bilgilerini açın. Firefox’da Web Developer> Sayfa Kaynağı’na gidin ve kodu incelemek için zaman harcayın.
 • HTML’yi Not Defteri veya Basit metin gibi basit bir kelime işlemci programına yazabilir ve dosyalarınızı “sadece metin” olarak kaydedebilirsiniz, böylece onları bir tarayıcıya yükleyebilir ve eserinizi çevrilmiş halde görebilirsiniz.
 • Etiketleri biçimlendirmeyi ve bunları görsel olarak düşünmeyi öğrenmeyi öğrenmeniz gerekir. “<” bir etiket açmak için kullanılır ve “/> onu kapatmak için kullanılır.””Paragraf kodunun bir satırının açılmasıdır. Etiketlerin herhangi bir şeyi görsel olarak işaretlemek için kullanacağınız: italik, biçimlendirme, renk vb. Öğrenme HTML, Internet’in nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

  Programlama dilini öğrenirler
  Programlama dilini öğrenirler

Programlama dilini öğrenirler . Şiir yazmaya başlamadan önce temel dil bilgisi öğrenmeniz gerekir. Kuralları çiğnemeden önce, kuralları öğrenmek zorundasın. Ancak, nihai hedeften bir bilgisayar korsanı olmak istiyorsan, başyapıtınızı yazmak için temel Türkce’den daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

 • Python başlamak için iyi bir “dil” çünkü temiz bir şekilde tasarlanmış, iyi belgelenmiş ve yeni başlayanlar için oldukça nazik. İyi bir ilk dil olmasına rağmen, sadece bir oyuncak değildir; Çok güçlü, esnek ve büyük projeler için çok uygundur. Java bir alternatiftir, ancak ilk programlama dili olarak değeri sorgulanmıştır.
 • Ciddi programlama içine alırsanız öğrenmek zorunda kalacaktır C , Unix çekirdek dilini. C ++ , C ile yakından ilişkilidir; Eğer birini biliyorsan, diğerini öğrenmek zor olmayacaktır. C, makinenizin kaynakları ile oldukça verimli ancak hata ayıklama konusunda büyük zaman harcayacak ve bilgisayarınızın verimliliği özellikle önemi olmadıkça bu nedenle genellikle engelleniyor.
 • Backtrack 5 R3, Kali veya Ubuntu 12.04LTS gibi iyi bir başlangıç ​​platformu kullanmak büyük olasılıkla iyi bir fikirdir.

Hackerlerin Tutum ve davranışları

Bilgisayar korsanları, sanatçılar, filozoflar ve mühendisler gibidir
Bilgisayar korsanları, sanatçılar, filozoflar ve mühendisler gibidir

Yaratıcı düşünün. Artık temel becerilere sahip olduğunuza göre, sanatsal düşünmeye başlayabilirsiniz. Bilgisayar korsanları, sanatçılar, filozoflar ve mühendisler gibidir. Onlar özgürlük ve karşılıklı sorumluluğa inanmaktadır. Dünya, çözülmeyi bekleyen büyüleyici problemlerle dolu. Bilgisayar korsanları problemleri çözmek, yeteneklerini keskinleştirmek ve istihbarat uygulamaktan özel bir zevk alırlar.

 • Bilgisayar korsanları, korsanlığın dışındaki kültürel ve entelektüel çıkarların çeşitliliğine sahiptir. Çalıştırdığınız kadar yoğun çalışın ve çalıştığınız kadar yoğun bir şekilde oynayın. Gerçek korsanlara “oyun”, “iş”, “bilim” ve “sanat” arasındaki sınırların hepsi ortadan kaybolmaya ya da üst düzey bir yaratıcılık eğilimine dönüşme eğilimindedir.
 • Bilim kurgu okuyun . Bilimkurgu kuralarına gidin, ki bu korsanlara ve protokollere karşı mükemmel bir yoldur. Bir dövüş sanatında eğitim düşünün . Dövüş sanatları için gereken zihinsel disiplin türü, bilgisayar korsanlarının yaptıklarıyla önemli derecede benzer görünüyor. En hacker-l dövüş sanatları, çiğ güç, atletizm veya fiziksel tokluk yerine zihinsel disiplin, rahat bilinci ve kontrolü vurgulayan dövüş sanatlarıdır. Tai Chi, bilgisayar korsanları için iyi bir dövüş sanatıdır.

Sorunları çözmeyi sevmeyi öğrenin . Hiçbir sorunun iki defa çözülmesi gerekmez. Bunu, herkesin korsanlarının değerli olduğu bir topluluk olarak düşünün. Hackerlar paylaşım bilgilerinin manevi bir sorumluluk olduğuna inanıyorlar. Sorunları çözdüğünüzde, herkesin aynı sorunu çözmesine yardımcı olmak için bilgileri herkesle paylaşın.

 • Diğer korsanlara en çok saygı duyan korsanlara rağmen, tüm yaratıcı ürününüzü vermek zorunda olduğunuza inanmak zorunda değilsiniz. Yiyecek, kira ve bilgisayar tutmaya yetecek miktarda satmak hacker değerleriyle tutarlıdır.
 • The Mentor tarafından hazırlanan “Jargon Dosyası” veya “Hacker Manifestosu” gibi eski parçaları okuyun. Teknik konular açısından güncelliğini yitirmiş olabilirler, ancak tutum ve ruh hali de zamanında.

Otoriteyi tanımayı ve savaşmayı öğren. Bilgisayar korsanının düşmanı, bilgi özgürlüğünü boğmak için sansür ve gizlilik kullanan can sıkıntısı, yorucu ve otoriter figürler. Monoton çalışma, bilgisayar korsanını hackten korur.

 • Saldırıyı bir yaşam biçimi olarak kucaklamak, iş ve mülkiyet kavramlarını sözde “normal” kavramları reddetmek, bunun yerine eşitlik ve ortak bilgi için savaşmayı seçmektir.
 • Yetkili ol. Böylece, Reddit’e zaman harcayan herkes gülünç bir siberpunk kullanıcı adı yazabilir ve bir bilgisayar korsanı olarak ortaya çıkabilir. Ancak İnternet büyük bir ekolayzer ve ego ve duruş üzerinde yeterliliğe değer verir. Zanaatkârınıza değil, resminiz üzerinde çalışmaya zaman ayırın; popüler kültüre “saldırmak” düşündüğümüz yüzeysel şeylerden kendinizi modellemekten çok daha fazla saygı duyacaksınız.

  siberpunk kullanıcı adı
  siberpunk kullanıcı adı

  Hacker Olmak Lamer olmak değildir

  Açık kaynaklı yazılım yazın . Diğer bilgisayar korsanlarının eğlenceli veya kullanışlı olduğunu düşündüğü programları yazın ve program kaynaklarını tüm korsan kültürüne uzak tutun. Hackerdom’un en saygın yarı tanrıları, yaygın bir ihtiyacı karşılayan ve onlara verilen büyük, yetenekli programları yazan insanlardır, böylece herkes şimdi bunları kullanmaktadır.

  Açık kaynak yazılımını test etmeye ve hata ayıklamaya yardımcı olun. Düşünen herhangi bir açık kaynak yazar, iyi beta test uzmanlarının (belirtileri açıkça tanımlayacaklarını, problemleri yerelleştirmeyi bildiklerini, hızlı yayın sürümündeki hataları tolere edebileceklerini ve birkaç basit teşhis rutini uygulamaya istekli olduklarını) söyleyecektir.

  • Geliştirmekte olduğunuz, ilgilendiğiniz ve iyi bir beta test cihazı olacak bir program bulmaya çalışın. onları değiştirmek yardımcı olmak için onları ayıklamak yardımcı olmak için test programlarını yardımcı doğal bir ilerleme gösterin. Bu şekilde yapılan yardımlar bir sürü insanın gözünde kariyerini artıracaktır.

   
  Yararlı bilgileri yayınlayın. Bir diğer iyi şey, yararlı ve ilginç bilgileri, Sık Sorulan Sorular (SSS) listeleri gibi web sayfalarına veya belgelerde toplamak ve filtrelemek ve bunları genel olarak kullanılabilir kılmaktır. Önemli teknik SSS’lerin bakıcıları açık kaynak yazarları kadar neredeyse saygı görürler.

  Altyapının çalışmasına yardımcı olun. Bilgisayar korsanlığı kültürü (ve Internet’in mühendislik gelişimini), gönüllüler tarafından yürütülür. Posta listelerini yönetmek, haber gruplarını düzenlemek, büyük yazılım arşiv sitelerini korumak, RFC’ler ve diğer teknik standartları geliştirmek ve devam etmek için yapılması gereken, ancak zorunlu olmayan pek çok çalışma var. Bu tür işleri yapan insanlara çok fazla saygı duyulur, çünkü herkes bu işlerin büyük zaman lavabolarının olduğunu ve kodlarla oynamak kadar eğlenceli olmadığını biliyor. Onları yapmak bağlılığı gösteriyor.

  Hacker kültürünün kendisine hizmet edin
  Hacker kültürünün kendisine hizmet edin

  Hacker kültürünün kendisine hizmet edin. Bu, bir müddet gezinen ve dört önceki öğeden biriyle tanınana kadar yapacağınız bir şey değil. Hacker kültürünün liderleri tam olarak yok, ancak kültür kahramanları ve kabile yaşlıları, tarihçileri ve sözcüleri var. Seddelerden yeterince uzun süre olduysanız, bunlardan birine dönüşebilirsiniz.

 • Bilgisayar korsanları, kabilelerin egemenlik alanlarında yaşadıkları bariz egoya güvensiz olduklarından, bu türden bir şöhret için gözle görülür derecede tehlikeli olurlar. Bunun için çabalamak yerine, kendinizi konumunuzu sıralamanız gerekir, böylece kucağınıza düşer ve durumunuz hakkında mütevazı ve nazik olursunuz.
 • İpuçları

  • Yakalanmamaya dikkat edin.
  • Anadilinizi iyi yazın. Programcıların yazamayacakları yaygın bir stereotip olmasına rağmen şaşırtıcı sayıda bilgisayar korsanlığı çok yetenekli yazarlardır.
  • LISP farklı bir nedenden ötürü öğrenmeye değer – en sonunda onu elde ettiğinizde elde edeceğiniz derin aydınlanma deneyimi. Bu deneyim, aslında LISP’in kendisini çok fazla kullanmasanız bile gününüzün geri kalanında daha iyi bir programcı yapacaktır. Emacs metin editörü veya GIMP gelişmiş resim düzenleme yazılımı için Script-Fu eklentileri için düzenleme modları yazıp değiştirerek oldukça kolay bir şekilde LISP ile başlangıç ​​deneyimi elde edebilirsiniz .
  • Perl , pratik nedenlerle öğrenmeye değer; Etkin web sayfaları ve sistem yönetimi için çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır, böylece Perl’i hiç yazmasanız bile okumayı öğrenmelisiniz.Birçok kişi C’nin makine verimliliğini gerektirmeyen işlerde C programlamayı önlemek için Perl kullanıyor.

  Uyarıları

  • Hack, büyük cezalara neden olabilecek yasadışı bir faaliyettir. Bu büyük bir suçtur ve kanunen cezalandırılabilir.

  Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

  39
  Test Kafe

  Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

  0 Yorum

  
  Ne Paylaşmak İstersin?
  Kişilik Testi
  Kişilik testi oluştur
  Doğru Yanlış
  Doğru Yanlış testi oluştur
  Anket
  Bir Anket oluştur
  Makale
  Makale oluştur
  Liste
  Klasik bir liste oluştur
  Caps
  Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle