Kişilik Testi Hangi Meslek?

Meslekler insanları hayatlarını idame etmelerini sağlayan yaptıkları işlere denir. Peki sizce insanlar neden farklı farklı meslekler seçer?


30
20 paylaşım, 30 puan

Bu gün bir Kişilik testi ile hangi meslek seçiliyor ona değinelim. Her insan sevdiği mesleği yapmak ister fakat meslekler seçilirken seçim kolu ikiye ayrılır. Yazımızın sonunda sizler için küçük bir kişilik testi hazırladım mutlaka çözün

 1. Seçim insanın sevdiği meslek
 2.  Seçim insanın yapmak zorunda olduğu meslek
 1. Şuan Mesleğinden memnun musun?

  1. Evet
  2. Hayır
  162 oy
  Sonucu Paylaş

Hangi meslek?

İlk kural parası iyi olan meslek

Evet arkadaşlar bir iş yapacaksak çalışacaksak ve hangi meslek diye aranıyorsak ilk kuralımız parası iyi olan meslek olsun. Çünkü biz para için çalışıyoruz, emek veriyoruz.

Özel veya memurluk olsun belirli bir zaman diliminde çalışıp emek veriyorsunuz alacağınız para buna değmeli.

Çalışma saatleri ve sigortası

Çalışma saatleri çok önemlidir. Giriş ve çıkış saatleriniz belli olan işlere girin yoksa 3 kuruş paraya sizi saatlerce ezerler izniniz tatiliniz belli olsun baştan konuşun.

Özellikle orta ve küçük işletmeler çalışma saatleri konusuna dikkat etmezler onlar sömürmeye odaklıdır. Sonradan pişman olmamak yada sosyal hayatınızı tamamen bitirmemek için çalışma saatleri çok ama çok önemlidir.

İş ortamı

İş ortamı oldukça önemlidir her gün 12 saat taş ocağında çalışan biriydim iş çok zor olsa da ortam arkadaşların güzelse hiç zorlamıyor sizde sosyal açıdan kendinize uyan bir işe girmeyi düşünün.

Yaşam tarzı ihtiyaçlarınızı değerlendirin. 

İş-yaşam dengesinin sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün. Sevdiklerinizle zaman harcayarak düzenli fazla mesaiyi kabul edip edemeyeceğinizi kendinize sorun.

İş-yaşam dengesi ile ilgili kararlar üzerinde ne kadar kontrol istediğinizi düşünün. Rahat yaşamak için neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Varlıklı için mi yoksa ihtiyacınız olduğu için mi çalışmanız gerekiyor bunu düşünün.

İş deneyimi

Daha önce çalışmış olduğunuz iş ile alakalı bir meslek edinmeye gayret edin lakin şunu da göz önünde bulundurun "Daha önce çalıştığınız yerden neden çıktınız yeni işinizde de başınıza aynı şey gelir mi?"

Bu değerlendirmeyi yaptıktan sonra önceki tecrübeleriniz sizi yeni işinizde kolaylıklar sağlayacak acemilik çekmeyeceksiniz.

Kariyer sunan bir iş

Meslek seçerken ileriye dönük düşünmek her zaman iyidir. İnsan olarak sürekli gelecek ile ilgili planlar yaparız bu planlarımızın temel odağı paradır.

Para için çalışmak gerekir bu sebeple çalıştığınız iş yerinde yükselip kariyer yapmak gibi özellikler de olsun. Hayat hızla akıp geçiyor aynı yerde saymamak ayak uydurmak gerek 😉

Yapmak Zorunda Olduğumuz Meslek

İnsan doğar büyür meslek edinecek yaşa gelir peki söyleyin kaçımız sevdiğimiz mesleği yapıyoruz? Hangi meslek? sorusu bana sorulsa vereceğim cevap bir mesleğimin olması olurdu.

Çünkü çoğumuz çalışıp para kazanmak için ne iş olsa yapıyoruz sevsek de sevmesek de. İnsan sevmediği işi gönülsüz yapar sürekli saatine bakıp mesainin bitmesini bekler.

Açık konuşalım sevilmeyen iş fazla sürmez sürdürülen iş zorla da olsa sevilmek zorunda.

Şimdi geldi Anketimize

 1. Hangi Meslek?

  1. İşimden Memnunum
  2. Bilgisayar ne olursa
  3. Doktor, Avukat, Hakim, Öğretmen vs
  4. Çiftçi
  5. Çalışmamak Ne mesleği
  6. Şoför ne olursa
  7. Diğer
  151 oy
  Sonucu Paylaş

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

30
20 paylaşım, 30 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle