Kadınların Dolabında Olması Gereken Giysiler


49

Bir kadının tarzının en çok oturduğu nokta; kesinlikle iş hayatına atıldığı noktadır. Her ne kadar çoğu iş yerinde maalesef her şey giyilmiyor olsa dahi; yine de giyilebilecek şeyleri en güzel şekilde kombin ederler ve o tarzda giymeye devam ederler.

Eğer iş hayatına henüz atılmadıysanız; yapmanız gereken şey tarzınızı oturtmak olacaktır, buna önceden karar vermelisiniz.

Tabi iş hayatınızda da belirli bir tarzınız olmalı ve nasıl başladıysanız o mod da devam etmelisiniz, tabi geliştirilebilir yerleriniz muhakkak bulunmalıdır.

O halde henüz iş hayatına atılan veya iş hayatında yeni bulunan kadınlar için altın değerinde ipucu vermeliyiz. Her çalışan kadının dolabında bulunması gereken şeyler nelerdir, bunlara bakacağız.

Patron Gibi Hissettiren Bir Pantolon

Maalesef iş yerlerinde skinny kotlara pek yer verilmiyor, bizlerde onun yerine şık ve aynı zamanda güzel bir pantolonla tamamlayabiliriz.

Her ne kadar kalça kısmı oturacak olsa bile; bacaklardan oturmayan bir siyah pantolon tercih etmelisiniz, hem de paçası bilekten azıcık yukarı da durmalı.

Rahat ve Şık Kalem Etek

Normal bir kalem eteği her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz ama iş yerinde giyeceğiniz kalem etek maalesef öyle her yerde bulunabilecek bir tarz olmuyor. Özellikle vücuda yapışmayan, sadece belinize oturan ama bel kısmınız dan aşağısının rahat olacağı bir etek seçmeli, gerekirse terzide tadilat yaptırmalısınız.


çalışan kadınların dolabında bulundurması gereken rahat ama şık giyecekler
çalışan kadınların dolabında bulundurması gereken rahat ama şık giyecekler

Zarif Bir Blazer Ceket

Aslında bakarsanız normalde de her kadının dolabında olması gereken bir parçadır, blazer ceketler ama daha çok iş hayatı için uygun olduğunu görebiliyoruz. Dolabınızda hem sizi uzun gösterecek hem de her kıyafetinizle uyumlu olabilecek bir blazer ceket barındırmalısınız.

Beyaz Gömlek

Birisi gömlek mi dedi, hangimizin dolabında güzel ve rahat bir gömlek yok ki? Gömlek iş hayatı dışında da gayet güzel kombin edilebilecek bir parçadır, iş hayatı içinde en uygun ve en rahat kıyafetlerden bir tanesidir. Dolabınızda beyaz gömlek muhakkak olmalıdır.

Yüksek Bel Pantolon

Baktığımız zaman, iş hayatında ki şıklık aslında dışarıda olan şıklık ve rahatlıkla aynı ölçüde olmaktadır. Yüksek bel pantolon ile kombin edeceğiniz topuklu ayakkabılar sizin boyunuzu bir tık daha yükseltecek ve gayet güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Siyah Ayakkabı

Bir kadının dolabında ki olmazsa olmazların en önemli parçasıdır. Siyah topuklu ayakkabı gün kurtarıcısı tadında bir parçadır ve bu bakımdan dolayı da her kadının dolabında bulunmalıdır, kaldı ki bu bir iş kadını dolabı ise; en az bir çift bulundurmalıdır. Aynı zamanda da bir siyah babet muhakkak dolabınızda olmalıdır.

Vücuda Oturan Bir Elbise 

Elbiseler, dolabın en önemli parçalarından bir tanesidir. Ama iş için acil bir kokteyl olduğu zaman en ideali; vücudu saran ve fiziği güzel gösteren elbiselerdir. Dolabınızda en az bir tane bulunması, geceyi kurtarmanızı sağlayacaktır.

Modası Geçmeyen Trençkotlar

Trençkotlar, özellikle de sonbaharda oldukça fazla giyilen parçalardır. Krem rengi trençkot ise; her senenin favorisi durumundadır. İş kadınlarının dolabında bir tane trençkot bulunuyor olması şıklığını tamamlayacaktır.

Tamamlayıcı Şal

Şallar, en çok iş hayatında kullanılan parçalardır. Özellikle trençkotların üzerinde ne kadar şık ve güzel durduğu tartışılamaz, bu bakımdan dolayı da muhakkak bir veya iki adet dolabınızın bir köşesinde bulundurmalısınız.

İdeal Büyüklükte Bir Çanta

Her ne kadar çanta konusunda kadınların iyi olduğunu biliyor olsak dahi; iş hayatında olay biraz farklılaşıyor çünkü çantaya girecek şeyler çoğalıyor. Bu bakımdan dolayı; her şeyi toparlayabileceğiniz büyük bir çanta, işinizi görecektir. 

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes