Kayseride Canlı Bomba ve Patlama Amaç Ne?


0

Bu sabah Kayseri güne üzücü bir haber ile başladı belkide tarihinde ilk kez böylesine hain bir saldırıya maruz kaldı. Cumartesi günü çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsünü takip eden hain terörist otobüsün tam dolu olduğu bir anda otobüsün yanına yaklaşarak hain emelini gerçekleştirdi.

kayserideki patlama
Kayseri deki hain patlama sonrası görüntüler

Daha 1 hafta evvel aynı hain saldırı sonucu onlarca polis ve vatandaşımız şehit olmuştu bu olaylar bize şunu gösteriyor bu ilk değil son da olmayacak aslında yapılmak istenen de tam olarak bu milletin kafasında korku panik bunun yanında kin ve intikam duygusu da aşılamak.

Bu tarz terör olaylarının artmasının sebebi ne olabilir

Kayseri deki patlama sonrası bir kaç teori hatta teoriden de öte iddialar atıldı Cumhurbaşkanımızın yaptığı seferberlik çağrısı aslında olayı özetliyor ve Akdeniz’in karanlık sularında boğulmayacağız ifadesi ülkemiz üzerine oyunların oynandığını gösteriyor. Böyle bir patlama ile terör örgütü bir çok şey amaçlıyor bunların başlıklar halinde inceleyelim.

Fırat kalkanı operasyonu bilindiği üzere Türkiye Fırat kalkanı operasyonu ile sınırlarımız dışında bir harekat düzenliyor ve temizlik yapıyor dışarıdaki lojistik bağı olan örgüt bu operasyon ile oldukça büyük kayıplar verdi ülkede iç karışıklık ve terör eylemleri düzenleyip odağı dışarıdan içeriye çekmek istiyor olabilir.

Gelişen ülkemizin önüne taş konmak isteniyor evet arkadaşlar Türkiye bir orta doğu ve İslam ülkesi şöyle bir sınırlarımıza baktığımız zaman her yer kan ağlıyor ölüm kargaşa tüm bu olanlara rağmen iç karışıklıklara teröre darbe girişimlerine ekonomide yaşanan oyunlara rağmen istikrarını kaybetmeyen ve dik duruşu ile tüm dünyaya biz biriz ve güçlüyüz mesajı veren bir İslam ülkesi tüm hain oyunların üzerimize yapıldığı bir yer haline geliyor.

Kürt ve Türkleri birbirine düşürme çabaları aslında tüm şıklar birbiri ile bağlantılı bir iç karışıklık çıkarmak orta doğuda en popiler kullanılan ve ülkeyi silah dahi kullanmadan içinden çökertme taktiği Çanakkale de tüm dünya silahlanıp gelse alamadığı ülkeyi bu tarz oyunlar ile batırabilirler. Bu tarz terör olayları sonrası sinirlenen halkın yarasına bir takım kendini bilmez hainler tuz basıyor

Şehitlerle asker ve polisle dalga geçip milleti galeyana getirmeye çalışan hain tipler

Sosyal medya da şuan en çok konuşulan paylaşımlar konuşulmakla da kalmıyor bu tarz kişiler halk tarafından tespit edilip linç ediliyor böyle paylaşımların altında ki yorumları okursanız Pkk terör örgütü ile Kürt halkı aynı kefeye konulup nefret duyuluyor zaten amaçta bu algıyı millete aşılamak Kürt halkına gitgide büyüyen nefret sözlü eylemden fiziksel eyleme dönüşüyor aynı algıyı Kürtlere de aşılayan hain odaklar milleti birbirine düşürmeyi amaçlıyor.

Zaten Cumhurbaşkanımızın bahsetmiş olduğu seferberlik çağrısı bu nokta üzerine yoğunlaşmamız gerektiğine işaret ediyor tamam sinirliyiz öfkeliyiz ve sonuna kadar haklıyız ama şuan uhulet ve suhulet ile olaya yaklaşmalı sabır etmeli birlik olmalıyız hain oyunlara gelmemeli bir Türk gibi hareket etmeliyiz şuan bir kıvılcım ile büyük bir yangın çıkaracak durumdayız lakin bu kıvılcımı çakacak ateşi üst beyinlerin eline vermeyelim.

Hepimize düşen seferberlik çağrısına uyup temkinli dikkatli sakin ve aklı selim olmaktır gördüğünüz her şüpheli hareketi sosyal medyada olsun başka bir internet merci inde olsun bu tarz kışkırtma yapan terör propagandası yapan kişileri Emniyet İhbar Hattına bildirmek emin olun hiç bir suçlu emniyetten kaçamaz ve gereği ne ise yapılır.

Biz Türk halkı olarak Şehadete inanırız o yüzden bu tarz eylemler bizi korkutmaz yıldırmaz bir kere can borcumuz varsa Allah’a onu hak yolunda vermeyi yeyleriz o yüzden korku bilmeyiz yapmamız gereken ülkenin geleceğini düşünüp oyunlara alet olmamak sakin ve akıllı hareket etmek bir ve diri olmaktır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve Türk halkına sabır diliyorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
Zekice Zekice
0
Zekice
love love
0
love
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
lol lol
0
lol
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
omg omg
0
omg
Havalı Havalı
0
Havalı
win win
0
win
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir