Justice League Part 1 Film Konusu


34

Batman ve Superman ile kendi kitlesini bomba gibi kuran DC Comics, tıpkı Marvel gibi 2020 tarihine kadar film takvimini de duyurdu. Bu konuda Ağustos ayında Suicide Squad ile karşımıza çıkan DC Comics, seneye ise birinci bölüm olarak Justice League Part 1 ekibini beyaz perdeye taşıyor.

[poll id=”66″]

İlk olarak J.K.Simmons Komiser Gordon olarak, Willem Dafoe ise henüz belirlenmeyen bir rol ile Justice League kadrosuna katılıyordu. İyi adamların tarafında yer alacağı açıklanan Willem Dafoe’nun bir süre önce Cleric adlı bir karaktere hayat vereceği ve Superman’i geri getirecek isim olacağı konuşuluyordu. Şimdi ise filmin ana kötü karakteri ortaya çıkmıştır.

DC Comics’in süper kahraman takımlarından bir tanesi olan Adalet Birliği’nden uyarlanan Amerikan yapımı süper kahraman filmi bu seneye damga vuracağı benziyor. DC Extended Universe’in beşinci yapımı olarak ayarlanmıştır. Filmi Zack Snyder yönetmeye başlarken senaryo Chris Terrio tarafından yazılmıştır. Justice League Part 1 filmin oyuncu ekibinde ise Ben Affleck, Jason Momoa, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, J. K. Simmons ve Willem Dafoe yer alıyot. Filmin temel çekimleri 11 Nisan 2016’da başlamıştır. Film 17 Kasım 2017 tarihinde ise yayınlanmak üzere ayarlandı.

Filmin Yapılışı

Şubat 2007 yılında Warner Bros. karı koca olarak bulunan Michele ve Kieran Mulroney’i Adalet Birliği filminin senaryosunu yazması adına tuttuğunu açıklamıştır. Michele ve Kiernan Mulroney resmi şekilde Adalet Birliği senaryolarını Warner Bros.’a sundu. 2007 yılında olumlu tepkilerin alınması ile beraber stüdyoyu çekimlerin 2007-2008 Writers Guild of America grevinden hemen önce başlaması umuduyla beraber yapım hızla çekilmeye başladı. Warner Bros. Superman Dönüyor filminde ortaya çıkan gişe başarısızlığından hemen sonra yapım konusunda daha az istekli oldu. Brandon Routh, Superman rolü için yeniden geri dönmüştür. Christian Bale, Batman Başlıyor filmi ile tekrar sinemaya adım attı. Warner Bros. Adalet Birliği filmini yeni bir film serisine başlatabilmek ve ayrı devam filmleri için istiyordu . Kara Şövalye çekimlerinin bitmesinden hemen sonra Bale bir röportajında verdiği kişisel mesajla Bu Warner Bros. için filmin yapılmasını daha anlamı hale getirdi. George Miller Eylül 2007 tarihinde film için yönetmenlik için imzayı attı. Barrie M. Osborne yapımcı olarak yer alırken filme $220 milyon bütçe hazırlandı.

Oyuncu Kadrosu

Nisan 2014 tarihinde Ray Fisher küçük bir rolde Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminin kadrosunda yer aldı. Adalet Birliği filminde daha geniş bir rolü üstlenmesi gerekiyordu. Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot ile beraber Amy Adams Adaletin Şafağı filmindeki rolleriyle aynı şekilde kadroya dâhil oldular. Ekim 2014 tarihinde Jason Momoa kadroya dâhil oldu. 13 Ocak 2016’da The Hollywood Reporter sitesi Aquaman’ın ilgilendiği kız Mera rolü için Amber Heard ile görüşmelerde olunduğunu açıkladı. Mart 2016 tarihinde yapımcı Charles Roven, Yeşil Fener’in herhangi bir filmde görünmeyeceğini söyledi ve Bölüm 2 filminin içerisinde olmazsa bir film sonra yer alabileceğini açıklandı.

Bunun yanında Mart ayında The Hollywood Reporter J. K. Simmons’ın Komiser James Gordon rolüyle kadroda yer aldığı ve Heard’ın Mera rolünün onaylandığını açıklamıştır. Amy Adams iki filmde de Lois Lane rolünde oynayacağı açıklandı. Ertesi ay Simmons, Gordon olacağı ilan edildi. Nisan 2016 tarihinde The Hollywood Reporter sitesi kötü adam rolünde oynamayacağı onaylansa bile Willem Dafoe’nun film içerisinde gizli rolde yer aldığını bildirdi. Adaletin Şafağı filmi içerisinde karakterinin ölmesine rağmen Henry Cavill, Adalet Birliği filmi için döneceğini söyledi. Sinemadan haberdar olmak ister misin? Sinema Haberleri kategorimizi ziyaret edin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

34
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle