Kadınlar İçin Günlük Bakım


33

Kadınlar İçin Günlük Bakım en önemli olaylardan biridir. Bakım kadınların her zaman için yaptığı ve asla vazgeçmediği rutinlerden biridir.

Bakım kimi zaman aksayabiliyor ama bu işi sürekli hale getirdiyseniz, aksamasına pek de müsaade etmeyeceksiniz. Özellikle de saç bakımı olsun tırnak bakımı olsun, bunlar en önemli ve temizlenmesi gereken yerler.

Bir kadının bakımının anlaşılmaya başlandığı nokta, tam olarak burada başlamaktadır. Eğer sizlerde belirli bir bakım tekniği uygulamıyorsanız, bu yazı sizler için uygun olacaktır.

Kadınlar İçin Günlük Bakım uygulanması gereken 6 adımından bahsedeceğiz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Saç bakımı bir kadın için vazgeçilmez değerdir. Yaz veya kış fark etmeksizin bir kadının saçları her zaman bakımlı olmalıdır. Sadece bu değil bakımlı da gözükmelidir.

Saçlarınızı her gün yıkama algısından bir kere kurtulmalısınız, yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesidir bu. Saçlar her 3-4 günde bir yıkanmalıdır.

Saçların yağa ihtiyacı vardır ve bu bakımdan dolayı biraz beslenmesi gerekecektir.

Saçlarınızı en doğal koruma yöntemlerinden bir tanesi Hindistan cevizi yağıdır, düzenli kullanımda sonucunu göreceksiniz.

Aynı zamanda her 3 ay da bir saçlarınızın uçlarını kestirmek daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlar kadar kaş ve kirpik bakımı da o kadar önemlidir. Bizler sadece saçların, tarakları olduğunu düşünürüz maalesef yanılırız çünkü kaşların da tarakları vardır.

Özellikle de günde 2 kere taranarak çok daha gür çıkacaktır ve temiz gözükecektir. Artık kaş konusu cinsiyet ayırmaksızın gündemde.

Erkeklerde kaşlarına şekil vererek bu kervana katıldı. Muhakkak 2 hafta bir kaşlar doğal bir şekilde temizlenmeli ve alınmalıdır.

Kirpikler için ise; gece yatmadan önce tatlı badem yağı sürülerek, 1 ay sonucunda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Kadınlar İçin Günlük Bakım için dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri de kaş ve kirpik bakımıdır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bir kadın için geçerli değil bu durum, bir erkek içinde en önemli bakım yollarından birisi de tırnaktan geçmektedir.

Özellikle de çalışan insanların öncelikli bakımlı gözükmesi gereken yer burasıdır.

Günlük tırnak bakımı nasıl olmalıdır, buna değineceğiz. Saçlar gibi tırnaklar da ya az ya da çok zamanda uzayabilir.

Bunu beklemek yerine en azından 3 haftada bir tırnaklar kesilmeli, 2 haftada birde törpülenmelidir.

Özellikle de aile herkesin kendine ait tırnak makası ve törpüsü olması gerekmektedir. Ayak tırnakların oval, el tırnakların kare kesilerek sivri yerleri törpülenmelidir.

Kulak ve Burun Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kulaklar ve burunlar günlük olarak temizlenmelidir. İlk önce sizlere aslında doğru olarak bildiğimiz aslında çok yanlış bir şeyden bahsedeceğiz.

Kulak çubukları ile kulağı temizlemek. Her ne kadar ucunda pamuk olsa bile, maalesef kulak zarına zarar vermektedir. Zaten kulaklar bir süre sonra, içindekiler dışarıya atmaktadır.

Burun temizliği ise; günde iki defa yapılmalıdır. Bol su ile buruna su alınmalıdır ve rahat nefes almak için burun kanalları açılmalıdır.

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ağız ve diş bakımı diğer bakımlar kadar önemlidir. Dişler muhakkak günde en az 2 defa fırçalanmalıdır ve aynı zamanda 3’er dakika olmalıdır.

Ağızda oluşan çürükler maalesef kötü bir kokuya sebep olmaktadır. Bunu önlemek adına ise gargara suyu ile ağızlar ve boğaz gayet düzgün bir şekilde temizlenmelidir.

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayaklarımız her gün ayakkabının içinde kaldığı için maalesef çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Bu bakımdan dolayı da ne kadar temiz tutmamız gerektiğini anlamışsınızdır.

Özellikle eve yeni girdiğimiz ilk an eller ve ayaklar ılık su ile yıkanmalıdır ve kurulanmalıdır. Yatmadan önce de muhakkak eller ve ayaklar temizlenmelidir. Evde manikür ve pedikür nasıl yapılır yazımızı mutlaka okuyun.

Son olarak üst baş bakımını da unutmamak gerekir elbette ne giydiğiniz sizi yansıtır Bir Kadının Dolabında Olması Gerekenler başlıklı yazımızı da gözden geçirin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

33
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes