Hemoroid için Kanıtlanmış Uçucu Yağlar: Çay Ağacı, Lavanta ve Daha Fazlası (Bilim Tabanlı)


102

Uçucu yağlar, hemoroid semptomlarının tedavi edilmesine yardımcı olabilecek yatıştırıcı ve iltihap önleyici etkiye sahiptir. Hemoroitlerin çay ağacı yağı, lavanta yağı ve mersin yağı gibi bazı esansiyel yağları hemoroidlerin küçülmesine yardımcı olabilir. Anüsünüze esansiyel yağ uygulamak aynı zamanda kaşıntı, ağrı ve hemoroidlerin yanma hissini de hafifletebilir.

Hemoroit giderme için esansiyel yağları kullanmak için, bunları bir taşıyıcı yağ ile karıştırmak önemlidir. Bu bakımdan, zeytinyağı, anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı hemoroidlerin tedavisi için iyi bir yağdır. Acı ve kaşıntıyı gidermek için hemoroidinize doğrudan bir uçucu yağ karışımı uygulayabilirsiniz. Ya da, bir sitz banyosuna hemoroit için birkaç damla uçucu yağ ekleyebilirsin.

Bu makalede, hemoroidleri doğal olarak küçültmek için en iyi esansiyel yağları öğreneceksiniz. Ayrıca, hemoroid semptomlarının hızlı ve uzun süreli rahatlatılması için esansiyel yağ karışımlarının uygulanmasında yararlı yollar öğreneceksiniz.

Yazıda neler var

Hemoroit nedir?

Hemoroit (bazen kazık olarak adlandırılır), alt rektum ve anüsünüzde şişmiş damarlardır. 19659003] İç hemoroidler, rektum duvarındaki kan damarlarını şişirir ve bağırsak hareketi sırasında kanamaya neden olabilir. Dış hemoroidler, anal açıklığınızın etrafındaki deri altında şişmiş kan damarlarıdır. Bunlar kaşıntılı ve ağrılı olabilir ve kanamaya da neden olabilir.

Mayo Kliniği'nden doktorlar, dışkıyı geçerken hemoroidlerin nedeninin aşırı zorlanma olabileceğini söylüyorlar. Bununla birlikte, hiç kimse bazı insanların neden diğerlerinden daha fazla acı çekeceğini bilmiyor. (1)

Ancak, bir şey kesin: hemoroidler anüsünüzde çok fazla rahatsızlık ve tahrişe neden olabilir. Bu nedenle birçok insan, esansiyel yağlar dahil, hemoroidlerin tedavi edilmesine yardımcı olmak için doğal ilaçlar kullanmaya karar vermiştir.

Hemoroitlerin Neden Olmasına Yardımcı Olabilir

Uçucu yağlar hemoroidlerin semptomlarının giderilmesinde ve aynı zamanda daraltılmasında yararlıdır. . Hemoroid için iyi olan birçok esansiyel yağlar şişmeyi azaltmaya, kaşıntıyı durdurmaya ve kazıklarda analjezik etkiye sahiptir.

Ayrıca, esansiyel yağların hemoroid semptomlarını iyileştirmek için iyi olduğuna dair bilimsel kanıtlar vardır. Araştırmacılar, botanik esansiyel yağlarının topikal olarak uygulandığında hemoroidleri tedavi etmede yardımcı olabileceğini bildiriyorlar. (2)

Hemoroidleri tedavi etmek için iyi olan bazı uçucu yağlar arasında çay ağacı yağı, dereotu uçucu yağı, papatya özü yağı, karanfil yağı ve kalendula esansiyel yağı bulunur.

Elde edilen uçucu yağları kullanmanın en iyi yolu. Hemoroidlerden kurtulmak, onları bir taşıyıcı yağ ile birleştirmektir. Hemoroidlere bağlı ağrı ve kanamayı azaltmak için en iyi yağlardan bazıları zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve hint yağıdır.

Örneğin, çalışmalar, anti-enflamatuar özellikler içerdiğinden, kazıklar için zeytinyağı kullanabileceğinizi göstermiştir. Bu ayrıca gastrik sağlığın iyileştirilmesine yardımcı olmak için zeytinyağını tüketmenin bir nedenidir. (3)

Hemoroidleri iyileştirmek için, dışkıyı kolaylaştırmak ve kaşıntıyı ve anal rahatsızlığı azalttığı için hindistancevizi yağı ile uçucu yağ karışımlarını da kullanabilirsiniz.

Hemoroid için gerekli Yağlar

esansiyel yağlar hemoroit rahatlama için en iyisidir. Ayrıca, bu doğal ilaçları, hemoroidleri daraltmak ve anüsünüzde rahatsızlık ve ağrıdan kurtulmak için kullanabileceğiniz pratik yollar bulacaksınız.

Hemoroit için Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, en önemli esansiyel yağlardan biridir. hemoroid kabartması nedeniyle kaşıntıyı durdurur, şişmeyi azaltır ve enfeksiyonları önler.

Hemoroid tedavisi için bu kadar etkili olan çay ağacı esansiyel yağı hakkında ne var?

Çay ağacı yağı, anti-alerjik reaksiyonları nedeniyle hemoroidleri küçültmeye yardımcı olabilir. -inflamatuar etkisi. Araştırmalar, tahriş olmuş cilde çay ağacı yağı uygulanmasının şişmeyi azaltabileceğini göstermiştir. Çay ağacı yağı, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya yardımcı olan bir anti-inflamatuar bileşik terpenen-4-ol içerir. (4)

Çay ağacı yağındaki bileşenler de kırık cilt nedeniyle hemoroidlerinizde bir enfeksiyon riskini büyük ölçüde azaltabilen bir antiseptik aktiviteye sahiptir. Araştırmacılar ayrıca çay ağacı yağının iyi bir anti-kaşıntı ilacı olduğunu ve kaşıntılı anüsünüzü çizme ihtiyacını azaltabileceğini bulmuşlardır. (5)

Çay ağacı yağını içeren bir ev ilacı uygulamak, anüsünüzdeki hasarlı kan damarlarının iyileşmesini hızlandırabilir.

Çay ağacı yağı, bilim adamlarının çay ağacına sahip bir farmasötik jel ürettikleri hemoroidleri tedavi etmek için çok yararlıdır. bir bileşen olarak yağ. Bir çalışma, bir çay ağacı yağı jeli anal ağrı, dışkılama, kaşıntı ve iltihaplanma sırasında kanama önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olduğunu gösterdi. (6)

Hemoroid için Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır

Çay ağacı yağı kullanarak hemoroidlerden hızlı bir şekilde kurtulmanın en iyi yolu, onu bir taşıyıcı yağ ile birleştirmektir. Hemoroid kabartması için en iyi iki yağ, zeytinyağı ve hindistancevizi yağıdır.

 1. 3-4 damla çay ağacı yağını bir çorba kaşığı zeytinyağı (veya hindistancevizi yağı) ile karıştırın.
 2. Uçucu yağda bir pamuk topu. hemoroid ilacı
 3. Anüsünüzde kaşıntı ve yanıklığı gidermek için anal açıklığınıza bol miktarda uygulayın.
 4. Hemoroitlerin artık rahatsız edilmemesine kadar günde 2-3 kez tekrarlayın.

Yan Etkiler ve Kullanırken Önlemler Hemoroit için Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, cildinize doğrudan uygulanabilen hafif bir esansiyel yağ olmasına rağmen, hemoroidleri kullanmadan önce çay ağacı yağını sulandırmak en iyisidir.

Hemoroit ve seyreltilmemiş çay ağacı yağınız daha fazla tahrişe ve kaşıntıya neden olabilirse özellikle hassas olun.

Bilimsel çalışmalara göre çay ağacı yağını kullanmanın birçok yolu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hemoroidler için Diğer Uçucu Yağlar

Ayrıca başka birçok önemli oi var Bu hemoroidlerin boyutunu ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir. Bunları bir taşıyıcı yağ ile kendi başınıza kullanmayı deneyebilir ya da ağrı içermeyen bağırsak hareketleri için diğer esansiyel yağlarla birlikte taramayı deneyebilirsiniz.

Lavanta Esansiyel Yağı Hemoroidlerin Çevresindeki Ağrı ve Kaşıntıyı Giderir

Topikal doğal ortamda lavanta esansiyel yağı içerir. hemoroid ilacı hemoroidlerin neden olduğu anal rahatsızlığı büyük ölçüde hafifletebilir.

Lavanta yağı, tahriş edici hemoroid belirtilerinize yardımcı olabilir, çünkü iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Lavanta'nın tıbbi özelliklerinin araştırılması, esansiyel yağının sadece acıyı azaltmadığını, aynı zamanda şişmeyi durdurduğunu ve antioksidan özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. (7)

Diğer çalışmalar, lavanta esansiyel yağı içeren topikal kremlerin tahrişi ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. (8)

Hemoroitlerin semptomlarını iyileştirmede lavanta yağı nasıl kullanılır

Birkaç damla lavanta esansiyel yağını bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ile birleştirin. Hemoroid kabartması için anüs kenarının çevresine uygulamak için bir pamuk ped kullanın.

Lavanta yağı için diğer harika kullanımlar hakkında bilgi edinin.

Kazıklardan Rahatlama için Arnica Esansiyel Yağı

Arnika ile topikal bir merhem hazırlamak petrol hemoroidlerin büyüklüğünü azaltmaya ve kan akışını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bilim adamları, arnika'nın hasarlı ciltte iltihabı azaltmaya yardımcı olduğunu ve çürük ve şişmeyi önlemeye yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Bazı ülkelerde, arnika da flebitlerin tedavisinde damarların enflamasyonu tedavisinde topikal kullanım için onaylanmıştır. (9)

Diğer araştırmalar, arnika kremlerinin hasar görmüş cilt dokusunu onarmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. (10) Yani, arnika esansiyel yağı ile topikal bir çözüm yapmak hemoroidleri daha hızlı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Hamilelik sırasında hemoroidlerden kurtulmak için arnika yağı nasıl kullanılır

Şişmiş hemoroidleri rahatlatmak için doğal arnika kremi satın alabilirsiniz. Paket üzerinde belirtildiği şekilde arnica uygulayın. % 15 arnika yağına sahip arnika kremleri arayın. (11)

Papatya Esansiyel Yağı Hemoroit için iyidir

Papatya, yatıştırıcı güçleri ve iyileştirici özellikleriyle ünlü bir bitkidir. Papatya çiçeği özünden elde edilen uçucu yağlar, dış veya iç hemoroidlerin neden olduğu tahrişleri yatıştırmaya yardımcı olur.

Papatya esansiyel yağ tedavilerinin uygulanması, şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir ve kanamayı boşaltmadan dışkının geçmesine yardımcı olabilir. Araştırmacılar, papatyaların anti-enflamatuar etkisinin, şişmiş hemoroidleri tedavi etmek ve cilt enfeksiyonlarını önlemek için iyi olduğunu bulmuşlardır. (12)

Yığınlarla ilgili problemleri gidermek için papatya yağı nasıl kullanılır

Ağrılı hemoroidlere uygulamak için jojoba yağında birkaç damla papatya esansiyel yağını seyreltebilirsiniz. Papatya yağını cadı ile de karıştırabilirsiniz.

Papatya yağıyla hemoroid kabartması elde etmenin başka bir yolu da sitz banyoya eklemektir. Sitz banyosunda birkaç damla papatya esansiyel yağı ve birkaç damla çay ağacı yağı ılık suda koyun. İyice karıştırın. Kaşıntı ve hemoroidlerin neden olduğu ağrıların giderilmesine yardımcı olmak için 15 dakika bekletin.

Papatya çayın rahatlatıcı ve iyileştirici gücünü ve sindirim sağlığınızı nasıl geliştirebileceğini öğrenin.

Nane Esansiyel Yağı Hemoroid Tahrişini Yatıştırıyor

Nane yağının etkisi hemoroidler tahriş ederse kaşıntı, yanma ve ağrının hızlı bir şekilde durdurulmasına yardımcı olabilir.

Çalışmalar nane yağının antienflamatuar olduğunu ve hasarlı dokuda tahrişe ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Aslında, bilimsel araştırma, nane esansiyel yağında bulunan 51 anti-enflamatuar bileşiği tanımlamıştır. (13)

Diğer çalışmalar, nane yağının cilt üzerinde bir soğutma etkisi olduğunu ve kaşınmanın şiddetini azaltabildiğini bulmuştur. (14)

Hemoroitlerden kurtulmak için nane yağı nasıl kullanılır

Ağrınızın ağrısını önlemek ve anal açıklığınızı yakmak için 2 damla nane yağı ve bir damla çay ağacı yağını bir çorba kaşığı zeytinyağında seyreltin. . Çizilmeye ve ağrısız bağırsak hareketlerine sahip olmanıza engel olmak için anal çemberinize bir pamuk top uygulayın.

Bu yazıda öğrenebileceğiniz nane yağı için daha birçok tıbbi kullanım bulunmaktadır.

Buhurda Uçucu Yağı Hemoroid iltihaplanmasını Azaltabilir

Nane yağı içeren hemoroidleri tedavi etmek için kullanılan bir çare, hemoroid ağrısından rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Buhur uçucu yağın hemoroid iyileşmesini hızlandırmasının nedenlerinden biri, hasarlı dokuların onarılmasına yardımcı olmasıdır. inflamasyonu azaltmak. Bir 2017 çalışmasında, buhur yağının antiinflamatuar olduğu ve yara iyileşmesini desteklediği bulunmuştur. (15)

Hemoroid kabartması için buhur uçucu yağ nasıl kullanılır

2 çorba kaşığı uçucu yağın 3 çorba kaşığı sıvı lanolin ile karıştırılır. Hemoroid iltihaplanması ve şişmesi gidermek için etkilenen bölgelere 2 veya 3 kez masaj yapın.

Antiinflamatuar özellikleri için buhur içeren diğer doğal ilaçlar hakkında bilgi edinin.

Myrtle Esansiyel Yağı, Hemoroitlerin Doğal Tedavisine Yardımcı Olur

. Hemoroidleri tedavi etmek için mersin esansiyel yağını kullanarak bağırsak hareketini yaparken kanamayı ve ağrıyı önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Bütünleştirici Tıp Dergisi 2017 yılında mersin uçucu yağının hemoroid semptomlarını hafifletmeye yardımcı olduğunu bildirmiştir. Myrtle yağının topikal bir uygulamasının uygulanması, hemoroidlere bağlı olarak anal kanama, rektal ağrı ve anüsteki kaşıntıyı azaltmıştır. (16)

Araştırmacılar, mersin yağı içeren süpozituvarların hemoroidler için etkili bir tedavi olabileceğini öne sürdüler. (16)

Hemoroidlerden kurtulmak için mersin yağı nasıl kullanılır

Ekstra sızma zeytinyağında bir çorba kaşığı mersin yağı 3 damla sulandırın ve kanamayı durdurmak ve ağrılı ağrıları yatıştırmak için ağrılı hemoroidlere uygulayın.

Hemoroit Kabartması için Dere Esansiyel Yağı

Dereotu yağının anti-inflamatuar özellikleri, hemoroid ile ilişkili ağrı, şişme ve tahrişleri hafifletmek için iyidir.

Dereotu, deri iltihabının azaltılmasına yardımcı olan bir karvon adı verilen bir bileşik içerir. Bir çalışma, dereoloğun anti-enflamatuar etkisinin diklofenakla karşılaştırılabilir olduğunu gösterdi. Diklofenak bazen rektal ağrıyı hafifletmek için anal bir fitil olarak kullanılır. (17)

Hemoroid ağrısını iyileştirmek için dereotu yağı nasıl kullanılır

Hemoroitlerin neden olduğu batma ağrısını hafifletmek için, bir veya iki damla dereotu yağını bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı veya avokado yağıyla karıştırın. Dış hemoroidlerinize serbestçe uygulayın ve dışkıyı geçirirken kanamayı önleyin.

Tarçın Yağı, Anti-İnflamatuar ve Kazıklar İçin İyidir

Cinnamon'un iyileştirici gücü, hemoroidlerin neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Tarçın uçucu yağının (tarçın kabuğu yağı) terapötik özelliklerine yönelik çalışmalar, deri iltihabının azaltılmasına yardımcı olduğunu bulmuştur. Bununla birlikte, tarçın yağı, hemoroidleri iyileştirmek için de iyi olabilir çünkü antimikrobiyal etkisi, yara iyileşmesini artırmaya yardımcı olur ve enfeksiyonları önler. (18)

Ağrılı hemoroidleri çözmek için tarçın kabuğu yağı nasıl kullanılır

3 damla tarçın yağı aloe vera jeli bir çorba kaşığı ve bir pamuk topuyla iltihaplı hemoroidler üzerine sürün. Günde 3 kez tekrarlayın ve iltihaplı hemoroidlerin boyutunu azaltmaya yardımcı olmak için her bağırsak hareketinden sonra uygulayın.

Bir dizi sağlık sorununun çözümüne yardımcı olan birçok tarçın yağı kullanımı hakkında bilgi edinin.

Karanfil Uçucu Yağı Dış Hemoroidlerin Boyutunun Azaltılmasına Yardımcı Olun

Karanfil yağı kullanan hemoroitlerin esansiyel bir yağ harmanı bağırsak hareketi sırasında ağrının ve kanamanın büyük ölçüde azaltılmasına yardımcı olabilir.

Karanfil yağının tıbbi kullanımları ile ilgili birçok çalışma; güçlü analjezik (ağrı giderici) etkisi. (19)

Diğer çalışmalar, karanfil yağındaki bileşiklerin, aynı zamanda, Staphylococcus cilt enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilecek antimikrobiyal özelliklere de sahip olduğunu göstermiştir. (20)

Anal bölgenizdeki basıncı azaltmak ve kronik anal fissürleri tedavi etmek için karanfil uçucu yağını da uygulayabilirsiniz. Anal fissürler bazen ağrı ve kanamaya neden olan hemoroidlerin bir komplikasyonudur. (21)

Anal basıncını hafifletmek ve hemoroidleri tedavi etmek için karanfil yağı nasıl kullanılır

1 ons'ta 5-6 damla karanfil esansiyel yağı koyarak kendi karanfil hemoroid kremini yaratın. soğuk krema. Harici hemoroidleri temizlemek için günde 2 veya 3 kez doğal hemoroid ilacı uygulayın.

Hemoroid Ağrısını Gidermek için Cypress Esansiyel Yağı

Hemoroitleri gidermek için gerekli olan esansiyel yağlar; Krem içeren selvi esansiyel yağı.

Selvi yağı hemoroid kabartması için iyidir, çünkü birçok anti-enflamatuar bileşik içerir. Selvi yağı aynı zamanda bir büzücü olarak hareket ettiğinden, hemoroidleri ve varisli damarları tedavi etmek için merhemlerde selvi özütleri de kullanılır. Selvi esansiyel yağının antiseptik etkisi, anal bölgenizdeki sekonder enfeksiyonları önlemeye de yardımcı olur. (22)

Hemoroid şişmesini azaltmak için selvi yağı nasıl kullanılır

Hemoroitlerin giderilmesinde ve boyutlarının küçültülmesinde yardımcı olmak için sitz banyolarınıza birkaç damla servi yağı eklemeyi deneyin.

Hemoroit için Calendula Esansiyel Yağı Rölyef

Calendula yağı (pot marigold) şişliği tedavi etmek, yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak ve cilt tahrişini azaltmak için birçok ilaçta kullanılır. Bu özellikler, kalendula esansiyel yağının birçok hemoroid semptomunu hafifletme potansiyeline sahip olduğu anlamına gelir.

Journal Farmakognozi İncelemesi calendula ekstrelerinin anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu bildirmektedir. Bu nedenle, nergiz hemoroid ve varisli damarlar gibi venöz durumlar için doğal bir ilaç olarak kullanılır. (23)

Ağrılı hemoroidlerin semptomlarını iyileştirmek için calendula kremi nasıl kullanılır

Dış hemoroidleri ve anal fissürleri tedavi etmenin en kolay yolu, en az% 10 bitki özü içeren krem ​​satın almaktır.

At Kestanesi Yağı Hemoroidlerin Tahrişini Azaltabilir

At kestanesi ekstraktlarının, damarlardaki şişliğin azalmasına yardımcı olduğu bilinmektedir ve zamanla hemoroidleri küçültmeye yardımcı olabilir.

Uçucu bir yağ olarak sınıflandırılmamasına rağmen, at kestanesi çekirdeği ekstresi ile infüze edilen yağ kürlenmeye yardımcı olabilir. hemoroidlerin. At kestanesi tentürü alkolle ekstrakte edilir ve ayrıca damar sağlığını da destekler.

At kestanesinin yararları üzerine yapılan araştırmalar, hemoroidlerin tedavisi için iyi bir potansiyele sahip olduğunu göstermiştir. At kestanesi, özellikle kan damarlarıyla ilgili koşullar için iyi olan anti-inflamatuar özellikleri içerir. Araştırmacılar, at kestanesi preparatlarının hemoroidal durumların her aşamasında kullanılabileceğini söylüyorlar. (7)

At kestanesi içeren topikal kremlerin veya jellerin uygulanmasının hemoroid şişmesini azaltabileceğini gösteren bazı kanıtlar da vardır. (11)

At kestanesi tentürlerinin ayrıca, anal kanamanın azaltılmasına, anüsteki kaşıntıya ve hemoroidlerin küçülmesine yardımcı olmak için ağızdan alınması önerilir. (7)

At kestanesi dış hemoroidlerden kurtulmak için nasıl kullanılır

At kestanesi özütü ile infüze edilen yağı satın alabilir ve hemoroid tahrişini rahatlatmak için doğrudan anüse uygulayabilirsiniz.

At kestanesi tentürünü de birleştirebilirsiniz. hemoroidleri küçültmek ve kan dolaşımını iyileştirmek için cadı elaiyle birlikte.

Doğal olarak varisli damarları tedavi etmek için at kestanesi nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

Hemoroidlerden Kurtulmak İçin Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır – Genel Talimatlar

Bazıları esansiyel yağlar doğrudan hemoroidlerinize uygulanabilir, diğer yağlar önce bunları inceltmek için baz yağ (taşıyıcı yağ) gerektirir. Ancak, kullandığınız uçucu yağın en iyisi, anal alanınız aşırı derecede hassas ve tahriş edicidir.

Zeytinyağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı, tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba gibi taşıyıcı yağları kullanabilirsiniz. veya baz yağlar olarak hint yağı

İki veya üç damlacık karışımı kumaş veya önceden ıslatılmış mendile yerleştirin (mümkünse organik maddeleri kullanın) ve anal alanı nazikçe silin. Bunu günde bir kez veya gerekirse daha sık tekrarlayın.

Rahatsızlığı azaltmak ve iyileşme sürecini desteklemek için günlük sitz banyoları yapın. Biraz taşıyıcı yağa yaklaşık 8 damla esansiyel yağ ekleyin ve sıcak banyo suyuna ekleyin.

Hemoroitle ilişkili kaşıntı ve ağrıyı yatıştırmak için uçucu yağ karışımı

Aşağıdaki yağları karıştırın:

 • 5 damla sardunya yağı
 • 4 damla lavanta yağı
 • 3 damla papatya yağı
 • 40 damla baz yağ (tatlı badem yağı, jojoba veya hintyağı gibi) yağ)

Bir cam şişede karıştırın ve saklayın. Etkilenen bölgeye her gün birkaç damla uygulayın.

Hemoroidlerin Tedavisinde Uçucu Yağ Fitilleri

Rektum, yüksek oranda emilebilir bir yer olduğundan, iç hemoroidlerin neden olduğu durumlarda, ilacın eklenmesi çok etkili bir çözüm olabilir. sorun.

Fitil yapmak için tüm yuvarlak bir buz küpü tepsisini kullanabilirsiniz. Bu çok pratiktir ve yerleştikleri zaman fitillerin dışarı çıkmasını kolaylaştırır. Fraksiyone hindistancevizi yağı, baz yağ için iyi bir seçimdir ve şifa fitili yapmak için esansiyel yağlarla birlikte kullanılır.

Hemoroit için esansiyel yağ fitilleri nasıl yapılır

Sıvı, organik, rafine edilmemiş, saf hindistancevizi yağı kullanın (hindistancevizi yağı katı ise, kavanozu hindistan cevizi yağını eritmek için ılık bir suya koyun)

 1. Hindistan cevizi yağını küçük yuvarlak buz küpü tepsisine dökün, böylece bölmeler yarısı dolu olsun.
 2. iki saat kadar
 3. Dondurucudan çıkın ve esansiyel yağları ekleyin: buz küpü tepsisinin her bir fitil / bölümü için, 2 ila 5 damla uçucu yağ ekleyin, böylece dondurulmuş hindistancevizi yağının üstüne oturur. [19659028] Bölümlerin geri kalan kısmını hindistancevizi yağı ile doldurun, böylece tam dolu ve dondurucuya bir ila iki saat boyunca koyulur.
 • Süpozituvar katı olduğunda, onu dışarı atabilir ve hemen kullanabilirsiniz.
 • Fitiller çok kendiliğinden yağlanır ve vücudunuzun bir bölgesine dokunduklarında erime başlar. Bu nedenle yerleştirilmesi kolaydır.
 • Fitilleri hızla eriterek rektum içine yerleştirin ve son derece terapötik bir şekilde davranır.
 • Birkaç gün boyunca süpozituvarları kullanın, hemoroidleri tamamen önlemek için düzenli kullanım önerilir.
 • Yukarıda belirtilen yağları kullanabilir veya kişiselleştirilmiş bir karışım hazırlayabilirsiniz. Şimdiye kadar sözü edilen yağlara ek olarak, fitil esansiyel yağı da fitil içinde kullanılabilir. Zor bir hemoroid vakası için, kireç esansiyel yağı ve Melrose esansiyel yağ fitilleri arasında, tedavinin daha etkili hale getirilmesi arasında bir değişiklik yapılması önerilmiştir.

Süpozituvarlar kabızlık gibi başka problemler için de kullanılabilir. Özellikle mide yoluyla ilacı emmekte güçlük çeken insanlar için.

Şüpheniz varsa, her zaman doktorunuza danışın ve bireysel durumunuzu tartışın.

Hemoroidlerden Kurtulmanın Diğer Yolları Doğal olarak

çay ağacı yağı, lavanta yağı, selvi yağı ve papatya yağı şişmeyi azaltmak, kaşıntıyı hafifletmek ve ağrılı hemoroidleri iyileştirmek için mükemmeldir.

Ancak, hemoroidlerin tedavisi için esansiyel yağlar en iyi şişmiş anal için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Kan damarları.

Hemoroitlerin hemoroitlerin yol açtığı ağrı ve kanamayı büyük ölçüde azaltmak için diğer doğal ilaçlar hakkında bilgi edinin. Anal basıncını gidermek ve hemoroidleri atmak için bu yollardan bazıları şunlardır:

 • Dışkınızı yumuşatmak ve daha kolay geçmesi için diyetinizde daha fazla lif almak
 • Köpüren hemoroidler üzerinde bazı cadı elağını küçültmek ve kaşıntıyı hafifletmek için
 • Dışkıyı daha kolay ve daha az ağrılı hale getirmek için bazı aloe veralar uygulayın
 • Hemoroitlerden kurtulmak için elma sirkesini bir topikal ilaç olarak kullanın

İlgili makaleler:

 • En Etkili Doğallık Hemoroidlerden Kurtulmanın Yolları (Bilim Tabanlı)
 • Hemoroidler Ne Kadar Sürer ve Kendi Kendilerine Uzaklaştırabilirler?
  Neden En İyi Sindirim Sağlığı İçin Çömelin?

Esansiyel Yağları Kullanmak Üzere Esansiyel Yağları Nasıl Kullanacağına Dair Daha Fazla Bilgi Edinin Sihirli Aromaterapi İnanılmaz şifa gücünün kilidini açın.

Hemoroit için Kanıtlanmış Esansiyel Yağlar: Çay Ağacı, Lavanta ve Daha Fazlası (Bilim Tabanlı) önce Sağlıklı ve Doğal Dünyada ortaya çıktı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

102
Emre Korkmaz

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes