Kral Arthur 2 Kılıç Efsanesi


Macera ve fantastik film severler için Kral Arthur 2 kılıç efsanesi filmi benzersiz bir seçim olacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturmaktadır. Oyuncu kadrosunun zenginliği ve senaryonun sürükleyiciliğiyle dikkatleri üzerine çeken bu film, uzun yıllar konuşulacak bir seyir zevki sunmaktadır. Özellikle, filmin ilk serisinin büyük beğeni toplamasından dolayı, hayranları tarafından merakla beklenmektedir.

Senaryosunu Joby Harold’un yazdığı Kral Arthur 2 filminde göze çarpan oyuncular arasında; Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Berges-Frisbey, Eric Bana ve Djimon Hounsou yer almaktadır. ABD ve İngiltere ortak yapımı olan bu filmin büyük bir beğeni ve gişe yakalayacağını düşünüyor ve öneri filmlerimiz arasında olduğunu da eklemek istiyoruz.

Kral Arthur 2 Kılıç Efsanesi Filmi Konusu

Londra sokaklardan büyümüş olan Arthur (Charlie Hunnam), efsanevi bir kılıç olan Excalibur’u saplandığı yerden çıkarana kadar kral soyundan geldiğinin farkında değildir. Bununla birlikte esas önemli olan kılıcı çıkarmanı olmadığı, kullanmanın da gerekliliğidir. Ailesini öldürerek tahta çıkan zalim ve acımasız Vortigem’i (Jude Law) böylelikle yenebilmek mümkün olacaktır.

Seyir Zevki Sizi Ayakta Tutacak!

Atmosferi, görsel efektleri ve seyirciyi sürekli olarak ekran başında tutacak Kral Arthur 2 kılıç efsanesi filmi full izlemek istiyorsanız, acele etmeli ve sinema şölenini kaçırmamalısınız. Aksiyon filmlerine karşı zaafınız varsa, bu filmi beğeneceğinizi düşünüyoruz. Film içerisinde geçen karakterlerin, diyalog ve iletişimlerindeki bağı görmemek elde değil. Evde ailenizle birlikte izleyeceğiniz bir gizem-macera filmi olduğunu da eklememiz gerekiyor. Guy Richie’nin bu filmi çekebilmek için 2010 yılından beri çabaladığı bilinmektedir. Büyük bir emeğin olduğunu ise kabul etmemiz gerekir. Sinema anlamında oldukça tatmin edici bir kalitede görsel şölenin sizleri beklediğini tekrar belirtmek istiyor ve keyif dolu seyirler diliyoruz.

Film Eleştirisi

[poll id=”69″]

Filmin genel olarak tatmin edici bir havası olduğunu söyleyebiliriz. Genç Arthur’un arka ve puslu geçitlerinde ekibiyle birlikte, kendi kaderini tayin edecek efsane kılıç Excalibur’u devasa taştan çıkarmasına dek, farkında olmadan gezgin bir beklenti içerisine giriyoruz. Ani bir düşünceyle kılıcın etkisine giren Arthur, kendi içerisinde git-gel yaşamaktadır. Bu esnada, Arthur’un yardımına gizemli ve macera dolu Guinevere gelir. Genç bir kral olduğunun farkında olmayan Arthur, gücünü nasıl kullanması ve savaşması gerektiğini öğrenmek ister. Aynı zamanda, anne ve babasını öldürerek tacını çalan Vortigem’i mağlup edebilmek için insanların nasıl toplandığını da zorunlu olarak öğrenecektir.

Konusuna ek olarak anlattığımız bu senaryo, sıradan ve klişeleşmiş Hollywood filmlerini andırmaktadır. Oyuncu kadrosunun zengin olması, senaryonun vasat olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Aksiyon, macera ve gizem dolu bir film arayanlar için, tatmin edici bir seyir zevkinde olduğunu da belirtmek isteriz. Sanatsal ve entelektüel ögelere sahip olmaması, bu tür konulu filmler için önem taşımamaktadır. Bu sebeple, izleyebilir ve keyif dolu bol aksiyonlu bir süreç yaşayabilirsiniz.

Film Serisi Beklentisi

Her sinema tutkununun ortak kanılarından birisi de, bir filmin ilk serisinin her zaman doğal ve orijinal bir sadelikte olduğu gerçeğidir. Birçok filmin, çeşitli sayıda seri şeklinde sinematik ömrü bulunmaktadır. Bunlar arasında unutulmaz seriler bulunsa da, genel olarak pek tatmin edilmeyecek bir kendini yenileme süreci yaşanmaktadır. Kral Arthur 2 kılıç efsanesi filmi izlemek isteyenler için, kaliteli bir oyuncu kadrosu olduğunu ve filmin atmosferiyle sizleri sürekli ayakta tuttuğunu söylemeliyiz. Aksiyon ve drama severlerin tatmin olmayacağını düşünüyor ve gizem-macera türü olarak, zevkli bir seçim tercih olacağını da eklemek istiyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle