Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 21 Yemek Alışkanlıkları


61

En sevdiğiniz yiyecekleri yemeye devam ederken kilo verebileceğinizi söyleseydik? Bizi çıldırdın, ama size daha kolay bir yol olduğunu söyleyelim. Son düşük karbonhidrat diyeti hakkında düşünün; Ne kadar süredir kapana kadar sürdü ve bir pizza sipariş ettin? Bahse girerim, itiraf etmekten çok daha erken oldu.

Görüyorsunuz, bu ilk birkaç kiloyu düşürmenin sebebi, kilo verme stratejilerinin çoğunluğunun diyetinizdeki gıdaları eleyerek başlamasından dolayı olmasıdır. Bu kesinlikle mantıklı olsa da, büyük diyet değişiminin üstünde büyük bir diyet değişikliğinin üstesinden gelmek sadece bunaltıcı değil, aynı zamanda yoksun ve bulaşıcı hissetmenize de neden olabilir. Sonuç olarak, başlangıçta kilo verebilirsiniz, ama aynı zamanda kolayca geri gelebilir.

Bu listenin farklı olduğu yer burası. ne yediğinizi yedikten ziyade, bu ipuçları nasıl yediğinize odaklanır. Bu doğru, sen o pizzayı yiyebilirsin! Sadece yemek masasında otururken, saat 6:30 civarında oturduğunuzdan ve ailenizle sohbet etmek için ısırıklar arasında mola verdiğinizden emin olun. Yakında anlayacağınız üzere, gece geç saatlerde yapılan ufak pizza işlemlerinde yapılan bu ufak ayarlamalar, uzun vadede sterlin parasını ödeyebilir ve uzaklaştırabilir. Bu yeme alışkanlıklarından birkaçını uygulayın ve hiçbir zaman 10 kilo kaybedersiniz!

"

Hayır, bu zamandan sonra metabolizmanız yavaşlar çünkü bu yaygın bir besin efsanesidir. Ancak, gece geç saatlere kadar yiyenlerin, erken kuş özelinden faydalananlara kıyasla kilo alma olasılıklarının daha yüksek olduğu doğrudur. Bu kalorileri hızlıca yakmadıkları için değil; çünkü bu gece baykuşlarının yemek yemeye daha yatkın olmaları (öğle yemeğinden beri kendilerini açlıktan sonra) ve daha sonra şeker ve yağ oranı yüksek olan sağlıksız yiyecekleri hızlı bir şekilde kürek çeken tümörleri seçmeleridir. Bu yüksek enerjili yiyecekler sadece kilo almaz, aynı zamanda pek çoğu da uykuya dalmayı zorlaştırabilir. Zaten bilmiyorsanız, yeterli uyku almak, 10 Pound’u Nasıl Kaybedeceğine dair cevaplardan biridir.

Kendinizi Ödüllendirin

"

Hedefler koyma ve onlara ulaşma, etkili bir kilo verme planının köşe taşıdır. Ve evet, hatta bir kiloluk kayıp bile kutlanacak bir şeydir, bu da en sevdiğiniz konfor yemeğinizin tadını çıkarmak anlamına gelmez, kendinizi nasıl ödüllendirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunun yerine, kendinizi yeni bir egzersiz tankına alıştırmak, bir fitness dersine dalmak ya da arkadaşlarınızla bir film izlemek gibi gıda dışı yollardan kendinizi kutlamak için çaba gösteriniz. Yiyecek ve duygular arasındaki bağlantıyı değiştirmek, gelecekte daha iyi yemek yemeyi kolaylaştıracaktır.

Yemek Yerken Dikkatleri Ortadan ÇKaldırın

"

TV yemeklerine bir kez ve her şeye bir son verme zamanı geldi. Bir Gıda Kalitesi ve Tercihi çalışmasına göre, yemek yerken kulaklıkla müzik dinleyen insanlar, sıkışmayanlara kıyasla, aynı yiyecekleri daha fazla tüketmişlerdir. Uzmanlar, yemeğinizi yerken zihninizi meşgul etmenin, beyninizi dolduracağınızı bildiren belirli doygunluk ipuçlarını engelleyebileceğini açıkladı. Bu nedenle, zayıflamak için çalışırken en iyi kilo verme ipuçlarından birini takip edin ve yemek yerken TV uzaktan veya Spotify çalma listenizde duraklat tuşuna basın.

Ve Oturun

"

Hep birlikte öğle yemeği toplantıları olmadığı sürece toplantılar yapmaktayız. Çünkü çalışmalar, mızmızlanırken ayakta kalan insanların, bir sonraki öğünde oturacak kişilere kıyasla yüzde 30 daha fazla para biriktirdiğini buldu. Araştırmacılar, bunun sebebinin, vücudumuzun bilinçsizce ayakta durma yemeğini “yanlış bir yemek” olarak görmemesi ve bunun gün içinde daha fazla yememizi sağladığını düşünüyor.

Evdeki Yemeklerin En Az %51’inde Pişirin

"

Şu anda bir zaman tasarrufu var, ancak öğünlerinizin çoğu için yemek yedikten sonra kilo kaybı ilerlemenizi geciktirebilirsiniz. Lokantaların besinleri kalorilerden yüksektir ve tuz ile doldurulur, bu araştırmalar bağımlılığı indükleyen hormon dopamini salgılayabilir. Kendi yemek ve atıştırmalıklarınızın çoğunu evde pişirdiğinizde, kalori-kesme gücünü kendi elinize geçirirsiniz. Aslında, Johns Hopkins araştırmacıları, ev aşçılarının daha sık tüketen insanlara göre yaklaşık 200 daha az kalori tüketeceklerini keşfetti. Bu 15 Sağlıklı Kahvaltı Fikirleri başlamak için kolay bir yer.

Zamanın Öğle Önünde Sipariş Verilmesi

 

Öğle yemeği sipariş etmeniz gerekiyorsa, kilo verme hedeflerinizi daha da ileriye taşıyacak şekilde yapabilirsiniz. Önceden beslenme bilgilerine bakın, ekstraları minimumda tutun ve sabahları sipariş verin. Bir dakika ne? Doğru duydun. Pennsylvania Üniversitesi ve Carnegie Mellon Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırmada, insanlar yemek yemeden önce bir saatten fazla bir yemek siparişi verdiğinde, öğlen yemeğini yemekten hemen önce sipariş edenlere göre ortalama 109 daha az kaloriyi seçtiler. yargılarını karıştırdılar.

Yatak Odanız Uyumak İçin Yemek İçin Değil

"

Dergide yayınlanan bir analiz Uyku Tıbbı yatak odasında bir televizyonun daha kısa toplam uyku süresiyle ilişkili olduğunu buldu. Bu sadece bir restoratif gece uykusu almanızı engelleyecek bir TV değildir (zaten bilmiyorsanız kilo kaybı için temel kurallardan biridir); Yatakta da ağrıyor. Snoozing için yatak odanızı rezerve ettiğinizde, beyninizi ve vücudunuzu, kapakların altında kaymayı uyku ile ilişkilendirmek için eğitebilir ve bazı ZZZ’leri yakalamayı çok daha kolaylaştırabilirsiniz.

İçmek yerine, Kalorilerinizi Yoksun

"

Evet, bu gazlı içecekler ve alkollü içeceklerden meyve suyu ve şişelenmiş çaylara kadar her şey için geçerli. Bunun nedeni, içeceklerin genellikle sağlıklı yağlar ve lif içermemesidir: açlık keselerini ayakta tutan iki doyurucu besin maddesidir. American Journal of Clinical Nutrition ‘da yayınlanan bir çalışmada, katılımcıların, katı yiyecekleri yedikleri zamana kıyasla tatmin olduklarına kadar daha fazla (ve böylece daha fazla sayıda kalori tüketen) daha fazla içtikleri ortaya çıkmıştır.

Doygunluk söz konusu olduğunda oyunda bir dizi faktör var ve uzmanlar hem sesin hem de fiziksel çiğneme hareketinin tüketiminizi izlemesine yardımcı olduğuna inanıyorlar; Çiğnemenin, tokluğun sürtünmeye oranla daha da artacağını düşünüyorlar. Bu nedenle, aynı dergide yayınlanan yakın tarihli bir çalışmanın işaretini alın. Bu da, kalın yoğurtların, aynı miktarda kalori ile insanların ince bir içecekle dolgun hissetmesini sağladı. Bu, Yunan yoğurduyla cömert bir kepçe ve gevrek bir fındık serpintisi ekleyerek. sabahları protein karışımına.

Kilerinizi Temizleyin

"

“Yeni ile birlikte gelmeden önce”, “eskiyle birlikte” gitmelisiniz. Çünkü araştırmacılar, insanların bir elma ya da patlamış mısır olsun olmasın, hangisi daha yakın olursa olsun, yiyeceklere daha yakın olacaklarını keşfettiler. Aşağı inen çabalarınızı rayından çıkarabilecek herhangi bir atıştırmalıktan kurtulmanız için size fayda sağlar. Bize inanma Peki, buna ne dersiniz: tarafından yapılan bir çalışma, Bu Değil! dergi danışmanı Cornell Gıda ve Marka Laboratuvarı müdürü Brian Wansink, tezgahlarında oturan soda sahibi kadınların ortalama 26 Daha fazla £, tahıl ek 20 lira, ve temiz tezgahı olanlarla karşılaştırıldığında 8 kilo hakkında daha çerezler. Ders açık: Daha iyi seçimler yapmak ve kilo vermek için gereksiz yiyecekleri çöp kutusuna at.

Ardından Kendinizi Başarıya Hazırlayın

"

Sağlıklı atıştırmalıkların her zaman el altında tutulması, başarısız olmasını zorlaştırır. Sebzeleri kesip buzdolabında saklayın, humusun içine daldırın, bir kasede bir kasede meyve tutabilirsiniz ve bir çeşit fındıkta biriktirin. Daha fazla fikir mi arıyorsunuz? Bu yüksek proteinli aperatiflere bir göz atın.

Her Isırıktan Sonra Çatalınızı Doldurun

"

Midenizin beyninize ilettiğiniz mesajın dolduğundan yaklaşık 20 dakika geçiyor. Bu, fast food’ın sizin için neden bu kadar kötü olmasının bir parçası. Sadece boş kaloriler ve yapay katkı maddeleriyle dolu değil; Onu, yeteri kadar yaşadığının farkına varacak kadar hızlı yiyebiliyorsun! Dolu hissetmeye başladığınızda yemekten vazgeçmenize yardımcı olmak için, yemeğiniz boyunca kendinizi pacing etme noktasında bir şeyler yapın. Çatalınızı her ısırıktan sonra aşağı koyun, iyice çiğneyin ve hatta bir arkadaşınızla sohbet etmek için durun. İşiniz bittiğinde pop gibi bir şeyler yapmak yerine, daha yavaş yediğinizde kendinizi tam olarak hissetmeye başlayacağınızı göreceksiniz.

Gerçekten Açırsanız Kendinize Sorun

"

Sadece bir film izleyeceğiniz için fazladan bir patlamış mısır almanız gerektiği anlamına gelmez. Aynı şey, o gecekondu odasına yerleştirilen sabah toplantısından kalan yemek için de geçerli. Sadece özgür olduğu için – ya da sıkıldığınız için – yemek yemeniz gerektiği anlamına gelmez. Ne zaman cezbedici yiyecekler görüyorsanız, kendinize şu soruyu sorun: “Gerçekten acıktım mı?” Kendinizi bir bardak su yıkıp 10 dakika bekleyerek test edin. Fizyoloji ve Davranış çalışmasına göre, zamanın yaklaşık yüzde 60’ı, insanlar susuzluğa içmekten ziyade yedikleri içeceğe cevap veriyorlar. Her zaman aç olduğun için 30 nedenden biri.

Bir Öğün veya Atıştırmalık Yemekten Önce

"

Yiyecekleri yakıt olarak düşünmeye başladığınızda, yediğin atıştırmalıkların çoğunun ne kadar gereksiz olduğunu anlamaya başlayacaksın. Bu da bize sorduğun soruyu soruyor: “PFF nedir?” Bu Dave Zinczenko’nun Sıfır Göbek Diyeti ‘ün ana mantrası (500’den fazla test masasında 14 günde 16 kilo kaybetti!) ), Bu Yiyin Yaratıcısı, Bu Değil! Her yemekten önce, “Proteinim nerede, lifi nerede ve sağlıklı yağlarım nerede?” Diye sor. Bu üç yavaş sindirim yapan makrobesin, doygunluk seviyelerini uzatacak, böylece her öğünden en iyi şekilde faydalanabileceksiniz. Aşırı ısınmayı frenlemek için

Her Zaman Sağlıklı Aperatifler ve Su Taşıyın

"

Oğlan ve Kız İzciler, “Her Zaman Hazır Olmak” sloganıyla bir şeye başladılar. KIND barları ve susuzluk (ve açlık) suları gibi doyurucu atıştırmalıklar taşıdığınızda, vücudunuzun stabil kan şekeri seviyelerini korumasına yardımcı olursunuz. Vücudunuzun aşırı yağlanmasına neden olan bu, vücudunuzun aşırı yağ depolamasını veya vücudunuzun “yaşamı tehdit eden” bir açlık hissi gördükten sonra yüksek enerjili yiyeceklere girmesini önler.

Yeme Ritüellerini Takip Et

"

Desensiz bir ortamda yaşayan insanlar, kötü yeme alışkanlıklarına avlanmaya daha eğilimlidir. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Düşün: Eğer her hafta iş için başka bir ülkeye uçmanız gerekiyorsa veya çocuklarınızın spor programları günlük olarak dalgalanıyorsa, kısıtlayıcı bir günlük programa uymak zor olabilir. Uzmanlar her gün neye benzediğini planlamak yerine, yemek ritüellerini oluşturmayı öneriyorlar. Örneğin, ailenizle birlikte mutfak masasında (T.V.’nin önünde değil) akşam yemeği yiyin ve parkta öğle yemeğinizin tadını çıkarın (masanıza değil).

Yukarı Git ve Bir Yemek Planı Hazırla

"

Hepimiz oradaydık. Eve çok geç geldin ve akşam yemeği yemek için çok yorgunsun. Ondan dokuz kez, çözüm ya dondurulmuş bir pizzayı sipariş etmek ya da ısıtmaktır. Bu çözümlerle ilgili problemler, ortalama yemek yemeğinin 1.000 kaloriden fazlasına ulaşabilmesi ve dondurulmuş pizzaların hayallerinizdeki dengeli bir diyet yemeğidir. İşte bu yüzden bir yemek planı bulmak çok önemli. Yapmamıza bile izin verebilirsin! Sağlıklı Bir Hafta İçin Gerçekçi Düz-Oryantal Yemek Planımız), önceden ne kadar hazırlıklı olduğunuzu gösterir. Bu sayede, her zaman sıkı olan, açlık yüksek ve enerjinizin düşük olduğu zamanlar için sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

‘Sıfır Kalori’ İçecekleri’nde Binge’yi Kaldırma

"

Üzgünüz, diyet sodalıları. Onları tatlı kalorili tatlandırıcılarla yerine koyma isteğinizi beslemeye devam etmek, kilo verme yolculuğunuzu herhangi bir iyilik yapmaz. Dergide yayınlanan bir 2016 çalışması Hücre Metabolizması farelerin, tatlandırıcı tatlandırıcıların, özellikle sukralozun kronik tüketiminden sonra tatlılığı enerji yoğunluğuna artık düzgün bir şekilde bağlayamadığını buldu. Tercüme: Vücudunuz normal olarak şekerin tatlı tadını enerji ile (yani kalori) birleştirir, fakat yapay tatlandırıcılar tatlı tadı, ama enerji sunmazlarsa, beyninizin tatlılık ve enerji arasındaki ilişkisini yeniden ayarlamasına neden olurlar.

Sonuç olarak, fareler daha sonra doğal olarak tatlandırılmış yiyecekler verildiğinde yüzde 30 daha fazla kalori tüketmiştir. Daha da kötüleşiyor. Sydney Üniversitesi araştırmacıları ayrıca yapay tatlandırıcıların hiperaktivite, uykusuzluk ve uyku kalitesini düşürdüğünü buldular. Belirtmek gerekir ki, diğer çalışmalar yapay tatlandırıcıların bağırsaklarınızın kilo veren iltihaplanma eğilimlerini azaltabileceğini göstermiştir. Kabarcıklı sodayı seltzer, detoks suyu veya yeşil çayı yudumlayarak yudumlayın.

Salata ile Başlama Alışkanlığı Yapın

"

Kalorileri daha fazla kalori ile savuşturduğunuzu kim biliyordu? Cornell Üniversitesi araştırmacıları, öğünlerinizi salatalarla önceden doldurmanın aslında vücudunuzun kan şekeri düzeylerini daha dengeli bir şekilde tutmasına yardımcı olabileceğini buldu. Bu sadece daha uzun süre kalmakla kalmayacak, aynı zamanda vücudunuzu kan şekerindeki iltihap oluşturucu başaktan koruyacaksınız.

Restoranlarda İlk Sipariş

"

Bir grup arkadaşıyla yemek yerken sağlıklı yemek yemek siparişi verdiğiniz sürece kolay! Bir Illinois Üniversitesi araştırması, insanların bir grup içinde, özellikle de siparişlerini yüksek sesle verdikleri zaman, benzer şekilde sipariş verme eğiliminde olduklarını buldu. Araştırmacılar sonuçları, insanların akranları ile benzer seçimler yapmaktan daha mutlu olduklarına bağlıyor. Diğer bir deyişle, kararsız ve diğer insanların neler aldığını duymaya güveniyorsanız, evdeki menüyü kontrol edin, bir yemeğe karar verin ve önce sipariş ederseniz garsona sorun. Restoranlarda Sağlıklı Olmak için 35 Tavsiyemizden biri!

Yandaki Patates Ve Sosları İsteyin

"

Restoranın salatalarınızı sizin için giymesine izin verirseniz, muhtemelen bir zamanlar besleyici sebzelerinizi çeken kalori yüklü bir salatalıktan en az dört yemek kaşığı alırsınız! Seçiminize bağlı olarak, 300 ila 400 kaloriden herhangi bir yere geri dönebilirsiniz. Bunun yerine, her zaman yandaki pansumanı (buffalo kanatları söz konusu olduğunda bile) isteyin ve sadece 150 kaloriden fazla tasarruf etmek için yarısını kullanın. Ama hala bazılarını kullandığınızdan emin olun; Salatanıza yağ eklenmesi vücudunuzun yağda çözünebilen, sağlığı geliştiren besinleri emmesine yardımcı olacaktır.

Kendinizi Sorumlu tutun

"

Bir diyet yaptığınız zaman taze pişmiş çerezler üzerine kendilerini hapseden insanlar tarafından çevrilmekten daha kötü bir şey yoktur. Anladık. Sadece tek başına gidiyor. Fakat basit bir çözüm var: kendinizi destekleyici insanlarla kuşatın. Arkadaşlarınız ve ailenizden bazıları, daha önce hiç kilo kaybetme ile mücadele etmediği için, öncelikle diyetinizi ciddiye almayabilirler.

Bu yüzden, görevinizi onlara açıklamanız ve onların desteğini almanız önemlidir. Bu sayede, yalnızca eylemleriniz için sizi sorumlu tutmanın yanı sıra zaman zaman zorlaştığı zaman size cesaret verebilecek bir grup insana sahip olursunuz. Daha da iyisi, kendinize bir diyet arkadaşı bulun! Journal of Consulting and Clinical Psychology dergisinde yayınlanan bir çalışmada, kilo verme partneri olan diyetisyenlerin, tek başına zayıflamaya çalışanlara kıyasla, daha fazla göbekte yağ kaybettikleri bulunmuştur.

21 Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Yemek Yeme alışkanlığı – Kendinizi yoksun bırakmadan önce, Bu Yiyeceğini Yiyene Göndermeyin


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

61
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle