Her Genç Kızın Hayali Gelin Taçları


41

Gelin Tacı Modelleri

İnsan hayatının en güzel günlerinden biridir düğün günü. Aylar öncesinden başlayan hazırlıklarda düşünülen konulardan birisi de gelinin başına takılacak olan taç seçimidir. Kusursuz görünmek için her ne kadar aksesuarlara ihtiyacı olmasa da gelinin kombinini tamamalayabilmek için gereklidir yine de.

Son zamanlarda saç aksesuarları çok çeşitlendi. Böylece gelinlerin seçenekleri çoğalmış oldu. Bu noktada önemli olan konsepte uygun gelin tacının seçilmesiydi. Konsepte uyumlu taçlar arasından da gelinlikle uyumlu bir model seçilmelidir. Ayrıca gelin tacı saç şekli, makyaj ve takılara göre de seçilmelidir.

Taşlı Gelin Taçları

Taşlı Gelin Taçları
Taşlı Gelin Taçları

Işıl ışıl parlayan bir gelin olmak için taşlı gelin tacı modelleri arasından seçim yapılmalıdır. Alınacak olan taşlı gelin taçları, kullanılacak olan takılar ile de uyumlu olmalıdır. Bu taç modelleri en çok sade gelinlik modelleri ile uyumlu olmaktadır. Ancak yine de en gösterişli olmayı isteyen bir gelin söz konusu ise gösterişli, işlemeli gelinlikler ile de kullanılabilir.

Taşlı gelin tacı modellerinde uygun saç modeli ise klasik olmak isteyenler için şık ve sıkı bir topuz olabilir. Ancak farklılık isteyen hanımlar için ise dalgalı saçlar salık bırakılarak modern bir görünüm elde edilebilir.

Prenses Gelin Tacı Modelleri

Çocuk masallarında görürdük her zaman. Kabarık elbiseler içinde, pırıl pırıl parlayan prensesler, başlarındaki taçları ile iyice göz kamaştırıcı olurlardı. Sonraları bazı bebek serileri ortaya çıktı. Onlar da pek bir prensesvari kostümler içinde üretilir ve her birinin başında taçları olurdu. Çocukluk duyguları içinde prenses olmak ister ama bunu nasıl yapacağımızı bilemezdik.

Düğünler bu hayallerin gerçek olduğu günlerdir genç kızlar için. Prenses etekli bembeyaz bir gelinlik ve ona uygun prenses gelin tacı ile tam da çocukluğumuzda, çizgi filmlerde gördüğümüz prenses-lere benzer gelin kızlar. Böylece o çocukluk hayalleri gerçekleşmiş olur.

Çocukluk hayallerinin gerçekleştiği o günde, herhangi bir aynaya “benden güzeli var mı dünyada?” diye sorarsanız, “yok” diyecektir aynalar size.

Modern Gelin Tacı Modelleri

Son yıllarda başın üzerinde bulunan gelin taçları yerini alında yerleşmiş gelin taçlarına bıraktı. Günümüzün modern yorumu ile hint prenseslerinin tacını andıran bu modeller de sık sık tercih edilen modellerden olmaktadır.

Özellikle aşağıdan toplanmış, dağınık bir topuz ile son derece uyumlu olan bu taç modelleri, gelinlerin yüzlerinin de daha zarif görünmesini sağlamaktadır.

Uzun kollu, V yakalı dantel gelinlikler, modern gelin tacı ve sade bir makyajla gösterişli bir görünüm kazanabilir gelin kızlar.

Çiçek Gelin Tacı Modelleri

Çiçek Gelin Tacı Modelleri
Çiçek Gelin Tacı Modelleri

Özellikle kır düğünü konseptini tamalayan çiçek gelin taçları, romantik gelinlerin ilk tercihi olabilir. Gerçek çiçeklerden oluşturulmuş bu taçlar, pikniklerde yapılan papatya taçlara benzer.

Gerçek çiçeklerden yapılmış gelin buketleri ile başlayan bu gerçek çiçek furyası en güzel halini gelin taçlarında bulmaktadır. Hemen her çiçek türü ile yapılabilen bu çiçek taçlar popülerliğini pek kaybetmeyecek gibi görünüyor. Kır düğünlerinde bu gerçek çiçek taçlar ile harika gelinler çıkacak ortaya. Kır ya da kumsal düğünleri için ideal taç modelidir çiçek taç modelleri.

Özellikle düz kesimli ve salaş gelinlikler ile uyumlu bir görünüm sağlayacaktır. İlkbahar ve yaz düğünlerinde sade bir makyaj ve açık bırakılmış, omuzlara dalgalı şekilde dökülen saçlar ise bu konseptin tamamlayıcıları olacaktır.

Vintage Gelin Tacı Modelleri

Hazır moda iken vintage gelin tacı modelleri de görücüye çıkmış durumda.

Gelinliklerden ayakkabıya, vintage akımına uygun bir düğün planladıysanız, büyükannenizin ya da annenizin gelinliğine uygun bir vintage gelin tacı ile mükemmel ve çok duygulandırıcı bir gelin ola-bilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

41
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle