Kereviz Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?


41

Kereviz, gözden kaçırılması kolay liflerle dolu bir sebzedir. Ancak mütevazı sap, son zamanlarda yeniden dirilişe geçti ve bu sebzenin farklı bir biçimde tadını çıkarmanın yolunu bulduk: kereviz suyu.

Kereviz suyu, geleneksel olarak sıkıcı bu sebzeye hayatın yeni bir dönüşünü veren sağlık blogcuları ve Instagram etkileyicilerine göre gençliğin çeşmesi gibi görünüyor. Sadece Instagram’da #celeryjuice için arama yapın ve bu yazının ardından, yeşil güç ünitesini öven içkiler ve gülümseyen selfies’lerin yaklaşık 40.000 fotoğraf karesiyle karşılaşacaksınız.

Kaydırmaya devam edin ve insanlar, kereviz suyunun cildin lekeleri temizlediğini, daha fazla odaklandıklarını ve bedenlerini içten dışa çektiklerini iddia ediyorlar. Ve bu meyve suyu trendi, yemin eden ünlüler sayesinde tam buharı ilerletiyor.

Fakat kereviz suyu sağlıklı mıdır? İşte yeşil şeylerin gerçek ve besleyici kepçesi ve bu yeni eğilime gerçekten atlamanız gerekip gerekmediği hakkında kısa bir yası.

Kerevizin sağlık açısından yararları nelerdir?

Kereviz sapları "genişlik =" 500 "yükseklik =" 366 "/> <span class= Shutterstock

Çıtır yeşil sap sadece kalorilerde düşük değildir. Aynı zamanda, şimdiye kadar çoğu zaman unutulan bir yemek için çok fazla besin sağlıyor. Sap başına 9 kalori ile kereviz “iyi bir lif kaynağı ve folat, potasyum ve K vitamini gibi diğer çeşitli besinler”, diyor Doktorlar.

Bu lif dolgulu sebzenin yanı sıra inflamasyonu, kan basıncını ve kanser riskini azaltmak gibi başka olası sağlık yararları da vardır. Moleküler Beslenme ve Gıda Araştırması tarafından yayınlanan bir çalışmada, kereviz, anti-inflamatuar özellikleri gösteren, özellikle apigenin birkaç flavonoid (bir tür antioksidan), içerdiği bulunmuştur.

Antioksidan profiline daha fazla daldırılarak kereviz ayrıca şu bileşiklere de sahiptir: kafeik asit, p-kumarik asit, ferulik asit, apigenin, luteolin, tanin, saponin ve kaempferol. Evlenmiş Tabanlı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp tarafından yapılan bir incelemeye göre, kereviz glikoz ve kan lipitlerini azaltabilir ve tohumlar egzama ve sedef hastalığı gibi kronik cilt bozukluklarının tedavisinde yardımcı olabilir.

Kereviz suyu içmeniz gerekiyor mu?

Kereviz suyu "genişlik =" 500 "yükseklik =" 375 "/> <span class= Shutterstock

Bir fincan kıyılmış kereviz 1.6 gram lif içerir. “Fiber, bağırsak sağlığı ve diyabetli kişilerde kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olmak gibi birçok sağlık yararına sahiptir” .“Fiber aynı zamanda daha uzun, kilo yönetimine yardım etmemize yardımcı oluyor.”

Ancak, kerevizdeki lif sadece kereviz katı formda olduğunda mevcut olabilir – meyve sulandığında değil. “Bir sebze sulandığında, lif çıkarılır ve sıvının, vitaminlerin ve minerallerin çoğu geride kalır” diyor Nugent. Hikayenin Ahlaki: Eğer kereviz suyu zaman söz konusu sağlık yararlarından en iyi şekilde yapma kaçırmak.

Nugent, en sağlıklı faydaları elde etmek için bütün formda kereviz yemeyi önerir. Böylece, güler yüzlü kabı yan tarafa doğru itin ve katı kereviz için yer açın – bunu soslar, salatalar, sandviçler veya çorbada bir aroma maddesi olarak kullanın. Günün sonunda kereviz çeşitli yiyeceklerle iyi uyum sağlar ve yeme alışkanlıklarını temizlemeye mükemmel bir katkı sağlar. Sağlığınızdaki faydalarını sıkmak için meyve suyu kullanmanıza gerek yok!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

41
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes