Kadınlar Alışverişe Neden Gitmemeli


Alışveriş her insanın ihtiyaçlarını karşılamak için yapması muhtemel bir olaydır. Lakin unutulmamalıdır ki alışveriş bir kültür işidir ve yapan kişinin belirli bir IQ ya sahip olması gerekmektedir.

Yani benim param var istediğimi yaparım

gibi bir düşünce ki “ülkemizde çok var” kişinin kültür ve IQ yoksunluğu çektiğini gösterir. Bu gün sizlere defalarca tecrübe edip yaşadığım Kadınlar Alışverişe Neden Gitmemeli  sorusuna 4 madde ile cevap vereceğim.

 1. 1 Mağazalar daha temiz ve düzenli olur


  Şimdi iki aynı durum ile kıyaslama yapalım aynı durumda bir erkek ve bir kadın bir içecek, bir yumurta ve birde çamaşır suyu alsı.

   


  Erkek mağazaya girdiğinde önce sepetini alıp direkt içecek reyonuna gider içeceğini alır, ardından yumurta reyonundan yumurtayı son olarakta çamaşır suyunu alıp kasaya gelir 2 poşete aldıklarını koyar tutarı toplam 17 tl ise çıkarır 20 tl verir alıp gider toplam süre 5dk geçmez.

  Kadın mağazaya girer sepet falan almadan mağazanın başından elleyerek başlar işi olmayan reyonlardan lazım olmayan her ürünü inceleyerek dağıtarak ilerler

  yanında çocuk var ise parasını ödemediği çikolaya cips tarzı şeyleri çocuğun eline tutuşturur haliye çocukta tüm mağazaya bunu dağıtarak ilerler.

  Kasaya gelip kucağına yığdığı ürünleri kasaya boşaltıp tekrar mağazaya döner bu esnada kasaya gelen müşteriler orada olan ürünler yüzünden kasadan geçemez. 

  Kasa olayı başlı başına bir çile olduğu için onu ayrı başlık altında anlayacağım.

 2. 2 Yokedici terminatör kadınlar


  Çoğu kadın mağazaya geldiğinde para verdiği için her ürünü ve çalışanı istediği gibi kullanacağını sanır (bazı erkeklerde buna dahil).

  Bir mağazaya girdiğinizde üstteki kolide ürün varken alttan alınmış şekilde görürseniz kuvvetle muhtemel bunu bir kadın yapmıştır. Almayacakları bir ürünün kolisini yırtma dağıtma kırma konusunda uzmandırlar.

  Bir örnek ile başımdan geçeni anlatayım: "3 Yokedici kadın ürünlerin başına birikmişti açmamaları gereken çatal bıcak takımının ambalajını yırtarak açmayı başardılar güya görmeden almazlarmış.

  Vel hasıl çatalları bıçakları tek tek ambalajından çıkarıp tek tek almak istediklerini söylediler ki takımın bozulmayacağını tek tek satılmayacağını düşünemeyecek kadar ... neyse. 

  Tek tek satılmayacağını izah ettiğim halde tek tek fiyatı ne? yarısını alsak ne olur diye sorular devam etti ardından zaten almayacaktık diyip olduğu gibi bıraktılar."

  Perakende ve mağazacılık işinde çalışan arkadaşlar ne demek istediğimi daha iyi bilir.

 3. 3 Kadınların Kasa çilesi


  Alışverişini yapan kadın kasaya geldiğinde tam bir hüsran yaşar kafayı kullanması gereken en mühim yer burasıdır fakat yoksunluğunu örtbas etmek için çirkefliğini kullanır.

  17 tl lik bir ödemeyi yapmak için hemen ödemesi gereken tutar elinde olduğu halde sırada bekleyen diğer müşterilerin beklemesini umursamadan cüzdanındaki tüm 5 ve 10 kuruşları masaya boşaltır.

  Diyelim saydın 5 tl eksik mi çıktı poşeti geri açış şunu iptal et bunu geç demeye başlar Z anahtarını bekle ürünü iptal et bitti mi bitmez gidip daha uygun fiyatla başka şeyler alır geçersin elindeki tutarı gene geçer bu kez tamam hepsini geç der cüzdanından tüm para çıkartıp verir.

  Bunlar şaka değil günde en az 20 kez karşılaşılmış şeyler.

 4. 4 Kadınların poşet merakı


  Son olarak kadınların poşet merkından bahsetmek istiyorum. Bu tüp insanlar için çevre kirliliği israf tutumluluk gibi konular önemsizdir. Onlar bir yere pra verdiyse oradan en fazla ne koparabilirim onun peşindedir.

  Bu durumun en bariz görüldüğü yer poşet olayıdır bir erkek 3 ürünü 1 poşete sığdırırken çoğu kadın 5 poşet ister her poşete 1 ürün koyar 1 poşeti çantasına atar paketleme esnasında beceremediği için 1 poşeti de yırtar.

  Aldığı bir büyük birde küçük ürün için kasiyer bir büyük birde küçük poşet verir mantık olarak büyüğü büyük poşete küçüğü küçük poşete koymak herekir lakin söylenmesine ramen büyük poşete küçük ürünü koyup küçük poşete büyük ürünü sığdırmaya çalışırlar beceremeyince de çalışanlara olmadık hakaret edip vermemekle suçlarlar.


Sonuç

Velhasıl ben çoğunlukla kadın görsemde erkekler de yapıyor yani bu iş cinsiyet ile alakalı değil kültür ve beyin ile alakalı cebimde param var herşey bana amade diyorsan sen devam et ama unutma ki etkileşimde bulunduğun herşeye karşı senin sorumlulukların var ve bu sorumluluklar seni insan yapar.

Facebook Yorumları

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

2 paylaşım

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
O ne Lan O ne Lan
2
O ne Lan
Öfkeli Öfkeli
3
Öfkeli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
1
Zekice
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum


0 Yorumlar

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha Fazla Gündem

Bunlar da var

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin