İçme Aloe Vera Suyu'nun (Bilim Temelli) Kanıtlanmış Faydaları ve Yan Etkileri


88

Aloe vera suyu, sindiriminiz için iyi olan, mide inflamasyonunu azaltan ve kalbinizi sağlıklı tutan sağlıklı bir içecek. Aloe vera vitaminleri, mineralleri, amino asitleri ve faydalı enzimleri içeren iyi araştırılmış etli bir bitkidir. Aloe vera'nın sağlık yararlarının çoğu, yaprağın besin bakımından zengin etinde bulunur. Aloe suyu, tüm yaprağın içeriklerini çıkarmak için ezilmesiyle elde edilir.

Satın alınacak en iyi aloe vera suyu türü, mümkün olduğunca az miktarda katkı maddesiyle birlikte şekersizdir. Birçok insan aloe suyunun acı tonlarla ferahlatıcı bir tada sahip olduğunu söyler. Bazı insanlar için aloe vera suyu içmek, edinilmiş bir tadıdır. Ancak bir şey kesindir: aloe suyu içmeniz sağlığınız için çok iyidir.

Bu makalede, aloe vera suyunun içilmesinin sağlığa yararları konusunda hangi bilimsel araştırmanın ortaya çıktığını öğreneceksiniz. Aloe Vera suyu (Aloe suyu) nedir?

Aloe Vera suyu (Aloe suyu) nedir?

Aloe vera suyu aloe vera bitkisinin yapraklarından elde edilen bir ekstrattır. tropikal ve kuru iklimler. Aloe vera ( Aloe barbadensis miller ) yaprakları birçok tıbbi özelliği ile iyi bilinen bir gooey jeli içerir.

Aloe vera jelin (aloe suyunun yapıldığı madde) faydaları üzerine araştırmalar. bakteriyel enfeksiyonları yok etmek, gastrointestinal rahatsızlıkları yatıştırmak, kabızlığı gidermek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için iyi olduğunu göstermektedir. (1)

Yaklaşık 400 Aloe türü olmasına rağmen, Aloe Vera çeşidi, tıbbi özelliklerine gelince en etkilidir. Araştırmacılar aloe vera jelindeki enzimler, vitaminler, mineraller, organik asitler ve antioksidanlar içeren 75'in üzerinde biyoaktif bileşiği tanımladılar. (1)

Aloe Suyu: Nutritional Facts

Doğal aloe vera suyu besin açısından zengindir, bu da günün herhangi bir saatinde tadını çıkarabileceğiniz son derece sağlıklı bir içecek.

Aloe'nin besin içeriğinin hızlı bir şekilde incelenmesi vera gel, aloe suyunun ne kadar yararlı olduğunu gösterir.

Aloe vera jeli ekstraktlarının içeri alınması genel sağlığınız için iyidir, çünkü A, C ve E vitaminleri ile B grubu vitaminleri içerir. Bunlar, iyi cilt sağlığı, görme, kardiyovasküler sağlık ve oksidatif stresin etkilerini azaltmak için gerekli olan güçlü antioksidanlar ve vitaminlerdir. (2)

Aloe suyunun içilmesinin sizin için faydalı olmasının bir diğer nedeni, iç organ ve kemik sağlığını geliştirmeye yardımcı olan önemli mineraller içermesidir. Örneğin, aloe vera, magnezyum, potasyum, bakır, kalsiyum, manganez ve selenyum içerir.

Aloe suyu içmeniz sizin için iyidir çünkü 9 temel amino asitten 7'sini ve pek çok non-amino amino asidi içerir. [19659003Araştırmaayrıcaaloeverajelindekibileşiklerinanti-enflamatuarantimikrobiyalantiseptikveanaljeziközellikleresahipolduğunudaortayakoymuştur

Bazı bilimsel araştırmalar aloe vera yapraklarında aloe suyu terapötik madde üreten diğer bileşikleri de tanımlamıştır. Aloe vera ekstreleri polisakkaridler bakımından zengindir. Bunlar, tıbbi faydalarını artırmak için aloe vera sıvısındaki diğer bileşiklerle çalışan karbonhidratlardır. (1, 3)

Aloe Vera Suyu ve Kilo Kaybı

Birçok insan, aloe vera suyunu içmenin kilo vermenize ve belinizi azaltmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Aloe vera'nın kilo kaybı için iyi olduğunu iddia eden herhangi bir madde var mıdır?

Saf, doğal aloe vera suyu vitamin ve mineral içerir. Aloe suyu ayrıca laksatif bir etkiye sahiptir. Aloe vera suyu içmenin müshil etkisi, bazı insanların aloe suyunun kilo vermeye yardımcı olduğunu iddia etmelerinin nedenidir. Bununla birlikte, laksatifler, sizi susuz ve yetersiz beslenebilecekleri için kilo vermek için tavsiye edilmez. (4)

Mayo Kliniği'nden doktorlar, uzun süre yüksek miktarda aloe vera'nın müshil olarak kullanılmasının abdominal kramplara ve ishale yol açabileceğini söylüyorlar. (5)

Peki, kilo kaybı için ne zaman aloe vera suyu içmelisiniz? Cevap, aloe vera suyunun kilo vermenize yardımcı olamayacağıdır.

Aslında, bazı ticari aloe vera suyu türleri, aslında kilo almaya neden olabilecek bir çok şeker ve katkı maddesi içerir.

aloe vera suyu kilo vermede yardımcı olabilir, tatlandırıcı ve kıvam arttırıcı içermeyen şekersiz çeşitler satın alın ve satın alın. Ayrıca, yedikten sonra saf aloe vera jeli inceltmek için gereken miktar hakkında üreticinin talimatlarını takip etmek de önemlidir.

Diyet yaparken aloe vera suyunun tüketilmesi vücudunuza metabolizmanızı geliştirmeye yardımcı olan önemli mineraller, vitaminler ve amino asitler verebilir.

Kilo kaybettirme programınızı ekstra kilo daha hızlı yağlamak için destekleyebileceğiniz bazı ustaca yöntemler hakkında bilgi edinin.

İçme Aloe Vera Suyu'nun Faydaları

Neden aloe vera içmeniz gerektiğini daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Birçok sağlık sorununa yardımcı olan meyve suyu.

Aloe Vera Suyu Sindirim Sağlığınızı İyileştirebilir

Aç karnına aloe vera suyu içmek sindirimi düzenleyebilir ve geliştirebilir.

dergisinde yayınlanan araştırma Tıp Bilimlerinde Araştırma aloe vera suyu içmenin, irritabl bağırsak sendromu (IBS) belirtilerini hafifletmesine yardımcı olabileceğini bildirmiştir. Her gün 30 ml aloe vera suyu içilmesi, IBS'li hastalarda abdominal rahatsızlığı ve aşırı gazı gidermeye yardımcı oldu. (6)

Sağlıklı sindirimi destekleyen bir dizi şekersiz, ticari olarak üretilmiş aloe vera suyu içecekleri vardır. Bu preparatlardan bazıları günde 3 kez bir çorba kaşığı aloe vera suyu içilmesini tavsiye etmektedir. (7)

Sindirim sağlığınızı iyileştirmek için probiyotiklerle birlikte aloe suyu da içebilirsiniz. Araştırmacılar, aloe vera'nın, bağırsakta sağlıklı probiyotik bakterilerin gelişimini teşvik eden bir prebiyotik olduğunu düşünmektedir. Bilimsel araştırmalar aloe suyunun% 5'lik bir konsantrasyonda içilmesinin sindiriminiz için iyi olduğunu göstermektedir. (8)

Aloe vera içeren suyu tüketmenin sindiriminiz için iyi olmasının başka bir nedeni vardır. 2015 yılında yayınlanan araştırma, aloe içeceğinin bağırsakta antibakteriyel etkiye sahip olduğunu bulmuştur. Aloe vera E'nin suşlarını öldürmeye yardımcı olabilir. coli ve çeşitli Streptococcus bakteriyel enfeksiyonları. (9)

Probiyotik alımının sindirimi iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini ve sindiriminizi iyileştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Aloe Suyu Kabızlığı Azaltmaya Yardımcı Olabilir

Aloe vera'nın iyi belgelenmiş faydalarından biri suyu tüketimi bağırsaklarınızın daha iyi hareket etmesini sağlar.

Aloe vera suyu içilmesi kabızlık belirtilerini hafifletmeye ve dışkı sıklığını artırmaya yardımcı olabilir. Çalışmalar, aloe vera ekstrelerinin, kalın bağırsaktaki su içeriğini artırabildiğini ve bunun da dışkı kıvamını etkileyebileceğini göstermiştir. Aloe vera içeceklerinin yüksek dozlarda uzun süreli kullanımının ishale ve hatta kabızlığı daha da kötüleştirebileceğine dikkat edilmelidir. (2, 10)

Bir başka çalışmada, aloe vera gibi doğal bileşenlerin bir kombinasyonunun konstipasyonu tedavi etmek için etkili bir müshil olduğu bulunmuştur. Psilyum, kırlangıçotu ve aloe vera preparasyonu bağırsak hareketlerinin sayısını ve yumuşatılmış dışkıyı arttırdı. (11)

Kabızlığı hafifletmek için doğal laksatifler gibi iyi çalışan diğer doğal içerikler hakkında bilgi edinin.

Aloe Su Mide Ülserlerine Karşı Korunabilir

Aloe vera suyunun içilmesinin anti-enflamatuar etkisi de tedavi için iyidir. Gastrik ülserlerin neden olduğu bağırsakta iltihaplanma

Bitki yaprağından elde edilen Aloe vera jeli, enflamasyonu topikal bir preparat olarak azaltma kabiliyeti açısından iyi belgelenmiştir. Bununla birlikte, aloe vera içeceklerinde bulunan aynı enzimler gastrointestinal astarın korunmasına yardımcı olur.

Bir çalışmada, aloe vera'nın, midenin asit miktarını inhibe etmesine yardımcı olduğu için yutulduğunda gastroprotektif bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur. Bu bağırsaktaki tahrişi azaltmaya ve gastrik inflamatuar yanıtları azaltmaya yardımcı oldu. (12)

Peptik veya mide ülseri, midede yanma hissine neden olabilir. Doğal maddeler kullanarak mide ülseri semptomlarının nasıl giderileceğini öğrenebilirsiniz.

Aloe Su Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmeye Yardımcı Olabilir

Sabah aloe vera suyunu ilk kez içmek bağışıklığınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

vera jel içeceği, enfeksiyona neden olan mikropları öldürmeye ve vücudunuzdaki sağlıklı bakterilerin sayısını arttırmaya yardımcı olan sağlıklı bileşenler içerir. Araştırmacılar ayrıca, aloe suyu içmenin vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirdiğini bulmuşlardır. (13)

Aloe vera suyundan bağışıklığınızın yararları, jeldeki polisakkaridlerden gelir. Bu yararlı karbonhidratlar, bağışıklık sistemi aktivitesini artırmaya ve vücutta oksidatif hasara neden olabilecek serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olur. (13)

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilecek diğer yiyecekler ve bitkiler hakkında bilgi edinin.

Aloe Vera Suyu Sağlıklı Bir Kalbi Teşvik Ediyor

Düzenli olarak aloe suyu içilmesi vücudunuza büyük miktarda antioksidan verir. kardiyovasküler sisteminizi iyi bir sağlıkta tutmaya yardımcı olun.

Bir çalışmada aloe vera içeceklerinin kalbe iyi geldiği, çünkü atardamar plağının (ateroskleroz) birikmesini önlemeye yardım ettikleri bulunmuştur. Fareler içeren bir deneme, aloe vera yaprak jeli tüketmenin, yüksek yağlı bir diyetle beslendiğinde yağlı damarların gelişmesini önlemeye yardımcı olduğunu bulmuştur. (14)

Araştırmacılar, aloe vera suyunu içmenin, aterosklerozu önlemeye ve kanda yağ birikmesini önlemeye yardımcı olabileceğini özetledi.

Vücudunuzdaki kolesterolü düşürmek için başka neler yapabileceğinizi öğrenin ve kardiyak durumunuza yardımcı olun. Sağlık

Aloe Vera İçecekleri Karaciğer Sağlığına İyi Gelir

Aloe vera suyu içilmesi yüksek seviyelerde antioksidanlar nedeniyle karaciğerinizin sağlığını korumaya yardımcı olabilir.

Tıbbi bir çalışma, radyasyona maruz kalırken aloe suyu içmenin bulunduğunu ortaya çıkardı. Terapi, karaciğer ve böbrek dokularının korunmasına yardımcı olabilir. (15)

Bir başka bilimsel çalışmada, aloe içeceklerinin tüketilmesinin alkolün neden olduğu karaciğer hasarını önlemede yardımcı olabileceği bulunmuştur. (16)

Karaciğerinizin sağlıklı kalmasına ve karaciğerinize zarar verebilecek en kötü alışkanlıklara sahip olmanıza yardımcı olacak en iyi yiyeceklerin hangileri olduğunu öğrenin.

Aloe Vera Suyu Yaşlanmanın Görünür Belirtilerini Azaltmaya Yardımcı Olabilir

Aloe suyunun bir sağlık takviyesi olarak kullanılması da cildinizin elastikiyetini artırabilir ve kırışıklıkların oluşmasını önleyebilir.

Aloe vera jeli, yanıklar, kırışıklıklar ve kuru cilt gibi çeşitli cilt sorunlarına karşı popüler bir doğal tedavidir. Ayrıca, aloe jel suyunun içten içe cildinizi içten besleyebildiğine dair kanıtlar da vardır.

45 yaşın üzerindeki 30 kadını kapsayan bir çalışmada, günlük bir aloe içeceği tüketmenin cildinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Kadınlar 3 ay boyunca 1.2 g veya 3.6 g aloe vera jeli tüketmişlerdir. 90 günlük süreçten sonra araştırmacılar kırışıklıkların ortaya çıkmasında gözle görülür iyileşme kaydettiler. Aloe vera takviyesi, cildin elastikiyetini ve kolajenini artırmaya yardımcı oldu. (17)

Cilt sorunlarınızın çoğu için aloe vera'yı topikal bir ilaç olarak nasıl kullanabileceğinizi öğrenin. Ayrıca aloe vera suyunun saçınıza nasıl fayda sağladığını ve sağlıklı bir saç derisini geliştirdiğini de öğrenebilirsiniz.

Aloe Water, Sağlıklı Tiroid Fonksiyonunu Teşvik Ediyor

Bir aloe vera içeceğinin yararlı etkilerinden biri, aloe jelin amino asitler, mineraller ve Tiroid aktivitesini düzenlemeye yardımcı olabilecek bazı hormonlar

2018'de yayınlanan araştırmada, aloe vera suyunun serumsuz tiroksin (FT4) artışına yardımcı olabileceği bulunmuştur. Hashimoto tiroiditi olan 30 kadın, aç karnına 50 ml aloe vera jeli aldı. Araştırmacılar 9 aylık bir dönemden sonra T4 ve T3 tiroid hormonlarının normalleştirildiğini belirtmişlerdir. Aloe vera tiroid tedavisinin sonuçları, geleneksel olmayan bir tiroid tedavisi için bazı geleneksel yöntemlerle karşılaştırılabilirdi. (18)

Eğer hipotiroidizmden muzdaripseniz, tiroidinizin sağlığını iyileştirmek için hangi doğal ilaçları kullanabileceğinizi öğrenin.

Aloe Vera Suyu İçin Saç

Hem aloe vera jeli hem de aloe vera kullanabilirsiniz. Saçınıza faydası için meyve suyu.

Aloe vera'nın terapötik özelliklerinin çoğu, saç derisini sağlıklı ve saçınızın harika görünmesini sağlayan topikal bir uygulama olarak mükemmeldir. Aloe vera'yı saçlarınız için kullanabilirsiniz, saçınızı şekillendirmek için veya aloe vera suyu veya jeli şampuanınıza ekleyebilirsin.

Makalemde aloe vera jeli ve meyve suyunu nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. yemyeşil saçlar

Ne Kadar Günlük Aloe Vera Suyu İçmelisiniz?

Aç karnına aloe vera suyu içebilirsiniz; Bununla birlikte, alımınızı güvenli dozlarla sınırlandırmalısınız.

Bu makaledeki çalışmaların çoğu, günde 50 ila 100 ml'den (2 ila 4 gram.) fazla içilmemenin aloe içeceğinden faydalanmak için yeterli olduğunu göstermektedir. 19659003] Örneğin, insanlarda gastrointestinal problemleri tedavi etmek için aloe vera jeli içeceklerinin kullanılmasının etkileri üzerine bir çalışma, günlük 100 ml aloe vera suyunu tüketmenin hiçbir yan etkisi olmadığını bulmuştur. (19)

Kabızlıktan kurtulmaya ihtiyacınız varsa, kısa vadede daha büyük dozlarda aloe vera içebilirsiniz. Birkaç günlüğüne 100 ml ve 200 ml aloe suyu içmeyi denemek ve daha kolay geçmesi için dışkıyı yumuşatmaya yardımcı olmak isteyebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise, kanıtlara dayanan kabızlık için bu doğal ilaçları kullanmaktır.

Aloe Vera Suyu'nda Aloin'in Tartışmalı Toksisitesi

Her zaman aloin içermeyen aloe vera suyu almanız önerilir (bunun gibi). a)

Aloin, aloe bitkisinin dış yaprağı ve içindeki yapışkan jel arasında bulunan ve sıçanlarda kolorektal kansere bağlanan bir bileşiktir. Ne yazık ki, çoğu zaman etiket, bir ürün aloin veya başka antrakinonlar içeriyorsa (bu olumsuz etkilere sahip olabilen bir müshildir) bilgiyi vermez.

Halkı aloinin olası karsinojenisitesine karşı uyaran çalışma ABD Uyuşturucu Maddesi tarafından gerçekleştirilmiştir. ve Gıda İdaresi ve 2013 yılında dergide yayınlandı Toksikoloji Bilimleri .

Ancak bazı uzmanlar bulguları tartıştılar ve çalışmanın, aloe vera suyu ürünlerinden tamamen farklı olan aloe vera ürünlerini içerdiğine dikkat çekti.

Örneğin, çalışmada kullanılan ürünler, 6,300 ppm (milyonda parça) aloin içerirken, ticari olarak satılan meyve suları genellikle maksimum 5 ppm aloin içerir. Endüstrinin standardı, aloe ürünlerinin oral tüketimi için 10 ppm'den daha azdır.

Ayrıca, AIBMR Yaşam Bilimleri'nde kıdemli araştırma direktörü olan Alexander Schauss'un bildirdiği gibi, diğer çalışmalar aloe vera'nın yutulmasıyla önemli bir toksikolojik etki göstermemiştir.

Genel tavsiye, aloin içermediği sürece, uzun bir süre boyunca aloe vera suyu içmek değildir. Ayrıca, güvenliği konusunda kanıt olmaması nedeniyle aloe vera ürünleri çocuklar ve hamile kadınlar tarafından ağızdan (ağız yoluyla) kullanılmamalıdır.

Çoğu kişi, düşük dozda ve talimatlara göre kullanıldığında aloe vera'nın harika olduğunu kabul eder. Sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilecek şifalı bitki. Sadece yüksek kaliteli ürünler kullandığınızdan emin olun ve üreticinin önerilerine uyun.

Kendi Aloe Vera Suyu Nasıl Yapılır

Aloe vera bitkisinden evde aloe vera suyu yapmak için yapmanız gereken şey şu:

1. Aloe vera bitkisinin birkaç yapraklarını kesin. Onları yıka ve bir havlu ile kurulayın

2. Aloe vera yapraklarının kenarlarını bıçakla kesin ve atın. Sonra kabuğu öndeki ve yaprakların arkasından kesin ve atın. Bunu yapmak için bir soyucu da kullanabilirsiniz.

3. Kabuğun hemen altındaki sarı-yeşil jeli atın, böylece sadece temiz jeli ile bırakın.

4. Temiz jeli buzdolabındaki temiz bir kavanozda saklayın.

5. Aloe vera suyunu içmek istediğinizde, aloe vera jelinden 2 yemek kaşığı alın, bir karıştırıcıya koyun ve bir bardak meyve suyu, smoothie, hindistan cevizi suyu veya ballı sade su ekleyin. Düzgün bir kıvama gelene kadar birlikte karıştırın. O zaman içelim.

Aloe Vera Suyu İçmenin Yan Etkileri

Araştırmacılar uzun vadede aloe vera'nın yüksek dozlarda içilmesinin aslında kabızlık ve abdominal kramplara yol açabileceği konusunda uyarıyorlar.

Mayo Kliniği'nden doktorlar yüksek oranda uyarıyorlar. aloe vera jel dozları çeşitli komplikasyonlara yol açabilir. Aloe vera jelinin büyük bir dozu günlük olarak 1000 mg saf ekstrakttır. Bu böbrek sağlığını etkileyebilir, diyare veya bazı diyabet veya antikoagülan ilaçlara müdahale edebilir. (5)

Aloe vera suyu içeceklerinin çok daha az aloe vera jel konsantrasyonu içerdiğini hatırlamak iyidir. Aslında, aloe vera jeli kullanarak kendi aloe vera içeceğinizi yapmak istiyorsanız, genellikle bir bardak su veya meyve suyuyla karıştırmak için aloe vera suyuna bir kapsül ihtiyacınız olacaktır.

Aloe vera reçeteyle etkileşime girebilir. ilaçlar ve reçetesiz ilaçlar, bu yüzden suyu içmeden önce olası etkileşimlerden haberdar olmalısınız. Örneğin, meyve suyu bazı diyabet ilaçlarının etkisini artırabilir ve bazı kalp ilaçlarıyla alındığında potasyum kaybına neden olabilir.

İlgili makaleler:

  • DIY Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağı Karışımı
  • Aloe Vera Sağlıklı Bir Cilt İçin
  • Aloe Vera Gelinin ve Meyve Suyunun Faydaları

İçme Aloe Vera Suyu'nun (Bilim Tabanlı) Kanıtlanmış Faydaları ve Yan Etkileri, önce Sağlıklı ve Doğal Dünyada ortaya çıktı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

88
Emre Korkmaz

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes