Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı Film Konusu


59

Çılgın maceraları ile tanınan, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz olarak sinema tarihine geçeçn Jack Sparrow, yelken açmış olduğu sularda yaklaşan kötü rüzgârları hissetmektedir. Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetiminde yer alan ölümcül hayalet korsanlar, denizde bulunan tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır. Bu sırada hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşmüştür.

Bu efsanevi asayı bulabilmek içinse güzel ve zeki gökbilimci olarak bulunan Carina Smyth ve Kraliyet Donanmasından dik başlı, genç bir denizci olarak etrafta gezen Henry ile zorlu bir anlaşma yapmıştır. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümeninde bulunan Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirebilmenin hem şimdiye dek karşına çıkabilen en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını aramaktadır.

Sinemaseverler ile bir araya gelecek Karayip korsanları 5 Salazar’ın İntikamı filminde yönetmen koltuğunda ise Espen Sandberg ve Joachim Rønning ikilisi yer alırken, senaryo Jeff Nathanson’a emanet ediliyor. Oyuncu kadrosu içerisinde ise Johnny Depp ve Javier Bardem başrolde bulunurken kendilerine Kevin R. McNally, Brenton Thwaites, Golshifteh Farahani, Kaya Scodelario, Stephen Graham ve Geoffrey Rush eşlik ediyor.

Yepyeni Bir Macera Geliyor

Macera seven filmseverler için Karayip korsanları serinin son filmi olarak karşımıza çıkan Karayip korsanları 5: ölü adamlar masal anlatamaz filmi ile geri dönüyor. 2013 tarihinde karayip korsanları siyah incinin laneti ile başlamış olan seri yepyeni maceraları ile beraber denizlere yelken açıyor. Filmin yapımcılığını Jerry Brucheimer’in, yönetmenliğini ise Gore Verbinski üstleniyor. Filmin senaristliğini Ted Elliot ile beraber Terry Rossio’nun yaptığı bir macera filmi serisi olarak bulunuyor. Karayip korsanları serüvenin başlamış olduğu Siyah incinin laneti ve hemen ardından ölü adamın sandığı, ile beraber serinin son filmini sitemizden karayip korsanları 5 izleyebilirsiniz.

Film içerisinde kaptan Jack Sparrow, azgın okyanuslarda yer alan korsanlar ile yeniden maceralar yaşıyor. Biricik gemisi siyah inci ile beraber tekrar denizlerde beraber yol alıyor. Bu filmin serinin ilk filmi siyah incinin laneti ile benzer yanları bulunuyor. Yapımcılar bu film içerisinde seriye ilk filme geri döndürmek istiyor. Bunun epik bir yolculuk olarak bulunması, anlam ifade etmesini ve yeni hikâyelerin ortaya çıkmasını düşünüyor. Karayip korsanları 5 filmi hem diğer serilerin devamı hem de ilk filme dönüş gibi olabilir.

Filmin kadrosunda her zamanki gibi başrol oyuncumuz tüm Johnny Depp bulunuyor. Hector Barbossa rolünde ise Geoffrey Rush, Will Tuner rolüne hayat verecek Orlanda Bloom ve Scrum rolünde Stephen graham yer alıyor. Aynı ekip yeniden bizlerle bir araya gelirken, filmin kötü adamı Kaptan Salazar’ı ise kadroya bu seride giriş yapan Javier Bardem hayat veriyor. Ayrıca Carina Smyth rolünü ise genç ve güzel oyuncu Kara Smyth oynuyor. Kaptanın okyanuslarda ki macera dolu yaşamını Karayip korsanları 5 filmini 26 mayıs 2017 tarihinde sinemalarda  kolayca izleyebilirsiniz.

Yapılan Değişiklikler

Birçok yeni kadro üyesi ile beraber önceki filmlerde çalışan üyelerle yer değiştiriyor. Yönetmenler Rønning ve Sandberg ile beraber yazar Nathanson’un yanı sıra yeni Görüntü Yönetmeni olarak bulunan Paul Cameron, Dariusz Wolski ile değişikliğe gitti. Bunların yanında yapım tasarımcısı Nigel Phelps ile beraber dublör koordinatörü danışmanı Rondell, dublör koordinatörleri Thomas Robinson Harper ve Kyle Gardiner katıldı. Makyaj ve saç tasarımı konusunda ise Peter Swords ile anlaşıldı. King yeni yapımcılar Joe Caracciolo, Jr ve Mike Stenson ile beraber kurgucular Joel Cox ve Gary D. Roach kadroya yeni katıldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

59
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle