Kim Jong Un Hakkında 9 Garip Gerçek


39

Dünyanın en genç diktatörü olan Kim Jong Un hakkında çok fazla bilgi göremiyoruz. Kendisi kişisel hayatından çok fazla bahsetmiyor ve gerçekten çok tuhaf olan şeyleri onun biyografisinde bulma imkanınız var.

Bu adam hakkında bilgilere oluşmanın tek yolu ise; gerçekten çok dikkatli olan gazetecilerin yazdıklarını okumaktan geçiyor. Aynı zamanda Güney Koreli istihbarat raporları da bizlere bu konuda bilgi veriyor.

1-Kim Jong Un Doğum Tarihi Hakkında Net Bilgi Yok

Kim Jong – Un, 8 Ocak – 6 Temmuz 1982 veya 1983 yılında doğduğunu söyleyebiliriz. Belki 1984 yılında doğmuş da olabilir. Kim ong – Un’un daha yaşlı ve olgun gözükmek için doğum tarihini 1982 olduğunu söylediği düşünülüyor.

Fakat Güney Koreli istihbaratçılar kendisinin 1984 yılında doğduğunu düşünüyor.

2-Kaşları Her Geçen Gün Kısalıyor

Kim Jong – Un
Kim Jong – Un

Kuzey Koreli liderin farklı yıllarda çekilen fotoğraflarına baktığımız zaman kaşları konusunda bir şeylerin tuhaf ilerlediğini görüyoruz. Bunu babası olan Kim Jong- İl’e daha fazla benzeyebilmek için yaptığı düşünülüyor.

3-Çocukluğu Adeta Bir Gizem

Kim Jong Un çocukluğuna dair fotoğrafları da yayımlamak istemiyor. Fakat 2014 yılındayken Kuzey Kore’de büyük bir askeri organizasyonda çocukluğuna dair bir fotoğraf gösterildi.

İddialara göre ülkenin liderinin çocukluğundan itibaren fotoğrafları var. Fakat kimse bunun gerçekten doğru olduğundan emin değil.

4-Kızları Yerel Pop Grubu Olarak Seçti

Kuzey Kore’de müzik tarzı olarak pop müzik yer alıyor. Fakat bildiğimize benzer bir pop müzik değil. Örneğin pop şarkıcıları gruplarına sıklıkla uzun saçlı kızları katıyor ve Kuzey Koreli gruplarında askeri orkestrası vardır.

Pop sanatçıları videolarında Kuzey Kore halkının ne kadar rahat yaşam sürdüğünü göstermek zorundadır.

5-Eğitimini İsviçre’de Farklı Bir İsim İle Almıştır

Kim Jong – Un
Kim Jong – Un

İsviçre yakınlarında olan çok prestijli bir okulda 1998 yılından 2000 yılına kadar Kuzey Kore’den giden bir grup öğrenci yer alıyor. Bu öğrenciler büyük elçiliğin bir üyesi olarak kayıtlıydı.

Gerçek isminin ne olduğu açıklanmadı. O dönemlerde çekilen fotoğrafına bakarak Kuzey Koreli liderin olup olmadığını anlamak ise çok zor.

Fakat onunla beraber öğrenim gören kişiler Kim Jong Un olduğuna eminler. O dönemde öğrenci olanlar onun komik bir insan olduğunu ve siyasetten ziyade sporla ilgilendiğini söylüyor.

6-Basketbolu Çok Seviyor. Dennis Roman İle Arkadaşlar

Kim Jong Un ile okul arkadaşı olan kişiler onun gençlik yıllarında basketbol yıldızı olan Michael Jordan’ı çizdiğini söylüyor. Politikacının basketbolu çok sevdiği gerçekten doğru bir bilgidir.

2013 yılındayken Dennis Rodman ile tanıştı ve ona kendi kişisel adasını gösterdi. Aralarındaki farklılıklara rağmen yakın arkadaş olmayı başardılar.

7-Her Fotoğrafta Gülümsüyor

Fotoğrafların baktığınız zaman neredeyse her fotoğrafta güldüğünü görebilirsiniz. Hatta bu kadar ciddi bir ülkenin liderinin gülümsemesi gerçekten çok ilginçtir. Fakat bunun da bir sebebi var; sevincini halkına göstermek istiyor.

8-Hipster Benzeri Bir Saç Kesimi Bulunmaktadır.

Kim Jong – Un’un saç kesiminde farklı bir şeyin olmadığını söyleyebiliriz. Aslında bu basit bir asker saç kesimidir. Fakat bu saç kesimini Brad Pitt gibi dünya çapındaki birçok hipsterda görebilirsiniz.

Liderin saç kesiminin tuhaf görünmesi ise; yanlış şekilde taramasından kaynaklanmaktadır. Söylenenlere göre berberlere güvenmediği için saçını kendisi kesiyor.

9-Tuvalete Gitmesine Gerek Yok

Kuzey Kore halkı en azından buna inanıyor. Aslında aynı durum babası olan Kim Jong – İl için de geçerliydi. Bunu kendisinin resmi biyografisinden görebilirsiniz. Tuvaleti geldiği zaman müsait olan herhangi bir yere yapabilme özgürlüğüne sahiptir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

39
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes