HTC 6 Inc Genel İnceleme


26

HTC’nin amiral gemisi olarak bilinen One, hem tasarım, hem de performansı sayesinde beğenilen bir modeldi. Bu modelin hemen ardından gelen One mini modeli ise, HTC One‘ın boyutlarını ve bazı yapılarını kırparak çok daha farklı bir kullanım deneyimi sundu. Günümüzde karşımıza gelen model ise, One ailesi içerisinde en güncel ve en büyük modeli olarak bulunan One Max geliyor. Tablet telefon karışımı olarak phablet türünde nitelendirebileceğimiz ürün olarak bulunuyor. HTC One ile Pek çok konuda aynı özelliklere sahip yer alıyor. Fakat modeli ön plana çıkaran bazı farklılıklar var, ki incelememiz içerisinde de bu detaylardan bahsedeceğiz.

Büyük ve Sağlam

HTC One Max, 10.3mm kalınlığına sahip ve 217 gram ağırlığında bulunuyor. Tasarım çizgilerine baktığımız zaman, plastik ve alüminyum ürünlerin kullanıldığını ve çizgilerinin ise HTC One ile hemen hemen aynı şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz. Farklılık olarak bakıldığında ilk dikkat çeken, tabii ki FHD, 6 inç değerinde bulunan dev ekranıdır. 373ppi değerlerinde ve Gorilla Glass 3 ile kaplı bu ekran, farklı açılardan bakıldığında bile oldukça keskin görüntüler verebiliyor. İkinci bir farklılık ise, arka kapağının kolayca açılabiliyor olmasıdır. Bununla beraber, bir de microSD kart yer alıyor. En önemlisi, bir de parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Üst Ve Alt Tasarımı

One Max’in ön kısmında, üst ve alt bölümünde yer alan Boom Sound hoparlörler oldukça fazla dikkat çekiyor. Hoparlörlerin ses kalitesi de gayet iyi durumda bulunuyor. Ön bölgede dikkat çeken bir diğer detay, üst kısımda bulunan 2.1MP değerindeki ikinci kameradır.

Telefonun sağ tarafında ses ve uyku tuşlarını görüyoruz. Sol bölümde ise, ufak bir kilit yer alıyor. Bu mandalı aşağıya doğru kaydırdığımız zaman, arka kapağın da açılmasını sağlayabiliyoruz.

Cihazın arka bölümünde, flash ışığıyla beraber ultrapiksel kamera ve parmak izi okuyucusu bulunuyor Apple’ın iPhone 5s ile beraber akıllı telefon dünyasına dahil etmiş olduğu yeni kullanım özelliği ile beraber HTC de yer almak üzere birçok firmanın dikkatini çekmişti.

Arka kapağı açtığımız zaman, microSD kart girişi ile beraber microSim kart girişini görüyoruz. 3300mAh değerinde yer alan batarya, sabit şekilde konumlandırılmış, ancak microSD kart girişine yer verilmesi, pek çok kullanıcıyı mutlu ediyor. Zira 32 ve 64GB modelleri yer alan HTC One’da, microSD kart girişi yer almıyordu. One Max‘in ise, 16 ve 32GB’lık modelleri bulunuyor. Bunun yanında microSD kart ile hafızayı artırma şansınız da bulunuyor.

Kullanım Rahatlığı

Ürünün büyük ebatlarda olması, tek elle kullanım imkânını da zorluyor. Rahat bir kullanım adına iki elin şart olduğunu buradan söyleyebiliriz. Bunun yanında, cihazı taşıma konusunda da bazı sıkıntılar çekebilirsiniz. Zira bir kot ya da kumaş pantolon cebinde bu ürünü taşımak oldukça zor hale geliyor. Bunun yerine, çantada taşımak çok daha kolay olabilir. Sonuçta normal bir akıllı modelden değil, bir phabletten söz ediyoruz. Phablet’lerin büyük boyutlarda yer alması sebebiyle taşıma ve kullanımda bu tip zayıflıkları yer alabiliyor.

Snapdragon 600

HTC, One Max’te de One modellerinde kullanılan Snapdragon 600 serisi çipsete yer veriyor. 4 çekirdekli 1.7Ghz değerleri içerisinde Krait 300 işlemcisi, 2GB RAM’i ile beraber Adreno 320 GPU’su bulunan model, iyi bir performans sunabiliyor. Fakat yüksek performans arayan kullanıcılar konusunda pek de tatmin edici yer almayabilir. Pek çok telefonda artık Snapdragon 800 serisi çipsetler kullanılıyor. Performans tablolarına baktığımız zaman ilk sıralarda da bu modelleri görüyoruz. Bunlarla kıyaslandığı zaman, One Max’in biraz daha geriden geldiğini söyleyebiliriz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

26
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle